Post

Jak naładować nowego iPada po raz pierwszy

Ładowanie nowego iPada po raz pierwszy

Nowi właściciele iPadów zazwyczaj zastanawiają się, jak długo powinno trwać pierwsze ładowanie ich cennych urządzeń. Powszechnie zaleca się, aby bateria nowego telefonu komórkowego była ładowana przez odpowiednio długi okres czasu w celu pełnej aktywacji ogniwa litowego, dzięki czemu telefon będzie prawdopodobnie pracował bardziej trwale w przyszłości.

Tak samo jest z nowym iPadem, w którym zainstalowana jest bateria litowa o pojemności 25Whr. Po raz pierwszy bateria ta wymaga ładowania przez osiem kolejnych godzin, a następnie może być w pełni aktywowana trzy razy z rzędu. Kwestie zasługujące na szczególną uwagę podczas pierwszego ładowania w celu zapewnienia dłuższej żywotności baterii są wymienione poniżej:

Obróbka aktywacyjna została przeprowadzona na baterii iPada jeszcze przed dostarczeniem urządzenia z fabryki. Dzięki bardzo wstępnemu ładowaniu bateria ma jeszcze resztki energii elektrycznej. Niektórzy użytkownicy przekazują informacje zwrotne, twierdząc, że mimo iż ładują swojego nowego iPada ściśle według czasu regulacji, jego czas czuwania w późniejszym użytkowaniu nadal nie jest wystarczająco długi. W rzeczywistości, jeśli bateria jest naprawdę autentyczna, czas regulacji powinien być wydłużony, a następnie całkowicie rozładowany przez 3 do 5 razy.
Na żywotność baterii duży wpływ ma ilość jej ładowań i rozładowań. Przeładowanie jest w tym względzie szkodliwe dla baterii, dlatego należy unikać zbyt długiego ładowania. A jeśli telefon lub iPad był wyłączony przez ponad siedem dni, najlepiej jest całkowicie rozładować baterię przed ponownym użyciem.

Ładowanie nowego iPada za pierwszym razem

  • Nie zaleca się wystawiania baterii na działanie wysokich lub niskich temperatur, co oznacza, że lepiej, aby użytkownicy nie wystawiali jej na działanie promieni słonecznych ani nie umieszczali w klimatyzowanych pomieszczeniach. Pomimo faktu, że gdy bateria jest ładowana, system będzie normalnie generować pewną ilość ciepła, użytkownicy nadal nie są sugerowane, aby wystawić baterię do wysokich lub niskich temperatur, ale zamiast tego, aby naładować go w warunkach temperatury pokojowej bez pokrywy na nim.
  • Kiedy bateria zostanie w pełni naładowana, proszę wyjąć ją na czas, aby uniknąć negatywnego wpływu przeładowania na wydajność baterii.
  • Zaleca się używanie oryginalnej ładowarki lub ładowarki pochodzącej od renomowanej i wiarygodnej firmy zewnętrznej. Bateria litowa powinna być ładowana przez ładowarkę i zgodnie z instrukcją; w przeciwnym razie może to spowodować uszkodzenie baterii lub nawet przynieść nieprzewidywalne niebezpieczeństwa.
  • Wybierz kompatybilną ładowarkę do baterii litowej tak, aby zapewnić, że bateria może osiągnąć stan nasycenia. Po naładowaniu, iPad nie powinien być podłączony do ładowarki ponad 12 godzin, a dwa urządzenia powinny być oddzielone, jeśli iPad ma być odłożone na bok i nie do użytku przez dłuższy czas.
  • Jeśli oczekujesz dłuższej żywotności iPada, oprócz stosowania się do wymienionych technik ładowania, niezbędna jest również wysokiej jakości ładowarka.

Jako jedna z najbardziej niezawodnych marek, Zendure jest zdecydowanie dobrym wyborem dla Ciebie do ładowania iPada. SuperMini Portable Charger wyposażony jest w potężne USB Type-C PD i QC 3.0 USB-A port, więc można wykorzystać albo do szybkiego ładowania iPada. i inteligentne technologie ładowania, które szybko naładować iPad, chroniąc go przed zwarciem, przepięcia, przegrzania i przeładowania.

Jeśli szukasz ładowarki premium i wysokiej pojemności, Zendure A6PD jest najlepszym wyborem dla Ciebie. Wyposażona w Qualcomm QC 3.0 i USB-C PD, może naładować Twojego iPada w ciągu kilku godzin z najwyższą prędkością. Dzięki pojemności 20,100 mAh, żywotność baterii iPada może być łatwo przedłużona około 2-3 razy, uwalniając Cię od zmartwień o to, że zabraknie Ci soku, gdziekolwiek i kiedykolwiek zabierzesz go w podróż.

Krótko mówiąc, fabrycznie nowe iPady zaleca się ładować do momentu, aż bateria będzie w pełni aktywna. Powinien być podłączony w temperaturze pokojowej, aby uniknąć przegrzania. Należy pamiętać o głębokim rozładowaniu go przed ponownym naładowaniem, jeśli nie był używany przez zbyt długi czas. Korzystanie z wykwalifikowanych ładowarek do ładowania iPada jest również bardzo ważne. Wszystkie podane sugestie dotyczą nawyków ładowania, więc jeśli chcesz mieć długowieczną baterię do iPada, wyrobienie w sobie tych dobrych nawyków to Twój pierwszy krok!