Post

Google Blocks: Twoje narzędzie do modelowania w VR

Wirtualna rzeczywistość przestrzeń okazała się mieć wiele możliwości, które są niewykorzystane. Google po raz kolejny wykorzystał jedną z nich i wprowadził swoją najnowszą aplikację wirtualnej rzeczywistości o nazwie Blocks. Ta aplikacja pozwala tworzyć, budować i wyświetlać piękne modele 3D na ekranach 2D w krótkim czasie. To wszystko, jeśli jesteś użytkownikiem Oculus Rift lub HTC Vive. Użytkownicy Google Daydream są niefortunne w tej chwili, "Google Blocks" potrzebuje zestawów słuchawkowych z ręcznym sterowaniem.

Przy użyciu tej aplikacji możliwości są nieograniczone. Możesz tworzyć proste i złożone modele za pomocą sześciu prostych narzędzi. Narzędzia te pozwalają na kształtowanie, obrysowywanie, malowanie, modyfikowanie, chwytanie i wymazywanie każdego błędu, który popełnisz. Możesz również eksportować i importować obiekty z i do środowiska wirtualnej rzeczywistości. Udostępnianie obiektów jest również możliwe za pośrednictwem łączy i animowanych gifów; umożliwia to interakcję z obiektami aplikacjom innych firm. Można również korzystać zarówno z Tilt brush, jak i Google Blocks, ponieważ można eksportować obiekty z obu tych aplikacji.

Aplikacja ma na celu poprawę kreatywności w jak najkrótszym czasie. Google's VR kreatywności wysiłki prowadzić, Jason Toff powiedział, że ręczne tworzenie obiektów 3D jest tak uciążliwe i prawie niemożliwe w tej chwili. Dodał również, że zamiast uczyć się o specular, tekstury i oświetlenia, istotne kolory i kształty jest w porządku. Google Blocks jest po prostu jak kreatywne narzędzie.

Oprócz bycia kreatywnym narzędziem, ta aplikacja znajduje sposób na wykorzystanie ograniczeń, które pochodzą z większości zestawów słuchawkowych VR. Można by pomyśleć, że aplikacja została zaprojektowana dla niższego poziomu realizmu. Dzięki możliwości budowania prostych obiektów wielokątnych, aplikacja ta jest odpowiednia dla początkujących użytkowników, programistów i innych ekspertów. Google Blocks używa kontrolerów motion-sensing w zestawach słuchawkowych powyżej do manipulacji i realizacji low-poly VR art. To sprawia, że aplikacja jest bezużyteczna w innych platformach, które nie mają tych kontrolerów. W jego górnej lewej intuicyjny interfejs, jest paleta prostych narzędzi i kształtów do Państwa dyspozycji.

Każdy bez doświadczenia może korzystać z tej aplikacji po krótkim tutorialu. Po wiesz, co masz zrobić, jego wciągająca zabawa z. Będąc prostą aplikacją, to jak zabawa z klockami dla dzieci. Jeśli jesteś sceptycznie nastawiony do tego, możesz spojrzeć na kreacje innych ludzi w galerii i może uda Ci się zainspirować. Galeria jest interaktywna i zawiera szeroki wachlarz kreacji i przypadków użycia od deweloperów, artystów, modelarzy 3D i osób bez doświadczenia w modelowaniu. Kreacje sięgają od prostych obiektów 3D po skomplikowane dzieła sztuki VR.

Porównując Google Blocks z innymi aplikacjami w tej samej dziedzinie, można dojść do wniosku, że jest mniej zdolny. Ale to właśnie czyni ją interesującą; daje szansę na wykorzystanie wyobraźni. Jej prostota i brak wielu narzędzi sprawiają, że jest bardziej naturalna i przystępna. Bez względu na to, jak używasz Blocks, będziesz pod ciągłym wrażeniem, ponieważ nie ma metodologii setup umieścić w miejscu, jak budować swoje obiekty. Google również zasugerował, że umożliwi więcej aplikacji AR i VR, które będą współpracować z innymi produktami, które nie są od Google.