Post

Android P - plotki i przecieki

Według plotek z renomowanych źródeł, nie ma więcej do Androida P niż to, co jest dostępne w jego pierwszej iteracji Android P Developer Preview. Niewiele wiadomo o tym, co Android P w zakresie funkcji, interfejsu użytkownika, a nawet wydajności. Co zostało latające wokół jest wsparcie dla wyświetlaczy notch i intensywny interfejs Material Design. Inne plotki, które mogą być możliwe są prywatność tweaks, które obejmują blokowanie dostępu do kamery i mikrofonu z aplikacji w tle bezczynności. Inna plotka sugeruje, że Android P będzie natywnie wspierać Iris Scanner.

Ale według nowych bitów informacji, inne nowe funkcje zostały ujawnione. Reporterzy mobilni, leakers, a nawet młyny plotek mocno wierzą, że nowo ujawnione featured będzie obecny w zapowiedzi przyjść. Poniżej znajdują się nowe funkcje;

Wsparcie dla Bluetooth HID Device Profile Service

Human Interface Device (HID) profil usługi pozwala na korzystanie z urządzeń wejściowych. W Androidzie P oznacza to, że będzie można używać telefonu jako klawiatury lub myszy Bluetooth bez pomocy firm trzecich. Ta funkcjonalność była wyłączona od 2016 roku we wszystkich wydaniach androida, ale według nowych informacji profil Bluetooth został włączony i aplikacje będą mogły korzystać z tej funkcjonalności, ale tylko w Androidzie P.

Włączenie tej funkcji w natywnych ram Androida jest pomocne, ponieważ nie trzeba rootować telefonu, aby uzyskać do niego dostęp. Ma to różne korzyści, takie jak można być w stanie kontrolować prezentację w miejscu pracy, a nawet jako media zdalnego.

Wsparcie dla blokowania połączeń z prywatnych, nieznanych i płatnych numerów telefonów

W obecnym systemie Android, blokowanie połączeń odbywa się ręcznie i odbywa się na podstawie numeru. Ale z nowych commitów od inżynierów Sony, którzy stale za przewoźnika związane ustawienia w Androidzie, nie ma dobre wieści. Z commitów, Android P dostanie bardziej przyjazny dla użytkownika domyślnej aplikacji dialera z możliwością blokowania połączeń z płatnych telefonów, numery prywatne, nieznane numery lub numery, które nie są na liście kontaktów. Te funkcje nazywane są rozszerzonymi funkcjami blokowania połączeń. Z tym natywnie na dialer, nie będziesz musiał się martwić o zagrożenia prywatności, które przychodzą przez przy użyciu aplikacji innych firm.

Jedyne połączenia, które nie zostaną zablokowane, nawet jeśli pasują do powyższych parametrów, będą połączenia alarmowe. Ma to sens, ponieważ nagłe wypadki wymagają natychmiastowej reakcji. Według inżynierów, w przypadku połączenia alarmowego, operatorzy są zobowiązani do uporczywego push powiadomienia informującego użytkownika, że blokowanie połączeń zostało wyłączone.

Ale jest minus do ulepszonej funkcji blokowania połączeń. Chociaż będzie on dostępny w Android P, niektórzy użytkownicy mogą nie dostać się do niego cieszyć. To dlatego, że potrzebuje wsparcia przewoźnika dla funkcjonalności do pracy.

Ta druga funkcja nie została jeszcze połączona z Android Open Source Project, więc może nie być dostępna w pierwszym podglądzie Androida P, ale recenzent Google stwierdził, że wspierają tę zmianę i może pojawić się na drugim podglądzie. Nadal oczekuje się, że nowe funkcje zostaną dodane, nawet jeśli pierwszy podgląd ich nie zawiera.