Post

Jego obecna nazwa to Wear OS

Smartwatche z systemem Android Wear OS były przez długi czas uważane za przeznaczone dla użytkowników Androida, ale to nieprawda. W ostatnim badaniu, które zostało przeprowadzone w 2017 roku, okazało się, że jeden na trzech nowych właścicieli Android Wear jest również użytkownikiem iPhone'a. Aby zwiększyć parytet doświadczenia zarówno dla użytkowników iPhone'a, jak i użytkowników Androida, Google uznał, że Android Wear powinien zostać zmieniony na coś innego. Tak więc, Google wymyślił z Wear OS. Jego tylko rebranding i więcej zmian mają przyjść wkrótce przez ponad aktualizacje powietrza.

Według Dennis Troper, szef produktu dla Android Wear przez Wearable, "Zmieniamy naszą nazwę, ponieważ chcemy mieć markę, która odzwierciedla bardzo dobrze na naszej technologii, ale mówi o tym zróżnicowanym zestawie użytkowników, którzy korzystają z tych zegarków." Zauważalną rzeczą przy rebrandingu jest nazwa i logo. Chociaż w tej chwili nie jest to wielka sprawa, nowa nazwa ma pomóc Google i jego partnerom w lepszym marketingu swoich smartwatchów wśród fanów Apple. Według Fossil Group's chief strategy and digital officer, Greg McKelvey, "jesteśmy pewni, że niedawna rebranding systemu operacyjnego Google jako Wear OS by Google, znacznie przyspieszy przyjęcie naszych dotykowych inteligentnych zegarków."

Czy to już najnowsza wersja?

Jak najbardziej, jest to tylko nazwa, a nie Android Wear 3.0. Wear OS nie wnosi nic nowego w tej chwili, ale zmiany i nowe funkcje są oczekiwane wkrótce. Takie jak użytkownicy iPhone'a są w stanie uzyskać dostęp do ich Google Fit Historia za pośrednictwem nowej aplikacji, aplikacji towarzyszącej. Google został rebranding ostatnio, a to może oznaczać bardziej usprawnione doświadczenie. Na przykład, inna zauważalna zmiana jest przejście z Android Pay do Google Pay. System, który zapewnia uproszczone i ujednolicone doświadczenie dla wszystkich za pośrednictwem jednej aplikacji.

Oczekuje się również, że Wear OS będzie bardziej zorientowany na użytkownika. Google nie poświęcało zbyt wiele uwagi swojemu smartwatch OS, ale to może być początek. Jeśli spodziewamy się nowych planów od Google dotyczących Wear OS, może to być w jego corocznej konferencji deweloperskiej w maju. To dlatego, że Google ujawnił nic w World Watch i jewel Show w Szwajcarii, Basel świat show. "Jest o wiele więcej, że będzie się działo w 2018 roku ze zdrowiem i fitnessem, które będziemy ogłaszać w nadchodzących miesiącach", powiedział Troper. Dodał również, że "Jest świetna linia zegarków, które planujemy z nimi na 2018 rok, które będą wysyłane z tą nową marką." Według Tropera aktualizacje będą przyrostowe w czasie, a nie jednorazowe.

Oto lista zegarków, które według Google mają otrzymać aktualizacje w najbliższych tygodniach; "Casio PRO TREK Smart WSD-F20, Casio WSD-F10 Smart Outdoor Watch, Diesel Full Guard, Emporio Armani Connected, Fossil Q Control, Fossil Q Explorist, Fossil Q Founder 2.0, Fossil Q Marshal, Fossil Q Venture, Fossil Q Wander, Guess Connect, Gc Connect, Huawei Watch 2 (zarówno wersje komórkowe, jak i niekomórkowe), Hugo BOSS Touch, Kate Spade Scallop, LG Watch Sport, LG Watch Style, Louis Vuitton Tambour, Misfit Vapor, Michael Kors Access Bradshaw, Michael Kors Access Dylan, Michael Kors Access Grayson, Michael Kors Sofie, Montblanc Summit, Movado Connect, Mobvoi Ticwatch S & E, Nixon Mission, Polar M600, Skagen Falster Smartwatch, TAG Heuer Connected Modular 41, TAG Heuer Connected Modular 45, Tommy Hilfiger 24/7 You oraz ZTE Quartz.

Czytaj dalej na: http://kabledoiphona.pl