Post

Więcej funkcji pixel buds

Stylowe Pixel Buds firmy Google należą do czołówki bezprzewodowych słuchawek dousznych ze względu na swoje możliwości i wygodę użytkowania. Mimo że uważane są za jedne z najlepszych, mają kilka wad, które sprawiają, że nie trafiają w gusta wielu osób, zwłaszcza tych uzależnionych od jacka 3,5 mm. To wszystko ma się jednak zmienić. Najnowszy wgląd Google APK sugeruje, że pąki mogą otrzymać nowe ulepszenia, to jest, konfigurowalne sterowanie gestami.

Poniżej znajdują się ulepszenia, których należy się spodziewać. Ważne jest również, aby zauważyć, że aktualizacje mogą być realizowane lub nie, ponieważ jest to wgląd przy użyciu kodu z analizy Google APK de-kompilacji.

Dostosuj podwójne stuknięcie

Obecny podwójne stuknięcie jest używany tylko do słuchania powiadomień, a także dla innych funkcji powiadomień Google, takich jak zatrzymanie go lub wstrzymanie go. Z kodu wynika, że użytkownicy będą mogli przeskakiwać do następnego utworu podczas słuchania muzyki, po prostu dostosowując gest.

Wykrywanie douszne i gest Triple Tap

Z poprzednich wersji można wywnioskować, że Google pracuje nad funkcją inteligentnego wykrywania dla swoich pączków. Najwyraźniej funkcja ta została przemianowana na wykrywanie douszne, a jej funkcjonalność zmieniona na włączanie lub wyłączanie Pixel Buds. Zgodnie z kodem, można przełączyć Pixel Buds w tryb uśpienia, a nawet automatycznie wstrzymać odtwarzanie muzyki poprzez proste wyjęcie prawej wkładki z ucha. Proces ten można również wznowić - wybudzając je - poprzez ponowne umieszczenie ich w uchu.

Dodatkowo, zgodnie z kodem, przyszłe ulepszenia obejmują Potrójne Stuknięcie. Obecnie jedynym sposobem na wyłączenie wkładek dousznych jest umieszczenie ich z powrotem w etui do ładowania lub odłączenie ich z menu Bluetooth. Jednak dzięki Triple Tap nie będzie to już konieczne. Ten gest może być używany do ręcznego wyłączania lub włączania pączków Pixel.

Na innym kodzie...

Zdekompilowana aplikacja Google pokazuje odniesienie do Sony's Google Assistant-enabled słuchawek, które zostały ogłoszone na International Consumer Electronics Show z powrotem w styczniu. Sony zapowiedziało również, że inteligentny asystent dotrze również do starszych modeli poprzez aktualizację. Kod pokazuje, jak użytkownicy będą musieli zainstalować Sony companion app, aby uzyskać asystenta działa.

Ponieważ nie ma daty lub wskazania, czy te nowe ulepszenia zostaną wdrożone, użytkownicy Google Pixel bud są oczekiwane, aby nadal cieszyć się obecnymi funkcjami.