Post

Android Pie vs. Apple iOS 12

Zawsze była wojna "kto jest najlepszy" między Androidem i Apple, a te giganty smartfonów mają wejść na ring ponownie; Google Pixel 3 vs. 2018 iPhone'ów. Jako że czekamy na mecz sprzętowy, oto jak Android i Apple radzą sobie w wojnie software'owej. Oficjalny Android Pie został już skierowany do niektórych urządzeń, podczas gdy iOS 12 jest nadal w fazie beta. Te dwa systemy operacyjne oficjalnie zadebiutują w smartfonach z 2018 roku.

Niemniej jednak, przyjrzyjmy się powszechnie dostępnym funkcjom pomiędzy nimi w tej chwili;

Notch i gesty

Essential Phone, który działa na Androidzie, był pierwszym telefonem, który posiadał wcięcie, nawet gdy Google nie wspierał tej funkcji w swoim oprogramowaniu. iPhone X później funkcję wcięcia i uczynił go sławnym, jak telefon został uznany za przyszłość smartfonów. Kilku producentów w sferze Androida szybko podchwyciło tę funkcję, a następnie Google oficjalnie wsparł ją w Androidzie Pie w tym, co nazywa się wycięciem.

iPhone X również wyposażone w gesty machnięcia, które są również dostępne w Android Pie, ale nie w całości. Ale ponieważ ekosystem Androida składa się z wielu producentów, każdy robi swoje gesty i nacięcia w sposób, który widzą najlepiej. To opuściło królestwo Android bez jednolitości z wyjątkiem otwartości.

Asystent Google vs. Siri

Od czasu wprowadzenia Asystenta Google, Google jest liderem w sektorze asystentów głosowych. Po I / O Google w maju, Asystent Google jest o wiele bardziej do przodu w tym, że może nawet prowadzić ludzką rozmowę i dokonać rezerwacji w Twoim imieniu. Google dalej dodał sześć głosów do asystenta w przypadku, gdy nie lubisz oryginalnych męskich i żeńskich głosów. Siri, z drugiej strony, nie robi bardzo dobrze, ale utrzymuje treading wzdłuż. Jego najnowsza aktualizacja w iOS 12 dodała skróty, funkcję, która pozwala ustawić rutynowe.

Wiadomości

Aplikacja iMessage firmy Apple ma przewagę i nadal ją utrzymuje. Ostatnie aktualizacje sprawiły, że w aplikacji iMessage pojawiły się Animoji i Memoji. Możesz także wykonywać połączenia wideo FaceTime, WIFI texting, peer to peer płatności wśród innych funkcji bezpośrednio z aplikacji. W Androidzie, ekosystem nie wybrał jeszcze pretendenta do walki z iMessage. Android ma wiele aplikacji do przesyłania wiadomości, które nie posiadają wymaganych funkcji, aby wziąć na Apple. Ale "obiecujące" Android Messaging app jest nadchodząca konkurencja, a może wkrótce będzie miał lepsze funkcje.

Rzeczywistość rozszerzona (AR)

Dzięki ARKit firmy Apple, iOS 12 posiada funkcję multiplayer, która umożliwia użytkownikom iOS 12 interakcję ze sobą w tym samym środowisku AR. Z drugiej strony, ARCore Google'a posiada Cloud Anchors. To środowisko AR od Google korzysta nie tylko z Android Pie, ale także gra ładnie z innymi platformami, takimi jak iOS.

Biometria: Odblokowywanie twarzą

Apple iPhone X posiada FaceID, który jest bezpieczny, ponieważ wykorzystuje przednią kamerę 3D i inne technologie. Apple będzie nadal wspierać funkcję w swoich nadchodzących iPhone'ów i może lepiej go w iOS 12. Google ma również Face unlocking tech, ale jest to wygodne, w przeciwieństwie do bezpiecznego. Android brakuje w tyle w technologii rozpoznawania twarzy, a my wciąż nie wiemy, Google plany. Inni producenci w Android realm używać technologii skanowania tęczówki, a niektóre zostały wdrożone 3D kamery.