Post

5 wskazówek, jak kupić odpowiedni power bank

Przenośne banki energii stały się prawdziwym ratunkiem dla współczesnego użytkownika, nie będziesz już musiał się martwić o posiadanie niskiego poziomu baterii na urządzeniu mobilnym, gdy jesteś out an about. Przy wyborze banków energii, lub również nazywane baterie zapasowe lub ładowarki baterii, może to być trochę mylące, aby zdecydować, który z nich jest najlepiej nadaje się do Twoich potrzeb, jak to jest we wszystkich kształtach i rozmiarach. W rzeczywistości, istnieją pewne banki energii, które mogą obsługiwać tylko smartphone, więc jeśli chcesz naładować większe urządzenie, takie jak tablet lub aparat cyfrowy, może trzeba bardziej wydajny jeden.

Więc skąd wiesz, które banki energii są lepsze od innych, gdy cena nie jest głównym czynnikiem? Pozwól, że Ci pomożemy! Poniższy artykuł poprowadzi Cię przez 5 kluczowych cech, o których musisz pamiętać, aby kupić odpowiedni bank energii. 

1. Pojemność

Pojemność banku energii, mierzona w miliamperogodzinach lub "mAh", jest kluczowym wskaźnikiem tego, jak bardzo Twój przenośny bank energii może naładować Twoje urządzenia i jak często musisz go ładować.

Typowa wielkość pojemności waha się od 2 000 mAh do 15 000 mAh, a nawet do 40 000 mAh w przypadku niektórych mocnych ładowarek przenośnych. Wyższy numer oznacza więcej mocy do ładowania urządzeń i używać go wiele razy (zwykle 3 lub 4 razy) przed koniecznością ponownego naładowania go. Na przykład, jeśli po prostu szukasz dla banku energii dla smartfona w nagłych wypadkach, 2,000mAh power bank wystarczy do zwiększenia baterii, aby dostać się z kłopotów. Jednak ładowarka mobilna o większej pojemności, np. 10 000 mAh, może naładować Twój smartfon nawet 4 razy bez konieczności ładowania samego banku energii.

W zależności od tego, do jakich urządzeń używasz power banku, możesz potrzebować większej pojemności - więcej mAh - aby móc je w pełni naładować. W szczególności, większe urządzenia, takie jak iPad lub aparaty cyfrowe będą pobierać więcej energii niż smartfony, więc zdecydowanie potrzebujesz większego banku energii o większej pojemności. Na przykład, przenośna ładowarka o pojemności 2000 mAh nie jest w stanie w pełni naładować tabletu, możesz potrzebować co najmniej 6000 mAh, aby to zrobić.

2. Wyjście

Moc wyjściowa, mierzona w amperach lub "A", odnosi się do tego, jak szybko bank energii może naładować Twoje urządzenia. Im wyższy amper, tym szybciej urządzenia mogą być ładowane za pomocą kompatybilnego kabla USB.

Na power banku można łatwo znaleźć port wyjściowy 1A lub 2,1A, lub oba. Wyjście 1A normalnie może obsługiwać większość smartfonów całkiem dobrze, ale będzie to w wolniejszym tempie, jeśli ładowanie tabletu. W tym przypadku, trzeba będzie 2A port wyjściowy dla optymalnego ładowania.

3. Liczba portów USB

Liczba portów USB określa, jak wiele urządzeń bank energii może ładować w tym samym czasie. Im więcej portów USB ma bank energii, tym więcej urządzeń można naładować.

Jeśli chcesz tylko power bank, który mieści się w kieszeni lub torebce, te z jednym portem USB jak TP-Link Ally Series 15600mAh High Capacity Power Bank jest wszystko, czego potrzebujesz. Ten konkretny bank energii może naładować dwa urządzenia dzięki 2 portom wyjściowym USB i pojemności baterii 15 600 mAh, co oznacza, że można go ładować wielokrotnie.

Jeśli chcesz naładować więcej niż jedno urządzenie, powinieneś poszukać dwóch portów: jeden dla wyjścia 1A, jeden dla wyjścia 2.1A. Możesz użyć tych dwóch portów do ładowania:

  • dwóch smartfonów w tym samym czasie
  • Lub używając wyjścia 1A do smartfona i drugiego wyjścia 2.1A do większego urządzenia, takiego jak iPad
  • Lub używając obu portów do ładowania dwóch dużych urządzeń, takich jak iPad i kamera Bluetooth

W zależności od tego, które dwa urządzenia są ładowane jednocześnie, całkowita moc wyjściowa, którą bank energii dzieli na ładowanie urządzeń, będzie różna, co oznacza, że pełne naładowanie obu urządzeń może zająć więcej czasu. Na przykład, zakładając, że 2-portowy bank energii o całkowitej mocy wyjściowej 3A potrzebuje około 4-5 godzin, aby naładować dwa smartfony. Jednakże, tak samo jak w przypadku tego banku energii, naładowanie smartfona i tabletu jednocześnie zajmie do 6-8 godzin.

4. Wejście

Wejście zasilania, mierzone również w amperach, odnosi się do tego, jak szybko power bank może być ładowany ze źródła zasilania. Zakres prądu wejściowego waha się od 1A do 2,4A. I znowu, im większa liczba wejściowa, tym szybciej bank energii będzie się ładował. 

5. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego banku energii.

W Australii, każdy dostawca banków energii baterii może być zmuszony do przestrzegania ustaleń regulacyjnych ACMA kompatybilności elektromagnetycznej (EMC).  

Kwalifikowany bank energii to taki, który przeszedł standardowe regulacje i certyfikaty branżowe, aby uzyskać co najmniej jedno z następujących logo na opakowaniu.