Post

Wnioski z pytań i odpowiedzi Google na temat Androida O

Oficjalne wydanie Google Android O jest coraz bliżej; Google nawet wydała jego Beta. Android O będzie 8.0 wersja ich mobilnych systemów operacyjnych, i nie przychodzi załadowany z tonę nowych funkcji głównych. System operacyjny przede wszystkim koncentruje się na telefonie "witalność", a w tym przypadku, żywotność baterii i powiadomienia.

Niedawno, około 20 inżynierów Android odbyła Reddit AMA i zaprosił pytania na temat nadchodzącego Androida O, który ma być wydany w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Oto niektóre z szczegółów z Q & A.

Brak ostatecznej nazwy

Cokolwiek O oznacza, Google wydaje się bawić podczas trollingu użytkowników. Kiedy wielokrotnie dotknąć wersji Androida w ustawieniach systemowych, to teraz wyświetla Octopus. Zespół powiedział, że ostateczne branding zostanie ogłoszony później tego lata, i przewiduje się, że będzie to sierpień.

Ulepszony dźwięk Bluetooth

Można było zauważyć pewne częste spadki podczas słuchania muzyki przez Google Pixel i Pixel XL. Zespół obiecał, że pracował nad sprawą i że możemy spodziewać się poprawy niezawodności.

Nawet Pixel nie dostanie każdej nowej funkcji Androida O

Z Androidem O, będzie można mieć większą kontrolę nad balansem kolorów w swoim telefonie. Jednak starsze urządzenia, w tym Pixel 2016 nie będzie działać z tej funkcji zarządzania kolorami, jak to wymaga kalibracji prawo od fabryki.

Dostosowanie kolorów motywów nie jest łatwe

Deweloperzy Google chętnie pozwoliliby ci zastosować niestandardowe motywy kolorystyczne, ale to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, według Alana Viverette. Wspomniał, że to nie jest theming, że jest trudne, ale niezawodne i spójne theming. Wynika to z pewnych problemów technicznych i logistycznych, które się z tym wiążą.

Brak większych aktualizacji dla Smartwatchów

Jeśli jesteś właścicielem Android Wear Smartwatch, to nie spodziewaj się wielu zmian od nadchodzącego Androida 8.0. Według Hoi Lam, "Android O będzie głównie techniczne uaktualnienie dla Android Wear. Na przykład, Wear otrzyma limity tła, które pomogą zachować baterię, a użytkownicy mogą spodziewać się większej kontroli nad powiadomieniami poprzez kanały powiadomień. Ponadto, dodaliśmy nowe narzędzia dla programistów, aby pomóc wdrożyć komplikacje i budować zegarek przyjazny UI.

Oni wciąż próbują dowiedzieć się, jak zrobić oprogramowanie tabletu prawo

iPad jest bliski poważnej reorganizacji oprogramowania z iOS 11, ale Google jeszcze nie zorientował się, jak postępować z przyszłymi tabletami z Androidem. "Szczerze mówiąc, nie sądzę, że 'tablety' to przestrzeń, w której możemy sensownie mówić o "ukończeniu". Chodzi raczej o to, aby dowiedzieć się, co będzie kolejnym motorem innowacji dla tego czynnika formalnego. Nadal inwestujemy w przypadki użycia związane z produktywnością (interfejs użytkownika sterowany klawiaturą, obsługa wielu okien itp.), ale także - wraz z wieloma innymi osobami z branży - pracujemy nad tym, jaka powinna być dalsza ewolucja tabletów", napisał Mike Cleron z firmy Google.

Project Treble był największym wyzwaniem w rozwoju Androida O

Google wprowadza fundamentalne zmiany do nadchodzącej wersji 8.0, w operacji nazwanej Project Treble. Project Treble ma pomóc w przyspieszeniu aktualizacji oprogramowania i uczynić je mniej kosztownymi i intensywnymi dla producentów urządzeń. Inżynierowie z Google twierdzą jednak, że była to najtrudniejsza część rozwoju Androida O. Stephanie Saad Cuthbertson napisała: "Stworzenie tego interfejsu było bardzo głęboką operacją na Androidzie". Dodała, że "użyli inwazyjnej, złożonej inżynierii, która wymagała ogromnego wysiłku, aby uzyskać to dobrze - media, grafika, lokalizacja i tak wiele."