Post

Jak dostosować dźwięki w systemie Windows 10 i skąd je pobrać

Jak dostosować dźwięki w systemie Windows 10 i gdzie je pobrać.

Dostosowywanie dźwięków w systemie Windows 10 i skąd je pobrać: W systemie Windows dostępnych jest wiele motywów, które wykorzystują domyślny schemat dźwiękowy Windows. Zgodnie z ustawieniami motywu schematy dźwiękowe są również zmieniane po zastosowaniu innego motywu.

Teraz, jeśli nie czujesz się komfortowo z dostarczonymi schematami dźwiękowymi, możesz łatwo dostosować je do swoich preferencji. Dlatego w tym artykule przedstawimy kroki, dzięki którym będziesz mógł dostosować własny schemat dźwiękowy w systemie Windows 10.

CZYTAJ TAKŻE:

  • Pasek zadań Windows 10 nie działa? Oto proste sposoby na naprawienie tego problemu
  • Jak rozwiązać problem zdarzenia Kernel-Power ID 41 w systemie Windows 10?
  • Mysz w systemie Windows 10 nie działa? Jak rozwiązać problemy z myszą?
  • Proste kroki, jak rozwiązać problemy z trybem uśpienia w systemie Windows 10

Jak dostosować dźwięki w systemie Windows 10

Dostosowywanie dźwięku za pomocą ustawień dźwięku w systemie Windows 10 Dostęp do menu ustawień można uzyskać na dwa sposoby: 1) Ustawienia>System>Dźwięk>Ustawienia powiązane>Panel sterowania dźwiękiem

2) Otwórz Panel sterowania i kliknij pozycję Dźwięk. Każda z tych opcji przeniesie Cię do tego samego okna, a gdy już tam będziesz, kliknij kartę Dźwięk.

Domyślnie w systemie Windows 10 dostępne są tylko dwa natywne schematy dźwięku: Domyślny Windows lub Bez dźwięków.

Więcej schematów i motywów staje się dostępnych w menu rozwijanym Schemat dźwiękowy w miarę pobierania kolejnych schematów i motywów.

Ponadto istnieje możliwość zmiany poszczególnych dźwięków dla każdego programu w sposób indywidualny. Lista wydarzeń znajduje się w drugim menu rozwijanym.

Możesz wybrać dźwięk z podanej listy lub kliknąć przycisk Przeglądaj, aby wybrać inny plik dźwiękowy na swoim komputerze. Po wprowadzeniu żądanych zmian kliknij przycisk Zapisz jako, a następnie nadaj nazwę swojemu schematowi dźwiękowemu.

CZYTAJ TAKŻE:

  • 10 szalenie łatwych sposobów na zarabianie za wyszukiwanie informacji w sieci
  • 10 najlepszych motywów systemu Windows 10 dla każdego pulpitu
  • Jak używać słuchawek dousznych jako mikrofonu w systemie Windows/PC

Strony, z których można pobrać efekty dźwiękowe dla systemu Windows

Freesound

Serwis Freesound jest niezwykle aktywny i stale dodaje nowe dźwięki od użytkowników z całego świata.

W bazie znajduje się ponad ćwierć miliona efektów dźwiękowych, co sprawia, że jest to bardzo zróżnicowane źródło.

Znajdują się tu standardowe dźwięki, takie jak odgłosy natury i uderzenia perkusji, ale także bardziej nietypowe, jak np. odgłosy otoczenia w zamrażarce.

Nie musisz nawet niczego konwertować, ponieważ możesz posortować wyniki według typu pliku, co oznacza, że możesz wybrać pliki .wav, które zadowolą system Windows.

Dostępna jest także funkcja umożliwiająca śledzenie określonych użytkowników lub tagów.

Dzięki cotygodniowym wiadomościom e-mail będziesz informowany o wszelkich aktualizacjach, co jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zachować świeżość swoich dźwięków.

SoundBible

W serwisie SoundBible można pobrać tysiące darmowych efektów dźwiękowych, a co tydzień dodawane są kolejne. Automat do gier, samochód wyścigowy i kostki lodu w szklance to tylko niektóre z dźwięków, które można pobrać z tej strony.

Jeśli nie możesz znaleźć konkretnego dźwięku, który Cię interesuje, możesz skorzystać z pomocy serwisu Patreon, do którego możesz dołączyć i poprosić o coś. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że uda Ci się go znaleźć w ich archiwach lub na jednej z innych stron, które zostały tu zasugerowane.

Podziel się tym:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Lubię Loading... Tagi:najlepsze schematy dźwiękowe windows 10, schemat dźwiękowy gaia dla windows, jak zainstalować schematy dźwiękowe: windows 10, brakujące schematy dźwiękowe windows 10, schematy dźwiękowe windows 10 reddit, motywy windows 10