Post

Dlaczego mój iPhone nie wysyła wiadomości tekstowych?

- iPhone nie wysyła wiadomości tekstowych -.

Nawet jeśli nie lubisz swojego smartfona, bez wątpienia używasz jego najbardziej podstawowej funkcji do komunikacji, jaką jest wysyłanie wiadomości tekstowych. Kiedy twoje wiadomości tekstowe nagle przestają być wysyłane, może to być kłopotliwe. Udostępniliśmy ten artykuł dla Ciebie, aby odpowiedzieć, dlaczego Twój iPhone nie wysyła wiadomości tekstowych. Czytaj dalej.

Problem

Czy to możliwe, że Twój iPhone nie wysyła wiadomości tekstowych? Prawdopodobnie problem jest niewielki i może być rozwiązany w ciągu kilku minut.

Z drugiej strony, czasami naprawa wymaga bardziej zaangażowanego środka, lub odkryjesz, że Twój sprzęt musi być serwisowany.

Najprawdopodobniej istnieje szybkie i bezbolesne remedium na trudności związane z iMessage i SMS.

Inne rzeczy do rozważenia

Pójdziemy przez niektóre z najbardziej powszechnych obaw, jak również środki zaradcze do tych trzech problemów, które mogą zapobiec teksty z wysyłane na iPhone.

To może być ze względu na przerwy w dostawie usług, fakt, że telefon jest w trybie samolotowym, lub fakt, że właśnie stracił połączenie iMessage w ustawieniach telefonu.

Jeśli żadna z tych opcji nie zadziała, zawsze możesz umówić się na naprawę telefonu ze specjalistami z firmy Puls, aby dokonać wygodnej naprawy w domu.

Mój iPhone nie wysyła wiadomości tekstowych

1. Potwierdź dane kontaktowe

Jeśli informacje kontaktowe odbiorcy (takie jak numer telefonu) są niedokładne, w wiadomościach może być wyświetlany błąd "Nie dostarczono" lub "Wiadomość nie została wysłana".

Jeśli doświadczasz problemów z dostarczeniem wiadomości, gdy wysyłasz komuś SMS po raz pierwszy, sprawdź dwukrotnie, czy numer telefonu jest poprawny.

Więcej, jeśli numer telefonu odbiorcy jest ważny, ale wiadomość nie jest dostarczana, numer telefonu jest najprawdopodobniej rozłączony lub niedostępny.

Potwierdź legalność numeru telefonu dzwoniąc do odbiorcy lub korzystając z komunikatora (np. WhatsApp).

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 • Used Appliances Near Me
 • Garbage Pickup near Me
 • Zwroty butelek w pobliżu mnie
 • Miejsca sprzedaży używanych płyt CD online
 • Gdzie sprzedać stare akumulatory samochodowe w pobliżu Ciebie

2. Sprawdź stan swojego konta

Wysyłanie wiadomości SMS nie jest usługą bezpłatną. Ceny wiadomości standardowych zależą od lokalizacji nadawcy i odbiorcy, długości wiadomości, limitu znaków i innych czynników.

Koszty wiadomości lokalnych są często niższe niż stawki międzynarodowe w wielu sieciach operatorów. Niektórzy operatorzy mogą pobierać opłaty za odbieranie międzynarodowych wiadomości tekstowych.

Jeśli Twoje wiadomości nie docierają, upewnij się, że masz wystarczająco dużo pieniędzy na koncie, aby wysyłać wiadomości tekstowe. Jeszcze lepiej, zapisz się na subskrypcję, która pozwala na wysyłanie nieograniczonej ilości wiadomości tekstowych bez dodatkowych opłat.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat stawek i opcji wysyłania wiadomości tekstowych w danym kraju, skontaktuj się z operatorem komórkowym.

3. Sprawdź stan systemu iMessage

Awaria serwera to kolejna częsta przyczyna problemów z przesyłaniem wiadomości na iPhone'a, zwłaszcza jeśli nie możesz wysyłać iMessages. Przejdź do zakładki Stan systemu Apple i poszukaj iMessages wśród wymienionych usług.

Jeśli wskaźnik stanu na usłudze przesyłania wiadomości jest zielony, jest on sprawny. Czerwony lub żółty wskaźnik wskazuje, że wystąpił problem z usługą iMessage. Poczekaj, aż Apple rozwiąże problem, lub skontaktuj się z pomocą techniczną Apple, aby zgłosić problem.

4. Połącz się z siecią komórkową lub Wi-Fi

Do wysyłania i odbierania wiadomości iMessage i MMS z systemem iOS potrzebne jest połączenie z internetem. Jeśli nie możesz wysłać tych wiadomości z iPhone'a, upewnij się, że jesteś połączony z internetem za pomocą danych komórkowych lub Wi-Fi.

5. Zamknij i otwórz ponownie Wiadomości

Wymuszone zamknięcie kłopotliwej aplikacji może czasem rozwiązać problemy, które powodują jej nieprawidłowe działanie.

Jeśli nie możesz wysłać wiadomości pomimo silnego połączenia internetowego, planu SMS/MMS i silnego sygnału komórkowego, zamknij i uruchom ponownie aplikację Wiadomości.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 • Tanie samochody sportowe 2022 r.
 • Fenway Sports Group
 • Najlepsze ośrodki narciarskie na świecie 2022
 • Dlaczego samochody do wynajęcia są tak drogie

6. Włącz MMS

Zdjęcia, pliki GIF, filmy, notatki głosowe i inne zasoby multimedialne są zawarte w wiadomościach MMS. Wysyłanie wiadomości MMS jest z pewnością wyłączone w Twoim iPhonie, jeśli nie możesz wysyłać ani odbierać tekstów komórkowych z plikami multimedialnymi.

Oto, jak ponownie aktywować tę funkcję. Włącz funkcję MMS w aplikacji Ustawienia, wybierz Wiadomości, przewiń do obszaru SMS/MMS i wybierz ją. Jeśli Twój operator oferuje grupowe przesyłanie wiadomości MMS, powinieneś również włączyć tę opcję.

Ponieważ MMS wymaga połączenia z siecią, upewnij się, że masz aktywny plan taryfowy na transmisję danych komórkowych, który obsługuje tę funkcję. Wiadomości nie mogą być wysyłane ani odbierane za pośrednictwem połączenia Wi-Fi.

Włącz opcję Dane komórkowe lub Dane mobilne w obszarze Ustawienia > Dane komórkowe lub Dane mobilne.

7. Wypróbuj sztuczkę z trybem samolotowym

W przypadku problemów związanych z siecią możesz użyć trybu samolotowego jako rozwiązania problemu. Zmiana trybu samolotowego na iPhone'ie spowoduje ponowne uruchomienie radia komórkowego, odświeżenie łączności komórkowej i poprawę siły sygnału.

Jeśli iPhone nie dostarcza wiadomości tekstowych z powodu słabego odbioru komórkowego, możesz spróbować włączyć i wyłączyć tryb samolotowy.

Otwórz Centrum sterowania w telefonie iPhone, a następnie naciśnij i przytrzymaj ikonę trybu samolotowego, aż stanie się pomarańczowa. Aby wyłączyć tę funkcję i przywrócić łączność komórkową, odczekaj 5-10 sekund i stuknij pomarańczową ikonę trybu samolotowego.

Odczekaj jeszcze 5-10 sekund, a następnie otwórz aplikację Wiadomości, aby sprawdzić, czy możesz wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe.

8. Aktualizacja ustawień daty i godziny

Jeśli ustawienia daty, godziny i strefy czasowej w telefonie iPhone są nieprawidłowe, może on nie być w stanie wysyłać wiadomości. Jeśli te ustawienia nie są zgodne z datą i godziną w Twojej sieci.

Włącz opcję Ustaw automatycznie w Ustawieniach > Ogólne > Data i czas.

Poczekaj kilka sekund na aktualizację ustawień daty i czasu iPhone'a, a następnie ponownie spróbuj wysłać niedostarczone wiadomości.

9. Ponowne włożenie karty SIM

To narzędzie jest przydatne do diagnozowania problemów z odbiorem komórkowym i trudności z siecią iOS. W szczelinie obok tacy SIM, włóż narzędzie do wysuwania SIM, które było dostarczone z iPhone'em. Jeśli nie możesz znaleźć narzędzia do wysuwania karty SIM, użyj spinacza do papieru lub innego małego, cienkiego narzędzia.

Wyjmij kartę SIM z tacki SIM i wytrzyj jej metalową powierzchnię czystą, suchą szmatką przed ponownym umieszczeniem jej w tacce SIM.

Może to spowodować automatyczną instalację aktualizacji konfiguracji operatora. Jeśli problem nadal występuje, przejdź do następnej sekcji.

READ ALSO:

 • Travel Company Business Names
 • Jak powiedzieć, czy wywiad telefoniczny poszedł dobrze
 • Stream NFL Games
 • Jak oglądać z rynku gry NFL

Inne rzeczy, które warto wiedzieć

Możliwe jest również, że Twój operator telefonii komórkowej doświadcza krótkiej przerwy w działaniu. A może wiadomości MMS nie są obsługiwane przez Twój plan taryfowy.

Problemy ze sprzętem (takie jak uszkodzony port/tacka karty SIM, źle działająca antena komórkowa i tak dalej) mogą potencjalnie powodować ten problem.

Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z operatorem sieci komórkowej, wsparciem Apple lub umów się na wizytę w Genius Barze, aby sprawdzić, czy iPhone nie jest uszkodzony sprzętowo.

Najczęściej zadawane pytania

1. Mój iPhone nie odbiera wiadomości tekstowych. Jak to naprawić?

 • Sprawdź, czy funkcja wysyłania wiadomości jest włączona.

 • Sprawdź, czy masz sieć komórkową czy Wi-Fi (dla iMessage).

 • Filtrowanie wiadomości powinno być wyłączone.

 • Zresetuj konfigurację sieci.

 • Skontaktuj się z operatorem


2. Dlaczego niektóre wiadomości nie są dostarczane na iPhone'a?

Ich telefon może nie mieć dostępu do sieci Wi-Fi lub komórkowej sieci danych albo mogli wyłączyć lub ustawić tryb Nie przeszkadzać w swoim telefonie iPhone.


3. Dlaczego wiadomość iMessage jest wysyłana jako wiadomość tekstowa?

Każda wiadomość wysłana do osoby, która nie ma urządzenia Apple, zostanie wysłana jako wiadomość tekstowa. Tylko urządzenia Apple mogą korzystać z usługi iMessaging.


4. Czy ktoś może wyłączyć iMessage tylko dla jednego kontaktu?

Nie można wyłączyć jej dla jednej osoby, podczas gdy usługa jest nadal aktywna dla innych.


5. Dlaczego wiadomości tekstowe SMS są wysyłane tak wolno?

Opóźnienia w wysyłaniu wiadomości są najczęściej spowodowane dużym ruchem w sieci operatora, pewnymi usterkami urządzenia mobilnego, działaniem wielu sieci oraz błędem na serwerze operatora.


Więcej najczęściej zadawanych pytań

6. Co się dzieje z wiadomościami iMessages wysłanymi do wyłączonego iPhone'a?

Dopóki telefon nie zostanie ponownie włączony, wiadomości iMessage nie zostaną dostarczone do nadawcy.


7. Dlaczego moje wiadomości są wysyłane dwa razy podczas pisania SMS-ów?

Jest to zwykle wynik działań zapobiegawczych podejmowanych przez operatorów, gdy podejrzewają oni przerwę w świadczeniu usług.


8. Dlaczego wiadomości tekstowe iMessage czasami znikają losowo?

Oznacza to, że Twoja wiadomość nie dotarła do żadnego z urządzeń odbiorcy.


9. Dlaczego niektóre z moich wiadomości iMessage są zielone?

Oznacza to, że wiadomość została wysłana jako zwykła wiadomość SMS, a nie iMessage, która będzie wyświetlana na niebiesko.


10. Co to znaczy, że w iMessage nie ma napisu Dostarczono?

Sugeruje to, że druga osoba pisze SMS-a lub rozmawia przez telefon z kimś innym.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i uznał go za pomocny, zrób dobrze, aby podzielić się nim z przyjaciółmi i bliskimi, a także, możesz podzielić się swoimi opiniami w sekcji komentarzy.

Share this:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Loading...