Post

Tryb bezpieczny Androida

Android może być problematyczne w czasach, a jedynym sposobem, aby zidentyfikować, czy to aplikacje lub telefon, który ma problem jest uruchomić w trybie awaryjnym, podobnie jak opcja w systemie Windows PC. Po ponownym uruchomieniu w trybie bezpiecznym, wszystkie aplikacje innych firm, które zostały zainstalowane będą wyłączone, aż do ponownego uruchomienia androida ponownie w trybie normalnym. W skrócie, po uruchomieniu w trybie bezpiecznym, dostaniesz androida jak to było nowe z pudełka, z wyjątkiem aktualizacji systemu, te nie znikają. Nie należy używać trybu bezpiecznego, aby uciec od trwającego problemu, chyba że planujesz nie używać żadnych aplikacji firm trzecich. tryb bezpieczny jest tylko narzędziem do rozwiązywania problemów, aby pomóc Ci zawęzić problem.

Co robi tryb bezpieczny?

Jak wspomniano wcześniej, to tylko narzędzie diagnostyczne na przykład, jeśli uruchomić w trybie bezpiecznym i nadal urządzenie utrzymuje powiedzmy awarii, może to być problem sprzętowy, ale jeśli działa dobrze, problem jest z oprogramowaniem, a to obejmuje aplikacje.

Jak uruchomić w trybie bezpiecznym

Tryb bezpieczny może być używany jako ostatni środek przed przejściem do twardego resetowania urządzenia. Proste ponowne uruchomienie zazwyczaj rozwiązuje problemy, ale jeśli nie, należy uruchomić w trybie bezpiecznym. Poniżej znajduje się procedura uruchamiania w trybie bezpiecznym.

  • Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania w dół, tak jak przy ponownym uruchomieniu urządzenia. Pojawi się menu zasilania z opcją Wyłącz i Uruchom ponownie, dotknij i przytrzymaj palec na opcji Wyłącz przez 2 sekundy, a zostaniesz zapytany, czy chcesz uruchomić ponownie w trybie bezpiecznym.
  • Stuknij OK, aby zrestartować i poczekaj na Androida, aby uruchomić się w trybie bezpiecznym, zobaczysz nakładkę z napisem "Tryb bezpieczny" na ekranie. Potwierdza to, że rzeczywiście jesteś w trybie bezpiecznym.

Powyższa procedura jest standardem dla większości urządzeń z systemem Android; może nie działać dla niektórych urządzeń, ponieważ są one dostosowane inaczej przez ich producentów. Więc jest tryb bezpieczny nie pojawi się po dotknięciu i przytrzymaniu opcji zasilania, można spróbować opcji ponownego uruchomienia zamiast. Inne mogą być skomplikowane, i może warto spojrzeć na ich przewodników, jeśli powyższe kroki nie działają.

Co dalej?

Jeśli Twój smartfon działa idealnie w trybie bezpiecznym, to problem jest z aplikacjami. To nie jest łatwe, aby znaleźć winowajcę, ale można zacząć od czynienia z aplikacjami, które automatycznie uruchamiają się po uruchomieniu urządzenia. Sprawdź również aplikacje, które zainstalowałeś ostatnio i odinstaluj inne aplikacje, których nie używasz. Jeśli nadal problem występuje, zaktualizuj wszystkie swoje aplikacje, a nawet smartfon. Jeśli żaden z powyższych działa, jego czas t twardy reset urządzenia. Jeśli Twój smartfon nadal ma problemy w trybie bezpiecznym, twardy odpocząć i sprawdzić, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, jego czas, aby wymienić lub naprawić go.

Wyjście z trybu bezpiecznego

Wyjście z trybu bezpiecznego jest najprostszą rzeczą do zrobienia. wystarczy zrestartować urządzenie, a będziesz w trybie normalnym.

Czytaj dalej na: http://kabledoiphona.pl