Post

Jak długo trzeba się uczyć języka Java: Czy mogę nauczyć się Javy w miesiąc?

Jak długo trzeba się uczyć języka Java: Czy mogę nauczyć się Javy w miesiąc?

Jak długo trzeba się uczyć Javy będzie jednym z pytań, które pojawią się w twoim umyśle, gdy zaczniesz podróż w programowaniu. Czy to zajmie 10 miesięcy, 6 miesięcy, 4 tygodnie, lub jak długo dokładnie.

Ten artykuł jest tutaj, aby umieścić więcej wyjaśnień na pytanie na temat nauki Java, i co ciekawe odpowiedzieć na więcej pytań, które będą potrzebne ich odpowiedzi podczas kursu studiowania Java. Przejdźmy od razu do rzeczy.

W tym artykule "znać Javę" nie oznacza, że potrafisz napisać program "Hello world". Chodzi o to, żeby znać Javę na tyle dobrze, żeby znaleźć swoją pierwszą pracę.

Czym jest język programowania Java?

Java jest językiem programowania backendowego, służącym przede wszystkim do pisania aplikacji po stronie serwera. Frameworki napisane na Java EE Enterprise edition, takie jak Spring sprawiają, że pisanie aplikacji webowych w Javie jest bardzo proste, ponieważ zajmują się całym kodem, konfiguracjami i innymi rzeczami.

Poza pisaniem kodu po stronie serwera, możemy również tworzyć samodzielne aplikacje i aplikacje mobilne za jego pomocą. Ma ogromną społeczność i jest przyjęty przez wielkie działa w branży. Duże platformy internetowe, czy to e-commerce, FinTech, czy jakiekolwiek inne, działają na Javie.

READ ALSO

 • Kompletny przewodnik po tym, jak przyspieszyć działanie DeSmuME
 • Jak obliczyć wykładniki w Javie
 • 10 prywatnych i ukrytych kanałów Roku, które powinieneś zainstalować już teraz

Ile czasu zajmuje nauka języka Java?

Podróż do nauki języka Java nie ma końca. Java ewoluuje, wprowadzając co chwila nowe funkcje. Istnieje więc potrzeba ciągłego pogłębiania wiedzy. Jest to konieczne, jeśli chcesz zachować znaczenie w świecie programowania w Javie.

Co więcej, czas potrzebny na naukę Javy różni się w zależności od osoby. Niektóre osoby szybko się uczą, podczas gdy niektóre wymagają ciągłej praktyki, aby opanować pewne koncepcje.

Tak więc szybkość nauki ma duże znaczenie. Jest również możliwe, że większość początkujących może zacząć robić coś użytecznego z Javą w ciągu 3 do 6 miesięcy od rozpoczęcia nauki. Inni mogą spędzić kilka lat na nauce i zdobyć solidną wiedzę w Javie.

Pewne czynniki mogą decydować o tym, jak daleko zajdziesz i ile czasu potrzebujesz na naukę Javy. Należą do nich Twoje umiejętności, determinacja i ilość czasu, jaką jesteś gotów w to zainwestować.

Musisz także podjąć pewne kroki, aby przyspieszyć naukę. Zdobądź najlepsze kursy Javy, skorzystaj z pomocy ekspertów i ćwicz konsekwentnie. Pamiętaj, że nie ma odpowiedniego czasu na naukę Javy, a praktyka czyni mistrza.

Jaki jest najlepszy sposób na naukę Javy?

Cóż, możesz zapytać, jaki jest najlepszy sposób na naukę Javy. Jestem pewien, że nie chcesz tracić czasu na niepotrzebne zadania i chcesz wykorzystać swój czas tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

Moja rada byłaby taka, aby zacząć od podstaw i pisania aplikacji konsolowych w ciągu pierwszych 1-2 tygodni. Potem możesz potrzebować napisać pozostałe API używając zaawansowanych bibliotek, takich jak Spring.

Jak rozpocząć naukę języka Java?

Cóż, aby zacząć uczyć się Javy, najpierw potrzebujesz motywacji. Jestem pewien, że ją masz, dlatego dotarłeś do tego punktu w tym artykule. A więc jesteś gotowy podjąć wyzwanie i stać się guru Javy.

Poza motywacją, potrzebujesz również kilku rzeczy, takich jak komputer. Bez komputera nie możesz nauczyć się Javy.

Tak więc, jeśli masz odpowiednie nastawienie i sprzęt, jesteś gotowy do pracy.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest pobranie i skonfigurowanie Javy na lokalnym komputerze. Gdy już to zrobisz, powinieneś pobrać narzędzie, na którym będziesz kodował. Polecam Eclipse lub IntelliJ Idea.

Po pobraniu tych narzędzi, jesteś gotowy do rozpoczęcia procesu nauki.

Tak więc, czego potrzebujesz, aby wejść na swoją drogę:

 1. Konfiguracja środowiska Java na lokalnym komputerze
 2. Pobranie preferowanego narzędzia do kodowania. Moim zaleceniem jest Intellijor Eclipse.
 3. Napisanie pierwszej aplikacji Hello World.
 4. Rozpoczęcie kursu online, który Cię przez to poprowadzi.

Podczas gdy pierwsze trzy punkty wydają się oczywiste, kurs online może stać się podstępny, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego zasobu.

Dobrze zaprojektowany kurs online poprowadzi Cię przez konfigurację środowiska i inne rzeczy, abyś mógł zacząć.

Pamiętaj, że tylko jeden kurs nie wystarczy, aby poznać Javę. Powinieneś eksperymentować i opanować swoje umiejętności. Kurs może poprowadzić Cię przez podstawy i jak wykonać proste zadania. Ale, aby stać się odnoszącym sukcesy inżynierem Javy, musisz samemu wyszukiwać wiele rzeczy i doprowadzać je do końca.

Tak więc, następnym krokiem jest to, jakie zasoby wykorzystać do nauki Javy. Pomogę Ci znaleźć odpowiednie zasoby i rozpocząć swoją przygodę z Javą.

Zasoby do wykorzystania podczas nauki Javy?

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest śledzenie niektórych naprawdę pomocnych ludzi na Facebooku, Instagramie i Linkedin. Dostarczą Ci oni spostrzeżeń, które Cię zmotywują, jak również próbek kodu, które pomogą Ci w drodze.

Poza tym, potrzebujesz odpowiednich wskazówek do nauki. Możesz skorzystać z kursów Plural Sight. Ma wiele materiałów, aby poprowadzić i pomóc Ci po drodze. Miesięczny abonament wynosi 26 dolarów, więc nie jest to zbyt kosztowne.

Poza tym, możesz skorzystać z kursów Udemy. Ten kurs może być dobry dla wielu osób, ale jest dość drogi. Możesz również poszukać tańszych kursów w Udemy.

Na koniec, ale nie mniej ważne, zapisz się na mój newsletter. Będę wysyłał Ci cotygodniowe tutoriale i aktualizacje na temat najnowszych technologii.

Praca dla programistów Java

Swoje umiejętności w Javie możesz wykorzystać na wiele sposobów. Możesz pisać i testować kody dla klientów jako freelancer lub robić to w środowisku korporacyjnym. Testowanie kodów ma na celu zapewnienie poprawnego działania aplikacji.

Klienci mogą również zatrudnić Cię do testowania programów i aplikacji. Celem może być sprawdzenie, czy działają one prawidłowo oraz zidentyfikowanie i pozbycie się błędów z kodu.

Poniżej znajduje się podsumowanie tego, co będziesz robił jako programista Java.

 • Pisanie programów
 • Zmiana i ulepszanie istniejących programów
 • Testowanie napisanych programów pod kątem błędów
 • Aktualizować aplikacje
 • Poprawianie błędów w napisanych programach

Inne rzeczy, które warto wiedzieć o nauce Javy

Jak trudny jest język programowania Java? Czy będę w stanie się go nauczyć?

Java jest tak samo łatwa lub tak samo trudna jak każdy inny język programowania. Język programowania to tylko składnia. Trudną częścią jest zastosowanie logiki. I to jest wspólne dla każdego języka programowania. Im więcej ćwiczysz. Tym łatwiejsze się to staje.

Co potrafi Java? Do czego jest dobra? Jakie aplikacje mogę zbudować używając Javy?

Java jest najbardziej wszechobecnym językiem programowania w świecie tworzenia oprogramowania. Począwszy od aplikacji mobilnych po aplikacje po stronie serwera, lubiących sieci społecznościowe. Wszystko może być napisane przy użyciu Javy.

Popularne frameworki big data, takie jak Hadoop, są napisane w Javie. ElasticSearch, najczęściej używany w branży framework do wyszukiwania w przedsiębiorstwach, został napisany w Javie. Apache Foundation posiada ponad 200 projektów napisanych w Javie, które są zaadoptowane przez przemysł oprogramowania. Pokemon Go jest napisany w Javie.

Który certyfikat jest najlepszy dla Javy?

Możesz uzyskać OCJP Oracle Certified Java Programmer & OCJWCD Oracle Certified Java Web Component Developer. Certyfikaty przyznawane przez Oracle mają wartość w branży. Kilka organizacji zwraca również całkowity koszt certyfikacji. Oba moje certyfikaty zostały zwrócone przez mojego pracodawcę.

Który język programowania daje najwięcej miejsc pracy?

Jeśli jesteś nastawiony na zdobycie pracy w branży. Powiedziałbym, że zdecydowanie powinieneś nauczyć się Javy. Większość popularnych portali internetowych używa Javy w taki czy inny sposób. Nie ma niedoboru miejsc pracy w Javie, czy to jako Android Developer czy back-end dev. Ponadto, dostępność miejsc pracy ułatwia zmianę i przenoszenie miejsc, nie jesteśmy przywiązani do jednej organizacji.

W tym momencie, wierzę, że każde pytanie może mieć głowę o naukę Jave został odpowiedział, skakać prosto do niego, jeśli czujesz, że to jest na pewno to, czego potrzebujesz, aby być dając swój czas, zasoby i czas studiów zbyt.

Podziel się tym artykułem ze swoimi przyjaciółmi i nie zapomnij zostawić komentarza w sekcji komentarzy tego artykułu. pozostań na naszej stronie internetowej, aby uzyskać więcej ciekawych wpisów na blogu.

Share this:

 • Twitter
 • Facebook

Like this:

Lubię Loading... Tagi:czy mogę nauczyć się java w miesiąc, czy mogę nauczyć się java w tydzień, jak długo trzeba się uczyć c++, jak długo trzeba się uczyć javascript, jak długo trzeba się uczyć python, jak długo trzeba się uczyć java, aby dostać pracę, ile czasu zajmie nauka java dla android app development