Post

Snapdragon Wear 3100: Nowy układ Qualcomm dla smartwatchy z Androidem

Fałszywe starty, nietrafione prognozy, rechristening, i ponowne uruchomienie, są wśród serii faz przemysł smartwatch musiał przejść, zanim w końcu dostać to prawo. Po użyciu tego samego chipa przez zbyt długi czas do wykonywania różnych funkcji, możemy w końcu cieszyć się wiadomością, że Qualcomm jest odsłonięcie nowego chipa; Snapdragon Wear 3100. Nowy chip pochodzi z ulepszeń w zakresie projektowania, oprogramowania, jak również innych zaktualizowanych specyfikacji z wprowadzeniem nowego procesora.

Lata minęły od Qualcomm ostatni uruchomiony głównego chipu smartwatch, i w tym czasie ich uśpienia, Android smartwatches zostały pined away. Nie czas jednak jeszcze spisywać na straty smartwatche z Androidem, gdyż teraz czekamy na układ Snapdragon Wear 3100. Ulepszony nowy chip ma wydłużyć żywotność baterii, zwiększyć zawsze włączone wyświetlacze i dać wysoką wszechstronność na urządzeniach sportowych i fitness oraz czujnikach.

System operacyjny Android Wear, który działa na wszystkich smartwatchach Google został niedawno przemianowany na Wear OS. Ponowne uruchomienie i przemianowanie systemu Android OS zaowocowało rekordową liczbą 10 milionów sprzedanych smartwatchy na całym świecie do końca drugiego kwartału 2018 roku. Wszystko to stało się pomimo tego, że branża opierała się na układzie Snapdragon Wear 2100 firmy Qualcomm. Będąc jednym z preferowanych wyborów chipsetów wśród oryginalnych producentów, możemy sobie tylko wyobrazić, jaki wpływ będzie miał nowy nadchodzący chip na rynek smartwatchów.

Niemniej jednak, Snapdragon Wear 2100 nie uderzył w branżę jako najnowocześniejsza technologia podczas jego premiery. Ten wynik widział głównych konkurentów, takich jak Samsung i Apple mają postęp technologiczny, który pozwolił im produkować lepsze urządzenia.

Nowy procesor

Qualcomm opublikował raport, w którym wskazał, że wysokowydajny procesor aplikacyjny został zaprojektowany tak, aby oferować wysoce responsywne, płynne wrażenia użytkownika podczas jego interaktywnego trybu. Co więcej, naziemny koprocesor będzie sterował udoskonaleniem trybu otoczenia, jednocześnie wnosząc nowe doświadczenia dla konsumenta smartwatcha.

Wydłużony czas pracy na baterii

Qualcomm's reporter wskazał w swoim opublikowanym raporcie, że przyjęli technikę niskiego zużycia energii, która ma na celu poprawę żywotności baterii. Mają one na celu pomieścić ciężkie funkcje, które zużywają dużo energii, w tym GPS, WiFi & Bluetooth, aktualizacje zegara, jak również funkcję odtwarzania MP3. On dodatkowo dodał, że nowy SDW3100 osiągnął rozszerzony 4 do 12 godzin życia baterii, w przeciwieństwie do swoich poprzedników.

Jeśli jesteś w sporcie, Qualcomm nowa technologia może wspierać biegaczy, aby przejść do 15 godzin (godziny szacowane w 450mAh baterii zegarka sportowego z obu GPS i tętna włączone). W przypadkach, gdy bateria się rozładuje, SDW3100 pozwala na przełączenie się w tryb tradycyjny, który może wspierać Cię do tygodnia bez ładowarki. Sztuczka polega na tym, że wyłącza wszystkie główne funkcje, pozwalając baterii trwać dni podczas zasilania tylko prostą tarczę zegarka.

Podsumowując, odświeżony wygląd fizyczny platformy SDW3100 pomaga wypełnić lukę pomiędzy zegarkami modowymi, sportowymi, analogowymi oraz smartwatchami. W przeciwieństwie do swoich poprzedników, nowy SDW3100 ma na celu wspieranie nowych doświadczeń użytkownika oraz wydłużenie czasu pracy baterii, zapewniając produktywny, zdrowy i modny wygląd przez dłuższy czas.

Oczekuje się, że nowy SDW3100 zostanie wprowadzony do sprzedaży w niektórych z głównych marek smartwatchy, w tym Fossil Group, Louis Vuitton i Montblanc w następnym kwartale.