Post

Google Home jest teraz wielojęzyczny, gracias Google!

Inteligentny asystent osobisty Google z każdym dniem staje się coraz inteligentniejszy i łatwiejszy w obsłudze. W przypadku wielu cyfrowych asystentów interakcja z nimi odbywa się za pośrednictwem jednego języka. Ale czasami, jeśli znasz więcej niż jeden język, konieczne jest, abyś wchodził w interakcje z tymi asystentami w tych językach, ponieważ wydaje się to naturalne. Ale co asystent cyfrowy do korzystania z więcej niż jednego języka w tym samym czasie jest trudnym zadaniem dla producentów, ale nie Google.

Na Google I/O, widzieliśmy kilka ogromnych postępów w zakresie tego, co cyfrowy asystent Google może zrobić; prowadzenie rozmowy. Na tegorocznych targach IFA, Google ogłosiło, że będzie wspierać 22 nowe języki dla swojego asystenta. Ale najlepsze ogłoszenie było; jego cyfrowy asystent jest teraz dwujęzyczny, później w tym roku będzie wielojęzyczny. Możesz teraz współdziałać z Google Home w dwóch językach bezproblemowo w tym samym czasie.

Dokonywanie twój Google Home dwujęzyczne

Obecnie Asystent Google ma zdolność dwujęzyczną. Będziesz mógł wybrać tylko kombinację dwóch dowolnych języków, których będziesz używać do interakcji z Asystentem. Ponieważ Google Home również używa Asystenta Google, będziesz mógł wchodzić w interakcje z inteligentnym głośnikiem dwujęzycznie. W tej chwili można sparować tylko dowolny z następujących języków. Należą do nich; angielski, francuski, japoński, włoski, hiszpański i niemiecki.

Jak dodać drugi język:

  • Uruchom aplikację Google Assistant na swoim smartfonie i dotknij
  • Przycisk Eksploruj (ikona kompasu) w prawym górnym rogu.
  • Stuknij trzy poziome kropki w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia.
  • Następnie przejdź do Preferencje > Języki Asystenta.
  • Stuknij Dodaj język.
  • Wybierz jeden z języków dostępnych w menu. I to wszystko.

Po dodaniu drugiego języka, możesz teraz wchodzić w interakcje z Google Home używając dwóch języków. Jeszcze ciekawsze jest to, że możesz przełączać się między językami podczas rozmowy z Google Home. Możesz także zmienić głos Google Home na taki, który lepiej pasuje do drugiego języka.

Możesz zmienić drugi język w dowolnym momencie, a nawet pozbyć się go, po prostu wykonując powyższe kroki i wybierając Brak w menu Dodaj język.