Post

Ustawienia dostępności Androida, których powinieneś używać

Smartfony działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android mają wiele udogodnień. Jeden z nich jest ukryty w zasięgu wzroku, a niewiele osób z niego korzysta - ci ciekawscy -; to ustawienia dostępności. Osadzone pomiędzy ustawieniami systemowymi, opcje dostępności różnią się w zależności od modelu telefonu. Inne opcje są obowiązkowe na całej platformie Android, a więc większość urządzeń je posiada. Jeśli jeszcze nie skorzystałeś z funkcji znalezionych w ustawieniach dostępności, oto co straciłeś.

Kontrola interakcji urządzenia

Zanim zagłębimy się w kontrolę interakcji, która znajduje się na urządzeniach Samsung Galaxy, spójrzmy na te na innych urządzeniach z systemem Android. Kontrola interakcji zapewnia sposób, w jaki można działać na swoim urządzeniu. System android ma funkcję "Caption" w ustawieniach dostępności. Ta funkcja została zaprojektowana, aby pomóc tym ludziom, którzy mają problemy ze słuchem; każdy inny może również spróbować. Captions pojawiają się jak napisy w filmach / co widzisz, gdy włączasz napisy w YouTube. Możesz także ustawić język inny niż angielski, a także dostosować wygląd tekstu i napisów.

Urządzenia Samsung oferują kontrolę interakcji na zupełnie nowym poziomie. Pozwalają blokować określone obszary ekranu, których nie chcesz dotykać, takie jak pasek stanu, zmieniać czas wygaszania ekranu, a także włączać i wyłączać ruchy gestów. LG określa je mianem "obszarów kontroli dotyku".

Gesty powiększenia

Jest to jeden z najbardziej znanych hacków w sferze smartfonów. Mają go nawet użytkownicy iPhone'ów. Ta funkcja pozwala na powiększanie/magnifikację obszaru na urządzeniu. To całkiem dużo działa jak powiększanie w mapach google. Korzystanie z tej funkcji, można czytać drobne pisma bez okularów, a nawet podwoić zoom podczas korzystania z aparatu. Po włączeniu go w ustawieniach dostępności, musisz szybko stuknąć trzykrotnie ekran, aby powiększyć. Aby tymczasowo powiększyć obraz, należy stuknąć trzykrotnie i przytrzymać. Inne instrukcje dotyczące korzystania z tej funkcji są podawane po każdym jej włączeniu.

Opcje dostosowywania

Te opcje zależą również od urządzenia, z którego korzystasz. W ogólnym systemie android, obejmują one; rozmiar czcionki, rozmiar wyświetlacza, kontrast tekstu, automatyczne obracanie ekranu, mówić hasła, opcje myszy i opcja zakończenia połączenia. Z tych opcji, można dostosować swoje urządzenie do wyświetlania aplikacji i tekstu w sposób, który lubisz. Można nawet dodać skrót dostępności w opcjach menu zasilania.

Text-to-Speech

Czy kiedykolwiek chciałeś, aby Twój smartfon czytał Twoje artykuły? Tak, to możliwe. Łącząc te funkcje z google text to speech engine, Twój smartfon stanie się Twoim ostatecznym czytelnikiem. Co jest fajne to to, że można ustawić tempo mowy i wysokość dźwięku do swoich preferencji. Możesz także używać innych języków poza angielskim, pod warunkiem, że masz go zainstalowanego.

Odwrócenie i korekcja kolorów

Jest to kolejny sposób na wykorzystanie negatywnych kolorów na urządzeniu z androidem. Biały zamienia się w czarny, a czarny zamienia się w biały. Inne kolory mogą pojawić się whacky i być pewnym, że może nie lubisz niektórych. Dla Twoich potrzeb wizualnych, istnieją trzy do sześciu trybów korekcji kolorów w zależności od urządzenia; Deuteranomalia (czerwono-zielony), Protanomalia (czerwono-zielony), Tritanomalia (niebiesko-żółty), Deuteranopia (zielony), Protanopia (czerwony) i Tritanopia (niebieski).