Post

ISOCELL Dual firmy Samsung

W porównaniu do innych wiodących marek smartfonów Apple, telefony z systemem Android są nadal w tyle, jeśli chodzi o ich aparat i jakość zdjęć, z wyjątkiem kilku, które reprezentują cały ekosystem; Google Pixel, Samsung, OnePlus i innych kilku wybranych. Problem aparat jest ze względu na fakt, że wielu producentów tweak android system, aby dopasować się do potrzeb innych osób o średnich dochodach, którzy nie mogą dostać ich rękę na high-end smartfonów. To sprawia, że wolne telefony budżetowe mają niskiej jakości funkcje, zwłaszcza aparat, ale to ma się zmienić bardzo szybko.

Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii półprzewodnikowych, ma rozwiązanie tego problemu - ISOCELL Dual. Jest to połączenie autorskiego oprogramowania i podwójnych czujników obrazu odpowiedzialnych za ustawianie ostrości (efekt bokeh) i fotografowanie w słabym oświetleniu (LLS). Technologia ta od dawna zarezerwowana jest dla urządzeń z wyższej półki, ale Samsung wprowadza ją również do urządzeń z niższej półki. Z algorytmów obrazu zaangażowanych, oczekuje się, że większość urządzeń low-end będzie teraz strzelać zdjęcia z jakością ich odpowiedników premium.

"Podwójne aparaty zapewniają nowe i ekscytujące wrażenia podczas robienia zdjęć w urządzeniach mobilnych" - powiedział Ben K. Hur, wiceprezes ds. marketingu System LSI w Samsung Electronics. "Kompleksowe rozwiązanie firmy Samsung dla ISOCELL Dual ułatwi naszym klientom proces rozwoju produktu, pozwalając im na dostarczenie najbardziej zoptymalizowanych funkcji podwójnego aparatu szerszemu gronu konsumentów."

Urządzenia klasy premium posiadają podwójne aparaty z dwoma czujnikami i innym oprogramowaniem, dzięki któremu zdjęcia wyglądają lepiej. Podobnie jak ISOCELL, czujniki przechwytują informacje o świetle na różne sposoby, umożliwiając tym samym zmianę ostrości i fotografowanie przy słabym oświetleniu. Ponieważ produkują one lepsze obrazy, podwójne aparaty są obecnie trendem, ale urządzenia low-end nie mogą sobie na nie pozwolić ze względu na złożoność integracji z oryginalnymi producentami sprzętu (OEM). Złożoność obejmuje czasochłonne optymalizacje, które obejmują dostawców opracowanie nowego oprogramowania algorytmów i czujników, że producenci uznają za stosowne porzucić tech zamiast. Ale z ISOCELL, Samsung ma na celu uproszczenie procesu i umożliwienie urządzeń wejściowych do korzystania z możliwości aparatu dostępne w telefonach high-end bez większego kłopotu.

Aby zmniejszyć złożoność optymalizacji doświadczonych przez OEMs i przyspieszyć rozwój, ISOCELL podwójny czujnik sprzętu i zoptymalizowany algorytm czujnika jest przeznaczony do integracji z istniejących OEMs bez wielu zmian. Aby uprościć implementację, Samsung łączy algorytm ponownego ogniskowania zarówno z 13-megapikselowymi, jak i 5-megapikselowymi czujnikami obrazu z algorytmem LLS dwóch 8-megapikselowych czujników.

Z tej technologii, wejście Android urządzenia zaczną konkurować z flagowców premium i nie będą już uważane za underdogs w sferze aparatu.