Post

Czy można zarazić się wirusem otwierając wiadomości e-mail na telefonie i komputerze?

Czy można dostać wirusa od otwierania e-maili na telefonie i komputerze?

Czy można dostać wirusa od otwierania wiadomości e-mail: Wirusy mogą spowolnić twoją produktywność i mogą znacznie zmniejszyć twoją efektywność.

Wirus może znaleźć swoją drogę do telefonu na różne sposoby, ale jeśli zastanawiasz się, czy telefon może dostać wirusa przez otwarcie wiadomości e-mail z nim. Zanurzmy się prosto do odpowiedzi na to pytanie w tym artykule.

Wirusy nękają Cię niechcianymi wyskakującymi okienkami, zagrażają bezpieczeństwu Twoich danych osobowych i/lub próbują uzyskać nieautoryzowany dostęp do Twojego komputera, dlatego tak ważne jest, abyś podjął agresywne kroki w celu zapewnienia sobie ochrony.

Czy można złapać wirusa otwierając wiadomość e-mail?

Nie. Odpowiadanie na wiadomości e-mail nie spowoduje przesłania wirusa do Twojego komputera. Wirusy komputerowe są zazwyczaj rozprzestrzeniane przez załączniki wysyłane w wiadomościach e-mail lub wiadomościach błyskawicznych, takich jak Facebook.

Oznacza to, że nie powinieneś próbować otwierać załącznika w wiadomości e-mail, jeśli nie wiesz, kto go wysłał i nie spodziewasz się załącznika.

READ ALSO

  • Jak pozbyć się kredytów studenckich
  • Bezpośredni Kredyt Konsolidacyjny, co powinieneś wiedzieć
  • Czy Mercari jest legalne: Wskazówki dotyczące kupna i sprzedaży

Dlaczego otwieranie e-maili nie jest niebezpieczne?

Wiadomości e-mail są zasadniczo w formacie dokumentu tekstowego lub HTML (strony internetowe). Tak jak otwarcie strony internetowej lub pliku tekstowego w przeglądarce powinno być bezpieczne, tak samo kliknięcie na wiadomość e-mail nie powinno być niebezpieczne.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z poczty Yahoo, Gmaila, Outlooka, Hotmaila, Thunderbirda czy innego stacjonarnego lub internetowego klienta poczty, otwarcie wiadomości e-mail nie powinno spowodować żadnych problemów.

Niektóre wiadomości e-mail mogą jednak próbować zainfekować Twoje urządzenie po kliknięciu na nie. Wiadomości te mogą zawierać złośliwe programy w postaci załączników. Mogą również zawierać linki do niebezpiecznych stron internetowych, które są pełne oszustw i złośliwego oprogramowania.

Powinieneś otwierać tylko te załączniki, którym ufasz. Nawet jeśli ktoś, kogo znasz, wyśle Ci wiadomość z załącznikiem zawierającym plik exe lub inny rodzaj pliku programu, nie powinieneś go otwierać. Pliki te mogą być zagrożone.

Podobnie jak w przypadku każdej innej rzeczy w sieci, nie należy uruchamiać programów, które po kliknięciu na link nagle próbują pobrać coś na nasze urządzenie.

Dlaczego otwieranie wiadomości e-mail było kiedyś bardzo niebezpieczne?

Lata temu, Microsoft Outlook doświadczył poważnych problemów z bezpieczeństwem. E-maile, które kiedyś były tylko w postaci zwykłego tekstu, zawierały również kod HTML. Kody HTML, tak jak te, w których zapisywane są strony internetowe.

Outlook miał problem: lukę, która pozwalała emailom uruchamiać kod JavaScript, który z kolei infekował Twój komputer. Ta luka powodowała, że otwieranie emaili było potencjalnie niebezpieczną rzeczą do zrobienia.

Ta luka została naprawiona przez programistów. Teraz, nowoczesne klienty poczty nie będą automatycznie wyświetlać obrazków w wiadomościach e-mail. E-maile nie są w stanie używać JavaScript.

Podobnie jak w systemach operacyjnych, przeglądarkach internetowych i każdym innym programie komputerowym, luki w zabezpieczeniach są zwykle odkrywane i łatane.

Tak długo, jak oprogramowanie, z którego korzystasz jest aktualizowane, a dotyczy to klienta poczty, wtyczki do przeglądarki, przeglądarki i systemu operacyjnego, powinieneś być w stanie kliknąć na wiadomość e-mail bez obawy o wirusy.

Porady dotyczące bezpieczeństwa poczty elektronicznej, aby chronić swoje urządzenie przed wirusami

Mimo że otwieranie wiadomości e-mail jest obecnie bezpieczne, załączniki z plikami i niektóre linki do wiadomości e-mail nadal mogą stanowić zagrożenie. Aby zachować bezpieczeństwo, stosuj się do poniższych wskazówek i porad:

1. Zawsze aktualizuj swoją przeglądarkę internetową, klienta poczty i system operacyjny.

Aktualizacje oprogramowania są bardzo ważne. Nie ignoruj ich. Źli ludzie regularnie szukają dziur i próbują je wykorzystać. Aktualizacje oprogramowania pomagają załatać te dziury i chronić Twoje urządzenie.

Jeśli Twoja przeglądarka i klient poczty elektronicznej są przestarzałe, możesz złapać wirusa. Jeśli na Twoim urządzeniu zainstalowana jest java, odinstaluj ją lub wyłącz, aby chronić swoje urządzenie.

2. Zainstaluj oprogramowanie antywirusowe

Dla windows upewnij się, aby zainstalować antywirusa, oprogramowanie antywirusowe jest niezbędne, ponieważ służy jako warstwa ochrony. Antywirus może pomóc chronić urządzenie przed błędami i błędami w oprogramowaniu, które pozwalają na uruchomienie złośliwego oprogramowania bez twojej zgody.

3. Staraj się nie klikać na niebezpieczne załączniki

Jeśli otrzymasz plik PDF w wiadomości e-mail jako załącznik, może on być bardzo bezpieczny do otwarcia, zwłaszcza jeśli używasz zaktualizowanego czytnika PDF.

Jeśli jednak otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą plik exe lub inny plik, który może być potencjalnie niebezpieczny - nawet jeśli znasz nadawcę, nie uruchamiaj tego załącznika. Zachowaj ostrożność z załącznikami otrzymywanymi w wiadomościach e-mail, ponieważ nadal są one częstym źródłem wirusów.

4. Bądź ostrożny w stosunku do linków

Klikanie linków powinno być bardzo bezpieczne, tak samo jak ładowanie stron internetowych w przeglądarce. Jeśli jednak podejrzewasz, że link wygląda jak coś, co prowadzi do strony pełnej złośliwego oprogramowania i oszustw, nie powinieneś klikać na ten link.

Jeśli klikniesz jakikolwiek link, staraj się nie pobierać i nie uruchamiać żadnych plików, które są potencjalnie niebezpieczne. Uważaj również na phishing - jeśli klikniesz na link w wiadomości e-mail, który wygląda jakby pochodził z Twojego banku, a następnie trafisz na stronę, która wygląda jak strona Twojego banku, może się okazać, że nie jest to strona Twojego banku, ale sprytnego oszusta.

Wskazówki, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu

Najlepszą radą, aby zapobiec wystąpieniu wirusa w telefonie jest zawsze zachowanie czujności i ostrożności podczas otwierania lub pobierania jakichkolwiek załączników od nieznanych osób lub jeśli wydają się one podejrzane.

Najlepiej jest zapewnić bezpieczeństwo swojemu telefonowi za każdym razem, gdy jesteś online, upewnij się, że używasz programu antywirusowego na swoim telefonie. Aplikacje bezpieczeństwa mobilnego są dostępne zarówno na telefony z systemem Android, jak i iOS, i możesz je zainstalować w każdej chwili jako akt ostrożności.

W tym momencie, jeśli przeczytałeś do końca, powinieneś mieć odpowiedź na swoje pytanie. Nie można dostać wirusa w telefonie przez samo otwarcie wiadomości e-mail, więc można iść do przodu, aby przeczytać i odpowiedzieć na wiadomości e-mail bez obawy o uzyskanie wirusa.

Jeśli znajdziesz ten artykuł edukacyjny i pouczające wystarczająco, podzielić się nim ze swoimi przyjaciółmi, i nie zapomnij zasubskrybować naszą stronę internetową, aby być poinformowani, gdy post więcej edukacyjnych postów blogowych, takich jak ten

Podziel się tym:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Lubię Loading... Tagi:czy otwieranie wiadomości e-mail może być niebezpieczne, czy można dostać wirusa od otwierania wiadomości tekstowej, czy można dostać wirusa od otwierania strony internetowej, czy można dostać wirusa od otwierania wiadomości e-mail w telefonie, czy można dostać wirusa od otwierania wiadomości e-mail reddit, co się stanie, jeśli otworzę spam