Post

Nowe urządzenia i akcesoria zapowiedziane podczas wydarzenia Google 9 października 2018 r.

Oprócz tegorocznych telefonów Pixel 3, Google zapowiedziało także inne nowe urządzenia i akcesoria. Należą do nich;

Nowy Pixel Slate Tablet

Google ogłosił nowy tablet Pixel Slate, który będzie działał na zupełnie nowym Chrome OS. Nowy Pixel Slate spoty 12,3-calowy wyświetlacz molekularny i system kamer 8MP zarówno z tyłu i z przodu. Tablet posiada również podwójny system głośników umieszczonych z przodu. Brakuje mu jednak gniazda słuchawkowego. Dodatkowo, tablet z Chrome OS został zbudowany przy użyciu modnego chipu Titan M Security, z unikalnym skanerem linii papilarnych umieszczonym na górnej stronie.

Istnieje również klawiatura Bluetooth Pixel Slate, który Google wyjaśnił, że będzie on wysyłany jako akcesorium i pójdzie za 199 dolarów. Ponadto, istnieje również rysik, który będzie również sprzedawać oddzielnie w cenie 99 dolarów. Nowy tablet będzie dostarczany w wyraźnym kolorze granatowym, a jego cena będzie się wahać od 599 dolarów, aż do 1599 dolarów, w zależności od wyższości specyfikacji.

Nowy Pixel Slate pochodzi z wielkich zachęt dla klientów, w tym trzy miesiące bezpłatnych treści YouTube TV. Chociaż Google nie potwierdziło dokładnej daty wysyłki, oni tylko podpowiedział, że będzie to wysyłka jeszcze w tym roku. Niemniej jednak, Pixel Slate został wymieniony wśród urządzeń dostępnych do zamówienia przedpremierowego.

Zupełnie nowy Google Home Hub

Google ogłosiło również Google Home Hub podczas wydarzenia startowego. Google Home Hub to asystent, który będzie działać jako wizualny pulpit dla wszystkich inteligentnych gadżetów domowych. Istnieje również już Google Home app zaprojektowany do przeglądania dashboard inteligentnych urządzeń domowych, a będzie on dostępny zarówno na urządzenia z systemem Android i iOS.

Podczas gdy działa jako czytnik obrazów dla zdjęć Google i przeglądarka wideo dla filmów z YouTube, Home Hub sugeruje również treści do odtwarzania na Chromecast. Nowy asystent inteligentnego domu został przebudowany, aby ułatwić zdalne sterowanie wieloma inteligentnymi urządzeniami z łatwością.

Google Home Hub jest również w stanie wyświetlić i zorganizować wszystkie posiadane urządzenia w jednym widoku i będzie sortować je zgodnie z ich lokalizacji domowej. Google Assistant został również dobrze zintegrowany z Home Hub, pozwalając na łatwiejsze zarządzanie urządzeniami takimi jak termostat Nest, a także inteligentne światła Hue; wszystko odbywa się zdalnie.

Nowe wkładki douszne podłączane przez USB-C

Chociaż Google nie mówił o swoich zwykłych pączków Pixel, to odsłonił nowe USB-C wkładki douszne. I choć nie zostały one oficjalnie ogłoszone, zostały jednak uwzględnione na stronie produktów. Nowa para wkładek dousznych będzie wysyłka na 30 dolarów i są już dostępne do zakupu. Będą one wysyłane w białych kolorach tylko.

Podobnie jak poprzednie Pixel Buds, nowe USB-C pąki sport pętle tkaniny. Jednak w przeciwieństwie do Pixel Buds, nowe wkładki douszne mają przycisk, który może być używany do aktywacji Asystenta Google, co pozwala na otrzymywanie powiadomień w czasie rzeczywistym.

Zdefiniowane na nowo ładowanie bezprzewodowe

Google wprowadził nowe ładowanie bezprzewodowe w tak zwanym Pixel Stand, który jest nachylony pod kątem. To daje dobry widok na ekran, a więc można korzystać z urządzenia podczas ładowania. Będzie on dostępny zarówno dla Pixel 3 i 3XL.