Post

Czy teraz można bezpiecznie latać?

- Czy można teraz bezpiecznie latać?

Ostatnio specjaliści z dziedziny medycyny, lotnictwa i podróży przedstawili swoje raporty, aby określić, czy latanie w okresie pandemii jest bezpieczne, czy też nie. Odpowiedź jest złożona i ostatecznie jest to kwestia osobistych preferencji.

Chociaż, wiele osób nie zwraca uwagi na protokoły COVID-19. Ten artykuł nadal opiera się na udzieleniu odpowiedzi na pytanie. Czy można bezpiecznie latać już teraz?

O lataniu, właśnie teraz

Po miesiącach nakazów pozostania w domu i zamkniętych granic, miasta na całym świecie zaczęły się ponownie otwierać rok temu, ograniczenia w podróżowaniu zaczęły się rozluźniać, a podróżnicy rekreacyjni byli chętni do powrotu na drogę.

Podróżnicy zanurzyli palce w wodzie, wybierając się na wycieczki, jednodniowe wypady i campingi, a niektórzy wrócili w przestworza. Przygotowując się do letnich podróży w tym roku, można się zastanawiać, czy można bezpiecznie latać już teraz.

Odpowiedź jest skomplikowana i przychodzi z wieloma kwalifikatorami, według ekspertów medycznych, matematycznych, lotniczych i podróżniczych, z którymi rozmawialiśmy.

Fly right now nie jest pozbawiony ryzyka, nawet jeśli jest uważany za bezpieczny. Wreszcie, decydując się, czy latać podczas epidemii, trzeba rozważyć wiele czynników i określić, jak wygodnie jest dostać się z powrotem na samolot.

Oto, co eksperci mają do powiedzenia na ten temat.

READ ALSO:

 • Plecaki podróżne na ubrania
 • Stylowe i piękne prezenty dla kobiet
 • Co założyć na koncert
 • Jak stylizować wysokie buty
 • Rzeczy do zrobienia i sprzedania z domu

Jak czysty jest teraz samolot?

Podczas gdy poszczególne procesy czyszczenia i częstotliwość różnią się w zależności od linii lotniczej, większość dużych przewoźników dezynfekuje samoloty między lotami, zwracając szczególną uwagę na powierzchnie dotykowe i toalety.

Dodatkowo, linie lotnicze takie jak United, JetBlue, Hawaiian, Delta i Southwest używają elektrostatycznych sprayów antybakteryjnych, aby odkazić każdy zakamarek kabiny w nocy lub pomiędzy poszczególnymi lotami.

Inne rzeczy, o których warto wiedzieć

Inni pasażerowie zgłaszali jednak spadek skuteczności metod czyszczenia na pokładzie, zwłaszcza w kabinie, podając resztki opakowań, okruchy i smugi na swoich siedzeniach, choć różni się to w zależności od linii lotniczej i podróży.

Na szczęście podróżni mogą zrekompensować brak oczywistego czyszczenia, wycierając swoją osobistą przestrzeń zaraz po wejściu na pokład samolotu.

Chociaż większość linii lotniczych zapewnia chusteczki dezynfekujące lub płyn do mycia rąk, eksperci radzą, aby na wszelki wypadek spakować własne.

Czy bezpieczniejsze są loty krajowe czy międzynarodowe?

W przypadku obu rodzajów lotów podróżni powinni wziąć pod uwagę te same czynniki: protokoły bezpieczeństwa, miejsce w fotelu, czystość samolotu i długość lotu.

Co więcej, najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o tym, czy lecieć samolotem krajowym czy międzynarodowym, są czynniki zewnętrzne w trakcie przygotowań do lotu.

Te czynniki zewnętrzne mogą dotyczyć miejsca, do którego się udajesz, poziomu infekcji w miejscu docelowym, obowiązujących środków ostrożności, tego, czy będziesz mieć dostęp do odpowiedniej opieki zdrowotnej oraz wszelkich ograniczeń w podróży lub zasad kwarantanny.

Więcej rzeczy do rozważenia

Długotrwały lot może być bardziej ryzykowny, tylko dlatego, że pozostawia otwarte drzwi dla potencjalnych ekspozycji.

Dłuższe loty oznaczają, że więcej osób będzie korzystać z toalety, więcej masek zostanie usuniętych (nawet jeśli tylko do jedzenia i picia), więcej ekspozycji na każdego bliskiego, który może przenosić wirusa podczas lotu, i tak dalej.

Bezpieczniej jest wybierać miejsca docelowe o niższym całkowitym czasie lotu, ponieważ loty lokalne i międzynarodowe mogą wynosić od jednej godziny do dwóch cyfr w tej chwili.

Czy bezpiecznie jest teraz latać z rodziną lub przyjaciółmi?

Jeśli podróżujesz z kimś innym, niezależnie od tego, czy jest to rodzina, przyjaciele czy znacząca osoba, traktuj siebie jako jedną całość.

Jednak rodziny powinny siedzieć razem, ważne osoby i bliscy przyjaciele powinni siedzieć razem z dala od innych ludzi. Ponadto, dzielenie lub rozprowadzanie jednostki po samolocie jedynie zwiększa narażenie jednostki na działanie promieniowania.

Czy latanie jest bezpieczniejsze teraz, gdy więcej osób jest zaszczepionych?

Więcej osób może czuć się bezpiecznie podróżując ponownie teraz, że szczepienia są dostępne w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę jak coraz więcej osób będzie się szczepić, loty z pewnością staną się bezpieczniejsze.

Osoby zaszczepione są mniej podatne na przenoszenie chorób, a ich uodpornienie pomaga pokonać przeszkody związane z dwoma najważniejszymi czynnikami powodującymi zachorowania w samolocie: czasem ekspozycji i bliskością.

W miarę wzrostu liczby szczepień uważa się, że podróże samolotem staną się mniejszym i mniej istotnym źródłem przenoszenia COVID-19.

Należy pamiętać, że wraz z nowymi wersjami, COVID-19 może się rozprzestrzeniać niezależnie od tego, czy zostałeś zaszczepiony, czy nie. Noszenie dobrze dopasowanej maski podczas podróży może pomóc chronić Ciebie i innych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 • Praca, która nie wymaga testów na obecność narkotyków
 • Najwyżej opłacane centra dawstwa osocza
 • Śródziemnomorskie jedzenie w pobliżu mnie
 • Jedzenie, które możesz zjeść, gdy nie masz pieniędzy
 • Thai Food Near Me

Latanie podczas wakacji lub urlopu

W większości przypadków analiza zagrożeń związanych z lataniem podczas wakacji lub w sezonie letnim jest podobna do oceny zagrożeń związanych z lataniem w każdym innym czasie.

Jednak są to zazwyczaj okresy o dużym natężeniu podróży, a przypadki COVID-19 wzrosły po długich weekendach i wakacjach, zgodnie ze statystykami.

Podsumowując, decyzja o lataniu teraz lub później będzie z pewnością ściśle oparta na twojej świadomości bezpieczeństwa. To dlatego, że latanie nie jest problemem, ale upewnij się, że jesteś bezpieczny i przestrzegać protokołu COVID- 19 jest ważne.

Najczęściej zadawane pytania.

1. Jak powiedzieć Miej bezpieczny lot?

 • Leć bezpiecznie!

 • Ciesz się lotem!

 • Podróżuj bezpiecznie!

 • Bezpieczny lot!


2. Czy jakieś linie lotnicze zatrudniają stewardessy plus size?

Linie lotnicze zatrudniają stewardessy plus size, ale jest kilka zastrzeżeń.


3. Czy mogę wnieść na pokład samolotu torbę na kółkach i plecak?

Tak. Możesz użyć torby na kółkach jako bagażu podręcznego, pod warunkiem, że spełnia ona wymagania linii lotniczych dotyczące rozmiaru bagażu podręcznego.


4. Czy Apple AirPods działają dobrze w samolocie?

Tak, to prawda.


5. Czy możesz nosić Fanny Pack przez ochronę lotniska?

Tak, można.


6. Czy można przewozić spadochron w samolocie?

Można przewozić spadochron w bagażu podręcznym lub rejestrowanym, z automatycznym urządzeniem uruchamiającym lub bez niego.


7. Czy mogę przewieźć 55-calowy telewizor podczas lotu?

Jeśli jest mały, to tak.


8. Czy lepiej jest nosić garnitur czy włożyć go do walizki podczas podróży?

Jeśli zamierzasz założyć tylko jeden garnitur na wakacje, najlepiej spakować go do torby na garnitur i powiesić w samolocie.


9. Czy powinieneś nosić spodnie do garnituru torowego w samolocie?

Tak, bez wątpienia, można.


10. Czy mogę nosić wiele warstw ubrań podczas kontroli na lotnisku?

Nie ma żadnych ograniczeń co do ubrań, które możesz nosić.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł i okazał się pomocny, podziel się nim z przyjaciółmi i bliskimi, a także możesz podzielić się swoimi opiniami w sekcji komentarzy.

Podziel się tym:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Like Loading...