Post

Dlaczego moje słuchawki Airpods ciągle się rozłączają?

- Dlaczego moje słuchawki AirPods ciągle się rozłączają?

Czy jesteś sfrustrowany, ponieważ Twoje nowe słuchawki AirPods ciągle się rozłączają, gdy słuchasz muzyki lub rozmawiasz przez telefon? Nie martw się, nie jesteś sam, a problem można zazwyczaj szybko rozwiązać. W tym artykule dowiesz się, dlaczego słuchawki AirPods ciągle się rozłączają.

Od czasu premiery w 2016 roku, słuchawki AirPods miały problemy z połączeniem w różnych momentach, a wraz z każdą nową aktualizacją iOS lub Mac OS, niektóre błędy powracają, chociaż można je szybko rozwiązać, jeśli zastosujesz się do tego przewodnika.

Może to stanowić problem, jeśli używasz ich obu w tym samym czasie i chcesz połączyć się tylko z jednym urządzeniem. Jeśli twój problem nie jest spowodowany nową funkcją automatycznego przełączania, czytaj dalej, a pokażemy ci, jak go naprawić.

Dlaczego moje słuchawki Airpods ciągle się rozłączają?

Możesz wierzyć lub nie, ale istnieje wiele powodów, dla których słuchawki AirPods nie nawiązują połączenia. Może to być problem ze sprzętem lub oprogramowaniem, a nawet zakłócenia sygnału.

Problem sprzętowy jest prosty do rozwiązania, ponieważ istnieje tylko kilka opcji. Słuchawki AirPods albo nie ładują się z różnych powodów, albo działają nieprawidłowo i należy je zwrócić do sklepu Apple Store.

Z drugiej strony, problemy z oprogramowaniem są proste do rozwiązania, ale wymagają kilku minut i cierpliwości. Dobrą wiadomością jest to, że w najbliższym czasie nie będziesz potrzebować nowego zestawu słuchawek AirPods z powodu trudności z oprogramowaniem.

Nawet połączenie WiFi może być czasami problematyczne, a im więcej gadżetów, które działają w paśmie 5 GHz, a nie 2,4 GHz, tym lepiej, ponieważ zwalnia to miejsce dla urządzeń 2,4 GHz.

Przyjrzyjmy się poszczególnym problemom i sposobom ich rozwiązania;

1. Żywotność baterii

Prawdopodobnie naładowałeś swoje słuchawki AirPods przed ich użyciem, ale zawsze dobrym pomysłem jest podwójne sprawdzenie, ponieważ możliwe jest, że jedna słuchawka AirPods jest naładowana, a druga nie.

Innym razem wiesz, że ładowałeś słuchawki AirPods wewnątrz etui, ale nie zdawałeś sobie sprawy, że bateria etui była rozładowana lub wystąpiła usterka, która uniemożliwiła ich ładowanie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 • Jak wcześniej wyjść z leasingu samochodu?
 • Finansowanie samochodu przez dealera lub bank
 • Kredyt samochodowy zero procent
 • 10 najlepszych jadalni uniwersyteckich
 • NYU School of Law

Inne rzeczy, które warto wiedzieć

Cokolwiek to jest, sprawdź, czy etui jest naładowane (najlepiej za pomocą kabla USB) i czy słuchawki AirPods są podłączone. Sprawdź, czy wskaźnik ładowania świeci na pomarańczowo.

Jeśli tak się stanie, odczekaj 5 minut przed ponowną próbą. Byłbyś zszokowany, jak wiele razy problem był spowodowany przez baterię.

Poziom naładowania baterii i stan ładowania można potwierdzić, sprawdzając poziom naładowania baterii w obszarze widżetów lub otwierając pokrywę etui i umieszczając ją w pobliżu iPhone'a/iPada.

2. Bluetooth jest wyłączony

Połączenie Bluetooth urządzenia iDevice może być z jakiegoś powodu wyłączone. Być może przełączyłeś telefon w tryb samolotowy i zapomniałeś go wyłączyć lub przypadkowo wyłączyłeś połączenie Bluetooth podczas wkładania go do kieszeni.

Wystarczy przejść do Ustawienia -> Bluetooth i upewnić się, że zielony wskaźnik jest włączony, a słuchawki AirPods są prawidłowo sparowane z urządzeniem iDevice.

Jeśli połączenie Bluetooth działa dziwnie lub masz wiele urządzeń, spróbuj je wyłączyć i włączyć ponownie po 20 sekundach. Powinno to pomóc w ponownym nawiązaniu połączenia ze wszystkimi pobliskimi urządzeniami.

3. Wybrane urządzenie audio

Możliwe, że słuchawki AirPods są podłączone, ale urządzenie wyjściowe jest ustawione na inne źródło. Problem ten jest bardziej powszechny na Apple TV lub Macu, ponieważ można po prostu przełączać się między wieloma połączeniami, ale jest to również możliwe w ekosystemie iOS.

Warto to sprawdzić; możliwe, że rozmowa lub muzyka, której słuchasz, jest nadawana przez standardowy głośnik iPhone'a lub przez inne urządzenie dźwiękowe w innej części domu.

Teraz, gdy omówiliśmy podstawowe trudności, z którymi można sobie poradzić po prostu poprzez podwójne sprawdzenie rzeczy i które są częstymi błędami ludzkimi, przejdźmy do rozwiązań, gdy nic innego nie działa.

Dlaczego moje słuchawki AirPods ciągle się rozłączają (rozwiązanie)

1. Podłącz słuchawki AirPods tak, jakbyś robił to po raz pierwszy

Możesz potrzebować czegoś bardziej drastycznego niż zwykłe wyłączenie i włączenie słuchawek. Wyjmij słuchawki AirPods i włóż je z powrotem do etui. Sprawdź, czy wszystkie są odłączone, a jeśli to konieczne, odczekaj 10-20 sekund, aby się upewnić.

Wybierz urządzenie w ustawieniach Bluetooth i kliknij "zapomnij", aby usunąć je z profilu iCloud.

To tak, jakbyś nigdy wcześniej nie korzystał ze słuchawek AirPods i parował je po raz pierwszy. Otwórz pokrywę po upewnieniu się, że słuchawki AirPods są naładowane.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

 • Kompletny przewodnik na temat obliczania odliczenia QBI 2021
 • Jak wybrać szybką pożyczkę osobistą 2021 Aktualizacje
 • Ile trzeba mieć lat, aby otrzymać kartę kredytową?
 • Aktualizacja pożyczek osobistych
 • Jak zapłacić kartą TJMaxx online

Ważne rzeczy do rozważenia

Aby je zresetować, naciśnij i przytrzymaj przycisk konfiguracji z tyłu obudowy, aż dioda LED zacznie migać z bursztynowego na biały. Nadszedł czas, aby połączyć je ponownie po wykonaniu twardego resetu.

Postępuj zgodnie z instrukcjami po otwarciu pokrywy w pobliżu iPhone'a lub iPada. Jest rzeczą oczywistą, że urządzenie iDevice musi być połączone z Internetem przez Bluetooth.

Jeśli wszystkie urządzenia Apple mają ten sam identyfikator iCloud ID, urządzenie zostanie automatycznie zsynchronizowane.

2. Wyłącz automatyczne wykrywanie ucha

Możliwe, że słuchawki AirPods będą działać lepiej bez tej funkcji. Opcję tę można znaleźć, przechodząc do ustawień Bluetooth i wybierając I obok słuchawek AirPods.

3. Wyłącz automatyczne przełączanie

Ta nowa funkcja wprowadzona w iOS14 i Mac OS Big Sur jest niesamowita, gdy działa, ale może być problematyczna, gdy nie działa, jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu. Jeśli korzystasz z wielu iUrządzeń w tym samym czasie, wyłącz ją.

Wreszcie, jeśli słuchawki AirPods nadal nie działają po wypróbowaniu wszystkiego, udaj się do Apple Store i zobacz, co Genius ma do powiedzenia na ich temat. Powodzenia!

Teraz już wiesz, dlaczego słuchawki Airpods ciągle się rozłączają, a dzięki informacjom zawartym w tym artykule będziesz w stanie rozwiązać ten problem.

Najczęściej zadawane pytania Dlaczego moje słuchawki Airpods ciągle się rozłączają?

1. Jak sprawić, by słuchawki AirPods były mniej śliskie?

Włóż słuchawki AirPods do uszu za pomocą średniej wielkości końcówek dousznych, aby upewnić się, że są wygodnie i bezpiecznie umieszczone. Spróbuj wyregulować słuchawki AirPods lub zmienić końcówkę na większą, jeśli nie możesz uzyskać dobrego uszczelnienia. Jeśli końcówka jest zbyt szeroka lub niewygodna w uchu, spróbuj użyć mniejszej końcówki.


2. Jak wyłączyć słuchawki AirPods Max?

Słuchawek AirPods Max nie można wyłączyć ręcznie. Zamiast tego Apple włączyło w słuchawkach "stan ultraniskiego zużycia energii", który aktywuje się automatycznie po spełnieniu określonych warunków.


3. Jak mogę uniemożliwić słuchawkom AirPods łączenie się z innymi telefonami?

Obok nazwy słuchawek AirPods stuknij ikonę I (informacje). Stuknij "Połącz z tym iPhonem" na dole strony. Zmień opcję z "Automatycznie" na "Kiedy ten iPhone był ostatnio połączony". Powtórz te kroki na wszystkich pozostałych urządzeniach.


4. Dlaczego moje słuchawki AirPods działają tylko przez 30 minut?

Baterie litowo-jonowe z czasem ulegają degradacji, przez co każde ładowanie trwa coraz krócej. Mówiąc prościej, wraz z upływem czasu szybciej wyczerpuje się ich moc. Nie wynika to z faktu, że mają więcej mocy. Maksymalna pojemność baterii wewnątrz wkładek dousznych będzie się stopniowo zmniejszać wraz z upływem czasu.


5. Co zrobić, jeśli błyszczące wykończenie odpadnie ze słuchawek AirPods?

Zdejmij końcówki douszne każdej słuchawki AirPods i wyczyść je pod bieżącą wodą. Nie należy używać mydła ani innych domowych środków czyszczących. Delikatną, suchą, niestrzępiącą się ściereczką wytrzyj końcówki douszne. Przed ponownym założeniem każdej słuchawki AirPod upewnij się, że końcówki douszne są całkowicie suche.


Więcej często zadawanych pytań Dlaczego moje słuchawki Airpods ciągle się rozłączają?

6. Jak daleko można oddalić się od telefonu podczas noszenia słuchawek AirPods?

Według producenta optymalny zasięg produktu wynosi od 30 do 60 stóp. Idealnie przekłada się to na odległość od 10 do 18 metrów.


7. Czy można używać słuchawek AirPods innej osoby?

Tak, możesz pożyczyć słuchawki AirPods innej osoby. Wyzwaniem, z którym będziesz musiał się zmierzyć, jest parowanie. Gdy słuchawki AirPods są połączone, są wyświetlane na liście urządzeń jako "AirPods osoby X".


8. Dlaczego słuchawki Bluetooth wyłączają się automatycznie?

Gdy słuchawki Bluetooth nie są używane, wyłączają się. Pomaga to oszczędzać energię i ograniczać ilość odpadów.


9. Czy słuchawki Apple AirPods ulegają uszkodzeniu podczas upadku?

Słuchawki AirPods, ogólnie rzecz biorąc, nie uszkodzą się, jeśli zostaną upuszczone.


10. Czy skradzione słuchawki AirPods mogą być używane z innym iPhonem?

Niestety, nie ma sposobu, aby uniemożliwić komuś innemu korzystanie ze zgubionych lub skradzionych słuchawek AirPods. Ponieważ słuchawki AirPods nie łączą się z Wi-Fi, nie można ich obsługiwać ani blokować zdalnie.

Jeśli te informacje okazały się pomocne, warto podzielić się nimi ze znajomymi. Nie zapomnij zostawić komentarza w sekcji komentarzy, będziemy naprawdę wdzięczni za Twoją opinię.

Udostępnij to:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Lubię to Ładowanie...