Post

Jak naprawić klawisze klawiatury systemu Windows, które przestały działać

Jak naprawić klawisze klawiatury Windows, które przestają działać.

Jak naprawić klawisze klawiatury systemu Windows: "Dlaczego moja klawiatura nie działa" może być często zadawane przez użytkowników. Mówiąc najprościej, niedziałająca klawiatura na laptopie może być spowodowana złym sterownikiem sprzętu, niewłaściwymi ustawieniami regionalnymi, złym połączeniem, brudem i kurzem itp. W dalszej części przejdźmy do sprawdzenia, jak naprawić ten problem.

READ ALSO:

  • Jak naprawić błąd pliku jest używany w innym programie
  • Aparat iPhone'a nie działa? 7 typowych problemów i jak je rozwiązać
  • Niemontowalna wolumin startowy w Windows 10? Jak rozwiązać problem i jak go naprawić?
  • Jak wejść do BIOS-u w systemie Windows 10 i starszych wersjach?

Czy problem dotyczy sprzętu czy oprogramowania?

Zanim zaczniesz próbować przypadkowych rozwiązań, spróbuj zawęzić problem: czy coś jest nie tak z samym sprzętem klawiatury, czy może błąd oprogramowania uniemożliwia systemowi Windows rozpoznawanie naciśnięć klawiszy?

Znalezienie odpowiedzi na to pytanie może zaoszczędzić sporo czasu w przyszłości.

Objawy nieprawidłowego działania klawiatury

Luźne klawisze klawiatury

Klawisze laptopa czasami poluzowują się w trakcie użytkowania - mogą wypaść, a nawet jeśli pozostaną na swoim miejscu, będą powodować okropne wrażenia podczas pisania.

Trudności z naciskaniem klawiszy i podwójne pisanie

Klawisze klawiatury mogą się zacinać, a nawet lekkie naciśnięcie może powodować wielokrotne "stukanie" w klawiaturę. Innym częstym problemem, na który skarży się wielu użytkowników, są klawisze, które trudno się naciska.

Klawiatura nie reaguje na polecenia

Mówiąc o braku reakcji, mamy na myśli sytuację, w której lampki Caps Lock / Num Lock nie działają, a żaden z klawiszy nie reaguje na naciśnięcie. Może to być wynikiem poluzowanego lub uszkodzonego kabla laptopa. W niektórych przypadkach usterkę można przypisać błędnemu oprogramowaniu.

Jak naprawić klawisze klawiatury systemu Windows

Zrestartuj komputer

W przypadku problemów z komputerem jest to pierwsza rzecz, którą należy wypróbować przed przystąpieniem do rozwiązywania problemów.

Ponowne uruchomienie komputera jest szybkie, łatwe i może rozwiązać problemy z klawiaturą.

Dobra wiadomość jest taka, że do ponownego uruchomienia laptopa nie jest potrzebna sprawna klawiatura. Wystarczy, że otworzysz menu Start w systemie Windows 10, klikniesz przycisk Zasilanie, a następnie wybierzesz opcję Uruchom ponownie.

Jeśli masz problemy z myszą i touchpadem, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na komputerze przez kilka sekund, po czym urządzenie się wyłączy.

Następnie włącz je ponownie, naciskając przycisk, i sprawdź, czy to rozwiązało problem.

Zrób porządek z klawiaturą

Czyszczenie standardowej klawiatury nie jest łatwe, ale jest łatwiejsze, jeśli masz klawiaturę bezprzewodową lub USB niż klawiaturę laptopa.

Niekoniecznie rozwiąże to głęboko zakorzenione problemy z klawiszami klawiatury, ale pomoże, jeśli zanieczyszczenia i brud uniemożliwiają ich działanie.

Wyłącz urządzenie, odwróć je do góry nogami, a następnie delikatnie stuknij w podstawę, aby nie ryzykować uszkodzenia całego urządzenia.

Przesuń palcami po klawiszach, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, a po zakończeniu wyczyść stół.

Podnieś pojemnik ze sprężonym powietrzem i dobrze go przedmuchaj lub użyj szpachli do czyszczenia klawiatury, aby usunąć wszelkie zaklinowane zabrudzenia.

Jeśli klawisze utknęły z powodu rozlanego płynu, wyjmij klawisz z klawiatury i staraj się jak najlepiej wyczyścić zaschnięty płyn z przełącznika klawiszy.

Aby wyjąć klawisz bez łamania go, umieść czubek palca lub płaski śrubokręt pod rogiem klawisza i delikatnie go podważaj, aż się odczepi.

Aby usunąć resztki płynu, na szmatkę lub bawełniany wacik można nanieść trochę wody z mydłem lub alkoholu.

Przypadkowe narzędzia do szybkiej naprawy klawiatury

  • Karta kredytowa lub zestaw cienkich plastikowych narzędzi (można je kupić w Internecie) mogą pomóc w odblokowaniu klawiatury komputera przenośnego.
  • W wielu modelach popularnych marek laptopów, takich jak Dell i Lenovo, stosowane są klawiatury, które można otworzyć za pomocą plastikowego narzędzia.
  • Niektóre laptopy mogą wykorzystywać inny mechanizm. W takim przypadku przyda się śrubokręt.
  • Do usunięcia kurzu i okruchów jedzenia można także użyć sprężonego powietrza. Nie zalecamy używania dmuchaw ani odkurzacza, ponieważ mogą one powodować gromadzenie się ładunków elektrostatycznych, które mogą uszkodzić niektóre delikatne podzespoły.

Podziel się tym:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Polub Loading... Tagi:10 klawiatura laptopa nie działa poprawnie, jak naprawić klawiaturę laptopa wpisuje błędne znaki, hp klawiatura laptopa nie działa, klawiatura laptopa nie działa windows, niektóre klawisze na klawiaturze laptopa nie działa