Post

Google Pixel 4 prawdopodobnie będzie miał bardziej zaawansowaną obsługę SIM-eSIM

Ostatnio XDA Developers natknęło się na komentarze od inżyniera Google, które sugerują, że nowy Pixel 4 będzie pochodzić z dużo bardziej zaawansowaną technologią dual-SIM.

Idealnie, oznacza to, że - podobnie jak najnowsze iPhony - Pixel 4 będzie pochodzić zarówno z fizycznym SIM i futurystyczny eSIM dla dwóch oddzielnych operatorów komórkowych. To duży impuls dla Linia Pixel Powodem jest, podczas gdy w niektórych krajach, Pixel 3 i 3XL mają zarówno fizyczny SIM i eSIM wsparcia, nadal będziesz poproszony, aby wybrać jeden z dwóch dostępnych.

Użytkownicy Pixel 3 mogą potwierdzić, że nie można mieć obu z nich działa. Dlatego też, jeśli masz dwa numery telefonu; jeden do pracy, a drugi do domu, nie będziesz miał ich obu pracujących jednocześnie. Możesz mieć je aktywne, ale możesz używać tylko używać tylko jednej opcji w tym samym czasie. Więc pomysł specyfikacji, że ma podwójne wsparcie SIM bije logikę.

Problem wsparcia dual-SIM jest rozwiązywany

Jednakże, komentarze wykonane przez Google inżyniera, i umieszczone na forum deweloperów projektu Google twierdził, że problem jest naprawiony. Według inżyniera, nowy Pixel 4 będzie pochodzić z działającym wsparciem dual SIM. Będziesz miał dwa mobilnych przewoźników na każdej opcji SIM - wszystkie działają jednocześnie. "It is [...] konieczne, aby odróżnić Pixel 2018 [...] Pixel 2019 (który będzie miał dual SIM funkcjonalność)", mówi inżynier.

Chociaż funkcja obsługi "dual-SIM nie została uznana za znaczącą funkcjonalność, kilku producentów telefonów próbowało ją włączyć ze względu na standardowe specyfikacji. Dual-SIM jest na wzrost w ostatnich latach, z Wiele frontów technologicznych teraz o tym wspomnieć - iPhone'y są już obejmujące obsługę dual SIM.

Przyszłość funkcji mobilnych i aplikacji

Po ostatnich wydarzeniach związanych z dual-SIM, który obejmuje fizyczną kartę SIM i opcję eSIM, wszyscy producenci telefonów z systemem Android Android nie są zobowiązani do produkowania kolejnych klonowanych wersji aplikacji i funkcji fizycznych dla wielu kont. Chodzi tutaj o to, aby umożliwić użytkownikom noszenie tylko jednego urządzenie, i odejść od kultury konieczności noszenia dwóch telefonów z powodu jednego SIM lub chcą mieć dwa oddzielne konta WhatsApp.

Odnośnie Pixela 4, nadal wiemy bardzo niewiele, oprócz plotek które widzieliśmy, robiąc nagłówki gazet. Co więcej, większość ostatnich przecieków dotyczyła tylko koncentrując się na wersjach Lite obecnego Pixel 3, głównie dla użytkowników, którzy są na budżecie.

Możliwe daty wydania dla Pixel 4

Zgodnie z corocznymi głównymi wydarzeniami Google - tj. które zwykle odbywają się w październiku - przewidujemy, że przewidujemy, że Pixel 4 zostanie zaprezentowany na początku jesieni. Nieważne, jedyną informacją, którą możemy zweryfikować teraz, jest to, że nowe urządzenie (Pixel 4) zostanie ogłoszony. Nowe urządzenia będą z pewnością być zasilane przez hyped Android 10.0 'Q,' podczas premiery. Nowy Android Q ma podobno oferować czystą Androida czuć, bez absolutnym bloatware.