Post

Android Q najlepsze cechy z wersji beta

Kilka dni temu Google udostępniło wersję beta swojego kolejnego systemu operacyjnego - Android Q. Android Q. Zazwyczaj pierwsze wydania są przeznaczone dla deweloperów, ale program beta pozwala deweloperów, ale program beta pozwala każdemu, kto korzysta z urządzenia Pixel, aby zarejestrować się i zainstalować Android Q w wersji beta. Google lubi pozwalać użytkownikom Androida poznać niektóre z funkcji, które będą dostępne w następnej wersji poprzez bety. Niektóre funkcje są zachowane, podczas gdy inne są usuwane całkowicie lub zmienione w ostatecznej wersji. Dzięki dokładnym testom użytkowników, Google udoskonala funkcje i usuwa błąd, a końcowy produkt jest przyjazny dla użytkownika i zorientowany.

Niedawno wydana wersja beta ma kilka wspaniałych funkcji, które chcielibyśmy, aby Google zachował je lub uczynił jeszcze lepszymi. Poniżej są 5 najlepszych funkcji, aby być podekscytowany o jeśli planujesz zainstalować wersję beta Android Q;

Lepsze kontrole powiadomień

Android Q pozwala teraz kontrolować alerty aplikacji bezpośrednio z panelu powiadomień. Jeśli długo naciśniesz na powiadomienie w Android Q, pojawi się inna opcja do zarządzania konkretnych alertów aplikacji. Opcje te obejmują; Blokuj, pokaż cicho i Zachowaj alertów.

Cofnij usuwanie aplikacji

We wcześniejszych wersjach systemu Android, bez dostosowywania ekranu głównego za pomocą aplikacji launchera innej firmy, radzenie sobie z aplikacjami na ekranie głównym na ekranie głównym może być uciążliwe. Na przykład, możesz przypadkowo usunąć aplikację z ekranu głównego, a jeśli nie pamiętasz, która to była aplikacja, możesz skończyć się bałagan z organizacją ekranu głównego.

Android Q daje kilka sekund, aby cofnąć zmiany na ekranie głównym, jeśli przypadkowo usunąć aplikację. Czytaj więcej na: http://kabledoiphona.pl

Wi-Fi i kody QR

Ta funkcja pozwala podać lub poznać hasło Wi-Fi znajomego Wi-Fi znajomego bez konieczności wyraźnego żądania. Android Q umożliwia utworzenie kodu QR dla sieci Wi-Fi sieci Wi-Fi i pozwolić znajomym zeskanować go, aby dołączyć do sieci Wi-Fi. Możesz również wejść do sieci Wi-Fi sieci Wi-Fi za pomocą tej samej metody. Ta funkcja jest dostępna w urządzeniach Wi-Fi ustawienia.

Lokalizacja kontrola

Jest to jedna z najlepszych atrakcji Android Q. Kontrola lokalizacji jest teraz bardziej granularne, i można teraz kontrolować, jak aplikacja może korzystać z usługi lokalizacji. Jak z prawej teraz, albo dać aplikacji dostęp do usługi lokalizacji cały cały czas lub nie w ogóle. W Android Q, masz ustawić, jak aplikacja korzysta z usług lokalizacji usługi, to jest, można zezwolić aplikacji na dostęp do usług lokalizacyjnych tylko gdy użytkownik z niej korzysta. Ta opcja oszczędza dużo soku baterii, jak również utrzymuje swoją prywatność nienaruszone.

Prywatność ustawienia

Kontrola lokalizacji to tylko wskazówka, jak prywatność powinna być zrobiona w Androidzie dawno temu. Poza kontroli lokalizacji, Android Q ma dedykowaną sekcję prywatności w ustawieniach urządzenia gdzie można uzyskać, jakie aplikacje mają dostęp do jakich uprawnień lub jakie dane na urządzeniu. urządzenie. Ta sekcja sprawia, że łatwo jest do zarządzania prywatnością i granularnie dać lub cofnąć uprawnienia do swoich aplikacji bez kłopotów.