Post

Dlaczego żywotność baterii telefonu spada tak szybko? Wskazówki, jak uniknąć błędów przy ładowaniu

Problemy z baterią telefonu mogą być męczące i frustrujące. Kiedy użytkownicy telefonów komórkowych widzą, że ich żywotność baterii jest niska, może to powodować irytację, a nawet niepokój. W kawiarniach, na lotniskach i w szkołach można znaleźć ludzi gorączkowo szukających wolnych gniazdek, aby naładować swój telefon z niską baterią.

Niezależnie od wielkości baterii, czy wiesz dlaczego żywotność baterii Twojego telefonu spada tak szybko? Niektóre nawyki mogą wyrządzić wielką szkodę baterii Twojego telefonu komórkowego. Ponad 99% ludzi popełnia te błędy w ładowaniu.

  • Ładowanie przez zbyt długi czas: Niektórzy ludzie uważają za oczywiste, że im dłużej ładują telefon, tym więcej mocy będzie. Są więc przyzwyczajeni do ładowania przed pójściem spać w nocy, a następnie wstać rano z w pełni naładowanym telefonem. Jednakże, jeśli nie odłączyć baterię, to będzie utrzymywać telefon w pełni naładowany przez całą noc.  To przyspieszy utratę baterii i sprawi, że żywotność baterii telefonu będzie coraz krótsza.
  • Graj podczas ładowania: Zdecydowana większość z nas jest przyzwyczajona do grania w gry podczas ładowania. Ale ładowanie telefonu wytwarza ciepło. Jeśli grasz w gry na telefonie komórkowym w tym czasie, ciepło pochodzące z baterii i procesora będzie się nakładać. To z pewnością spowoduje nieodwracalne uszkodzenie telefonu.
  • Ładowanie z pokrowcem na telefon komórkowy: Wiele osób decyduje się na zainstalowanie pokrywy telefonu, aby chronić go przed zużyciem. Ale kiedy telefon komórkowy jest ładowany, wytwarza ciepło, a sama bateria litowa jest bardzo gorąca. Jeśli telefon przegrzewa się po naładowaniu, gromadzi ciepło generowane przez dużą ilość ładowania w powłoce.

Użyj niewykwalifikowanej ładowarki ściennej i kabla: Teraz na rynku jest wiele akcesoriów do telefonów o różnych poziomach jakości. Ładowarki do telefonów komórkowych w zgodności z normami technicznymi produkcji będzie znacznie bezpieczniejsze. Podczas korzystania z telefonu komórkowego z dopasowanym ładowarki ściennej i kabla, można cieszyć się wyższą wydajność ładowania. Istnieje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia baterii lub innych elementów.

W celu ochrony żywotności baterii telefonu, nie tylko należy mieć dobre nawyki ładowania, ale także należy wziąć pod uwagę przy wyborze ładowarki ściennej i kabla do telefonu. Oto kilka rekomendacji:

Zalecenie 1: Zendure 2-in-1 CABLE


Wystarczy jeden kabel, aby zaspokoić różne potrzeby związane z ładowaniem. A ponieważ obsługuje zarówno przesyłanie danych, jak i ładowanie, kompatybilne urządzenia mogą korzystać z protokołów Qualcomm Quick Charge, umożliwiających szybkie ładowanie i wygodne przesyłanie danych. Zendure, uznawana za najbardziej wytrzymałą markę w dziedzinie ładowania, wywodzi się z najbardziej udanego projektu ładowania w serwisie Kickstarter. Każdy kabel zawiera unikalny, zweryfikowany numer seryjny oraz chip autoryzacyjny wydany przez Apple, aby zapewnić 100% kompatybilność z każdym urządzeniem ze złączem Lightning.

Polecamy 2: ŁADOWARKA ŚCIENNA Zendure 3.4A


Ładowarka ścienna Zendure High-Speed została zaprojektowana tak, by stylem i jakością pasować do niezwykle wytrzymałych baterii zewnętrznych z serii A. Z dwoma portami USB i całkowitą mocą wyjściową 3,4A (17W) ta ładowarka ma wystarczającą moc do ładowania najnowszych tabletów lub skorzystania z funkcji ładowania przelotowego z zewnętrznym akumulatorem serii A. Jest ona kompatybilna z wszystkimi urządzeniami zasilanymi przez USB 5V, w tym smartfonami, tabletami, aparatami fotograficznymi i innymi, co naprawdę pomaga zaoszczędzić pieniądze.

Polecamy 3: ŁADOWARKA SAMOCHODOWA Zendure 30W


Dla osób, które posiadają samochód, ładowarka samochodowa Zendure jest dobrym wyborem. Zaufali jej fani na całym świecie dzięki wysokiej jakości, stylowi i kompaktowej budowie. Obsługuje Qualcomm Quick Charge 3.0, aby zapewnić najszybsze możliwe ładowanie dla Twojego telefonu. Co więcej, może chronić Twój telefon przed przegrzaniem, dzięki czemu żywotność baterii telefonu może trwać dłużej. I jako jeden z najmniejszych w branży kiedykolwiek USB ładowarki samochodowe, posiada dwa porty USB i stan LED. Ta ładowarka samochodowa może zapewnić najlepsze usługi dla Ciebie bez robienia wiele szkody dla Ciebie baterii telefonu.