Post

Jak wybrać najlepszy bank energii dla MacBooka

Jeśli jesteś uwięziony w trudnej decyzji - wybierając najlepszy bank energii dla swojego MacBooka, trafiłeś we właściwe miejsce. Wymieniliśmy kilka czynników, które mogą pomóc Ci odróżnić dobry bank energii od innych, a także najlepsze wybory, które mogą sprawić, że Twój MacBook będzie dłużej zasilany.

Korzystanie z laptopa z dala od gniazdka elektrycznego może łatwo doprowadzić do rozładowania baterii, co dla wielu osób może być koszmarem. Dlatego właśnie przenośne ładowarki do laptopów są dziś tak popularne i niezbędne. Przenośne banki energii istnieją od lat i, w przeważającej części, było dość proste do oceny, czy jest to dobry bank energii. Jest pojemność pamięci (mierzona w mAh), współczynnik konwersji mocy, przenośność i oczywiście inne rzeczy, takie jak rozmiar, waga, trwałość i liczba portów.

Czynnik #1: Pojemność pamięci

Jeśli chcesz wybrać power bank dla swojego MacBooka, pierwszym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę, jest to, czy jest on w stanie w pełni naładować MacBooka. Większość banków energii nie jest wystarczająco mocna, aby naładować laptopa, ale jest kilka wyjątków. Banki energii obsługujące standard USB Power Delivery (USB PD), czyli standard szybkiego ładowania, są w stanie kontrolować więcej watów i dostarczać więcej energii - zasadniczo są w stanie szybko ładować większe urządzenia (jeśli te urządzenia to obsługują). USB Power Delivery działa tylko z połączeniem USB-C do USB-C, więc jeśli masz MacBooka Pro z 2016 roku lub nowy laptop, który ładuje się przez USB-C, potrzebujesz banku energii, który obsługuje tę technologię.

Czynnik #2: Współczynnik konwersji i cena

Istnieją też inne czynniki, które należy rozważyć przed zakupem przenośnego banku energii - takie jak cena i przelicznik. Na rynku jest kilka banków energii o wyjątkowo niskich cenach, ale o pojemności 6000 mAh lub nieco większej, co nie jest rozsądne. Im wyższy jest współczynnik konwersji, tym wyższa będzie cena. Prawda jest taka, że nierzetelne baterie mogą być wykonane ze starych baterii laptopowych. Obecnie power banki wycenione na ponad 20 dolarów są stosunkowo niezawodne. Współczynnik konwersji mocy kwalifikowanych produktów powinien wynosić więcej niż 70%, a lepsze power banki mogą mieć nawet więcej niż 75%. Oznacza to, że nominalny power bank 5000 mAh, który w rzeczywistości może wyprodukować co najmniej więcej niż 3650 mAh, można nazwać niezawodnym power bankiem.

Czynnik #3: Przenośność

Jednym z głównych powodów, dla których warto wybrać bank energii dla naszych urządzeń cyfrowych, jest jego przenośność. Przez długi czas przenośny bank energii może nie tylko zapewnić energię dla Twoich urządzeń, ale także odciążyć Cię. Najlepsze przenośne banki energii mogą nawet całkowicie zastąpić oryginalną ładowarkę do laptopa, zapewniając nieprzerwane zasilanie, gdziekolwiek się znajdujesz. Wybierając bank energii dla naszego MacBooka, musimy więc pomyśleć o przenośności. W końcu MacBook jest wystarczająco ciężki, aby go przenosić.

Nasz wybór: Zendure A6PD

Dzięki 45W mocy wyjściowej USB-C, Zendure A6 jest w stanie naładować MacBooka, Nintendo Switch, większość telefonów z Androidem, tabletów, laptopów i nie tylko. Poza tym może szybko naładować iPhone'a X, iPhone'a 8 lub iPhone'a 8 Plus do 50% w zaledwie 30 minut dzięki funkcji USB Power Delivery. Jest to więc również doskonały wybór dla Twojego nowego iPhone'a. Dzięki niewiarygodnie dużej pojemności, może w pełni naładować MacBooka 1,5 raza.

Co więcej, jest to funkcja rzadko spotykana w innych bankach energii. Możesz ładować Zendure, jednocześnie ładując swoje urządzenia z pełną prędkością za pomocą jednej ładowarki ściennej.

Podsumowując, wybierając odpowiedni power bank dla swojego MacBooka, nie powinieneś brać pod uwagę tylko jego stylu czy pojemności, ale przemyśleć wszystkie czynniki kompleksowo. Płać tylko za wartość, na którą zasługuje.