Post

Inne zastosowania aparatu w smartfonie

Co robisz ze swoim aparatem w smartfonie, gdy nie zajmujesz się fotografią lub kręceniem filmów? Dla większości ludzi nadszedł czas, aby aparat zrobił sobie przerwę. Ale ponieważ smartfony stają się coraz bardziej osobistymi asystentami, aparat można wykorzystać także do innych celów. Aparat fotograficzny został zaprojektowany do czegoś więcej niż tylko do robienia zdjęć. Oto lista tego, co można zrobić z aparatem, z pomocą niektórych aplikacji oczywiście.

Rzeczywistość rozszerzona

Mieszanie wirtualnej rzeczywistości z realnym światem to obecny trend w technologii smartfonów. Flagowce mają podwójne kamery, aby umożliwić AR, a główne marki są również dołączenie; Apple. AR można doświadczyć za pomocą aplikacji jako platformy, zgodnie z aktualną technologią. Najbardziej znanym zastosowaniem AR są gry; zostało to spopularyzowane przez Pokémon Go, które podbiło świat w zeszłym roku. Inne aplikacje pozwalają również na wprowadzanie wirtualnych obiektów do świata użytkownika za pomocą interfejsu kamery.

Skaner dokumentów

W dzisiejszych czasach wszystko jest przetwarzane w formie cyfrowej. Ale tak bardzo jak uciekamy od materiałów w formie papierowej, niektóre rzeczy są nieuniknione, takie jak dowody osobiste i niektóre licencje. Korzystając z aplikacji do skanowania, takich jak Evernote, możesz przekształcić swoje materiały w formie papierowej w miękką kopię bez użycia prawdziwych skanerów. Ta konwersja jest możliwa za pomocą aparatu fotograficznego.

Pobieranie informacji

Tak, jest to możliwe, aby uzyskać informacje na urządzeniu za pomocą aparatu. Używając odpowiedniej aplikacji, możesz zamienić swój smartfon w czytnik Quick Response (QR). Jeśli korzystałeś z WhatsApp web, wiesz, co mam na myśli. Kody QR są jak kody kreskowe, i przechowują informacje związane np. z jakimś produktem lub marką. Informacje osadzone w tych kodach matrycowych są odczytywane za pomocą technologii optycznych z wykorzystaniem aparatu fotograficznego.

Cyfrowa lupa

Ta sztuczka istnieje już od jakiegoś czasu, ale mało kto używa jej w aparacie. To jak potrójny zoom. W systemach Android i iOS otwórz ustawienia dostępności i włącz lupę. Następnie otwórz aparat i potrójnie stuknij w Androida, a w przypadku iOS potrójnie stuknij w przycisk domowy. Teraz możesz przeczytać lub zobaczyć wszystkie drobne szczegóły, przydatne w menu i innych czynnościach. Nie musisz już nosić okularów.

Możesz również użyć go do sprawdzenia, czy baterie pilota są wyczerpane. Czujnik zdalnego sterowania emituje niewidzialne światło, podczerwień. Używając kamery, możesz je zobaczyć, więc jeśli pilot nie działa i nie jesteś pewien, czy to wina baterii, otwórz kamerę i naciśnij dowolny przycisk pilota, brak światła oznacza wyczerpane baterie.

Przypomnienie

Nie w "sposób alarmowy", ale w sposób przypominający. Zamiast tracić czas na notowanie takich rzeczy jak recepty lekarskie, a nawet opisy, zrób zdjęcie i wyślij je do siebie e-mailem lub pocztą. Możesz również użyć tej techniki do śledzenia swoich wydatków. Wystarczy, że otworzysz zdjęcie i zapamiętasz.

Tłumaczenie języków

Jest to funkcja dobrze wykorzystywana przez aplikację Google Translate. musisz otworzyć aplikację i kliknąć na ikonę aparatu, wyrównać tekst zgodnie z instrukcją i zrobić zdjęcie lub przetłumaczyć w podróży. Jest to przydatne, gdy odwiedzasz obce kraje i nie wiesz, co oznaczają napisy na znakach. Lub nawet, gdy jesteś w zagranicznym hotelu, można przetłumaczyć całe menu.

Więcej na: http://kabledoiphona.pl