Post

Kluczowe ustawienia, które musisz zmienić w swoim Pixelu 3 lub Pixelu 3 XL

Najnowsze smartfony Google są wyposażone w system Android 9 Pie, wspaniały aparat wspaniały aparat, niesamowity, wysokiej jakości wyświetlacz, i najlepsze doświadczenie Android. Jeśli udało Ci się dostać rękę na jednym z Pixel 3 lub Pixel 3 XL, zebraliśmy kilka ustawień, które naszym zdaniem powinieneś tweak, aby poprawić swoje doświadczenie smartphone.

1. Włącz blokadę

Bardzo łatwo jest uzyskać dostęp do telefonu, zwłaszcza jeśli używasz Inteligentnej Blokady. Ta funkcja umożliwia odblokowanie telefonu, gdy jesteś w domu, podłączony do urządzenia bluetooth, masz telefon w kieszeni itp.

W niektórych, mniej idealnych sytuacjach, nie chcesz, aby ktokolwiek dostępu do telefonu, dlatego możesz szybko wyłączyć inteligentną blokadę i odcisk palca za pomocą nowej funkcji Blokada. Odwiedź stronę do Ustawienia > Bezpieczeństwo i lokalizacja > Preferencje ekranu blokady > i przełączyć na Pokaż opcję Blokada. Kiedy długie naciśnięcie przycisku zasilania, powinna być teraz widoczna opcja blokady.

2. Włącz 'Przerzucanie do ciszy' i ustaw Wind Down.

'Flip to Shhh' jest ekskluzywną funkcją dla Pixela 3 i 3 XL. Tak jak sugeruje jej nazwa, jest to funkcja, która wycisza urządzenie, gdy obrócić telefon na stole. Z pewnością przyda się, gdy telefon zacznie głośno wibrować na spotkaniu. Przejdź do Ustawień > Digital Wellbeing > Flip to Shhh i włączyć ją. Alternatywnie, przejdź do Ustawienia > System > Gesty > Flip to Shhh.

Wciąż pod "Digital Wellbeing Menu," wybierz "Wind Wind down." Jest to funkcja, która pomaga ograniczyć korzystanie ze smartfona, gdy czujesz, że zmarnowałeś już trochę czasu na mediach społecznościowych i musisz się skoncentrować. Możesz dostosować ją do swoich preferencji.

3. Włącz opcję Raw Zdjęcia

Jeśli jesteś profesjonalnym fotografem lub chciałbyś mieć większą kontrolę nad swoimi zdjęciami, to ta opcja jest przeznaczona dla Ciebie. Możesz pozwolić Pixel 3 i 3 XL przechwytywania JPEGs i formatów plików RAW. Przejdź do Ustawienia> Zaawansowane, a następnie przełącz kontrolę RAW+JPEG. Telefon utworzy osobny album, do którego nadal można uzyskać dostęp za pomocą Zdjęcia Google.

4. Tweak Active Edge

Google Active Edge pozwala Ci ścisnąć boki, aby aktywować Asystenta Google. Możesz jednak znaleźć się przypadkowo uruchamiając asystenta, a więc może chcesz dostosować nacisk, który uruchamia funkcję. Udaj się do Ustawienia > System > Gesty > Aktywna krawędź. Będziesz w stanie skonfigurować czułość, a także można wybrać, aby wyłączyć go całkowicie.

5. Odcisk palca Gest

Nie musisz już przewijać w dół, aby zobaczyć swoje powiadomienia. Gdy otworzysz telefon, możesz po prostu przewinąć w dół z góry na dół za pomocą czujnika linii papilarnych. Spowoduje to przeciągnięcie szuflady powiadomień w dół, ale nadal możesz ją pchnąć w górę. go w górę z odwrotnym działaniem. Aby go włączyć lub wyłączyć, przejdź do Ustawienia > System > Gesty >. Przeciągnij odciskiem palca dla powiadomień. Funkcja ta przyda się zwłaszcza jeśli używasz Pixel 3 XL, który ma 6,3-calowy ekran.

6. Wi-Fi Calling

Wi-Fi calling to nowa funkcja, która powoli przenika na rynek. Pozwala ona na łączenie się z przyjaciółmi i rodziną nawet gdy znajdujesz się w miejscach o słabym zasięgu. Na razie jest to tylko dostępne, gdy Korzystanie z AT&T sim, ale więcej przewoźników są oczekiwane do przyjęcia go wkrótce. Aby dostęp do niego, przejdź do Ustawienia > Sieć i internet > Sieć komórkowa > Zaawansowane > Połączenia Wi-Fi.

7. Zwiększ jakość wyświetlacza

Z tych nowych urządzeń, Google ma zaawansowane swoje wyświetlacze do niemal doskonałości. Mimo to, dają Ci opcję dostosowania nasycenia kolorów do własnych upodobań. W tym celu należy udać się do Ustawienia > Wyświetlacz > Zaawansowane > Kolory. Wejdź na stronę śmiało i wykorzystaj w pełni możliwości swoich urządzeń Pixel 3 i Pixel 3 XL!