Post

Jak działa ładowanie bezprzewodowe i co się za nim kryje?

 

Bezprzewodowe ładowanie zmienia erę smartfonów. Wraz z rozwojem technologii z łatwością pozbywamy się przewodów, przechodząc na słuchawki i akcesoria Bluetooth. Ponieważ ładowarki bezprzewodowe stają się coraz bardziej standardem w branży, znalezienie najlepszej ładowarki bezprzewodowej dla swojego telefonu jest bardzo ważne. 

Bezprzewodowe ładowanie jest bardziej usprawniony sposób ładowania i dużo bardziej zorganizowany, ponieważ nie jesteś stale martwiąc się o coraz zaplątany w przewody USB lub zawsze trzeba mieć kabel do ładowania na ciebie. Jest to proste, wygodne i po prostu dużo łatwiejsze ogólnie. W tym poście przedstawimy Ci przegląd tego, jak działają bezprzewodowe podkładki ładujące i jak działa samo ładowanie bezprzewodowe. 

Jak działa ładowanie bezprzewodowe?

Po pierwsze, porozmawiajmy o samej technologii. Zrozumienie działania ładowarki bezprzewodowej opiera się na przyjrzeniu się poszczególnym częściom, z których składa się ładowarka bezprzewodowa. Ładowarka bezprzewodowa składa się ze zwiniętych przewodów wokół magnesu sztabkowego, czyli induktora. Gdy przez przewody przepływa prąd elektryczny, wokół magnesu tworzy się pole elektromagnetyczne, które pomaga przenieść ładunek.

Technologia bezprzewodowa Qi pomogła również w przekształceniu ładowania bezprzewodowego. Jednym z problemów związanych z tworzeniem ładowarek bezprzewodowych było zapewnienie, że ładują one tylko telefon - a nie jakiekolwiek obce przedmioty, które mogłyby wylądować na ładowarce, takie jak monety czy długopisy. Aby temu zapobiec, telefony są obecnie wyposażone w bezprzewodową technologię Qi. Bezprzewodowa stacja ładująca działa poprzez komunikację z małym odbiornikiem w telefonie, a zasadniczo podkładka ładująca działa poprzez "pytanie" urządzenia, czy jest to odbiornik Qi. 

Istnieją trzy główne metody ładowania bezprzewodowego:

  • Podkładki ładujące: Powszechnie spotykane na rynku urządzenie do ładowania bezprzewodowego, działa ono poprzez ładowanie indukcyjne.
  • Misy ładujące: Wschodząca technologia, miski ładujące opierają się na rezonansowym ładowaniu elektromagnetycznym (tj. energia jest "tunelowana" przez cewki, a nie rozprzestrzeniana z jednego głównego kierunku).
  • Ładowanie bezprzewodowe RF: Ładowanie jest przesyłane za pośrednictwem częstotliwości radiowej, więc nie są potrzebne płytki ładujące. Technologia ta jest wciąż rozwijana, więc jest to coś, co należy obserwować w ciągu najbliższych kilku lat.

Podczas zakupów dla bezprzewodowej ładowarki lub bezprzewodowej podkładki ładującej, najbardziej kluczowym aspektem jest specyfikacja mocy urządzenia. iPhone'y i Androidzi mają różne limity prędkości ładowania. iPhone'y są ograniczone do 7,5W, Samsung na 9W, a niektóre telefony z systemem Android iść do 10W. Sprawdź, jakie prędkości ładowania oferuje urządzenie do ładowania bezprzewodowego, aby upewnić się, że jest to prędkość, której oczekujesz.

Najlepsze produkty do ładowania bezprzewodowego od Satechi
Satechi oferuje rozwiązania do bezprzewodowego ładowania iPhone'ów, Apple Watch, Samsungów i Androida. Oto niektóre z naszych najlepszych produktów do ładowania bezprzewodowego i podkładek do ładowania bezprzewodowego:

Quatro Wireless Power Bank

Nasz bezprzewodowy bank energii Quatro Wireless Power Bank to podstawowa przenośna ładowarka typu "wszystko w jednym". Ładowarka Quatro Power Bank łączy w sobie najlepsze cechy ładowania bezprzewodowego i przenośnego Qi, umożliwiając ładowanie iPhone'a 11 lub 12 oraz zegarka Apple Watch, gdy siedzisz na kanapie lub jesteś w ruchu. Dzięki akumulatorowi o pojemności 10000 mAh ładowarka Quatro może nawet dwukrotnie naładować iPhone'a 11 lub 12 z dala od gniazdka elektrycznego.

Łącząc to, co najlepsze w ładowaniu przenośnym i bezprzewodowym, Quatro Power Bank posiada bezprzewodową ładowarkę Qi, wbudowaną ładowarkę do Apple Watch, port USB-C PD oraz port USB-A do ładowania wielu urządzeń jednocześnie.