Post

Następny Android Smartfony do funkcji notch z Android P

Już teraz na rynku można znaleźć klony, które wyglądają jak iPhone X, większość z nich to smartfony z Androidem z wcięciem u góry, ale bez Face ID. To tylko kilka urządzeń z wyższej półki z mniejszymi wcięciami i bezramkowym wyświetlaczem, takich jak smartfon Essential, który wpadł w oko większości użytkowników. Ale spodziewać się więcej telefonów z systemem Android w przyszłości z wcięciami, takich jak iPhone X. Jest zgłaszane, że Google pracuje nad swoim następnym oprogramowaniem, które będzie wspierać notch; Android P lub Android 9. Obecne oprogramowanie Android nie obsługuje wcięcia, a klony są po prostu przeszkadza użytkownikowi z widząc inne funkcje UI z wyjątkiem na urządzeniach high-end.

Android 9 plus wcięcie jest strategią, którą producenci próbują wykorzystać, aby odkuć się, a także zdobyć innych klientów Apple, którzy zostali przekonani przez iPhone'a X. Ale wcięcie nie jest celem Google'a; to Android 9. Objęcie wcięcie może pomóc niektórym producentom Androida, aby umieścić bardziej wydajne kamery z przodu lub nawet nowe technologie.

Android 9 Nazwa, Data wydania, i Aktualności

Google został przy użyciu alfabetów obok liczb i deserów lub cukierni, gdy dając nazwy kodowe do systemu operacyjnego Android. W tej chwili jesteśmy na Android O znany również jako Android 8.0 lub Android Oreo. Tak więc, automatycznie, następna iteracja będzie Android P lub Android 9, a ostatnia nazwa jest to, co nie jest znane obecnie. Według Bloomberg, wewnętrzna nazwa kodowa jest Pistachio Ice Cream, ale niektóre plotki mówią również, że może być przywrócony do Pancake lub Pumpkin Pie.

Data premiery nie jest jeszcze znana, ale Google zazwyczaj ujawnia nowe oprogramowanie na Google I/O, które odbywa się w maju. Po tym, oprogramowanie ma być dostępne w sierpniu, wrześniu lub grudniu do urządzeń Google i innych renomowanych stron trzecich, takich jak LG i Samsung.

Czego można się spodziewać po Android P

Jest zbyt wcześnie, aby uwierzyć, czy te spekulacje i plotki będą trzymać aż do wydania oprogramowania. Ale według ekspertów w tej dziedzinie, następna wersja Androida będzie tylko ulepszenia, które nie mogły być wykonane na obecnym systemie, Oreo. Poniżej znajduje się to, czego można się spodziewać;

Material Design

Material Design Androida wziął branżę mobilną, a nawet obliczeniową ogromnym machnięciem ręki. Od czasów Androida 5, nic wielkiego się nie zmieniło, projekt materialny jest kolorowy, płaski i prosty. Ale w Androidzie 9, spójne doświadczenie będzie bardziej usprawnione. To materialny projekt ma być bardziej zwarty, ciaśniejszy i z kilkoma wysokiej jakości przejściami.

Asystent Google

Oczekuje się, że Android P's Google Assistant będzie znacznie bardziej zaawansowany, biorąc pod uwagę duży krok milowy, jaki Google poczyniło w zakresie AI i silników mowy naturalnej. Cały system integracji Asystenta jest również oczekiwać, to pozwoli użytkownikom kontrolować swoje urządzenia z komend głosowych bezbłędnie.

Inne oczekiwane funkcje będą obejmować lepszą wydajność baterii z aplikacji korzystających z zasobów urządzenia skutecznie.