Post

Jak sformatować dysk USB i dlaczego jest to konieczne

Jak sformatować dysk USB i dlaczego warto to zrobić?

Formatowanie dysku USB i dlaczego jest to konieczne: Istnieje wiele powodów, dla których chciałbyś wybrać formatowanie zamiast zwykłego usuwania plików z dysku USB. Prześledźmy niektóre z nich!

CZYTAJ TAKŻE:

  • Co to jest USB OTG i jakie niesamowite rzeczy można z nim zrobić?
  • Jak zsynchronizować telefon z PS3 za pomocą kabla USB lub WiFi?
  • Jak za pomocą USB podłączyć telefon lub tablet do telewizora?
  • Mysz w Windows 10 nie działa? Jak rozwiązać problemy z myszą?
  • Jak usunąć wirusa skrótów z dysku twardego komputera i dysku USD?

Dlaczego warto formatować pamięć USB lub pendrive?

Wirus lub złośliwe oprogramowanie

: Ponieważ dyski flash są często podłączane do wielu komputerów, prawdopodobieństwo zainfekowania ich wirusem jest dość wysokie. A jeśli rzeczywiście zostanie zainfekowany wirusem lub złośliwym oprogramowaniem, najlepszym sposobem na usunięcie wszystkich wirusów jest sformatowanie dysku USB.

Sprawdzanie i naprawianie uszkodzonych sektorów: Jak już wcześniej wspomnieliśmy, posiadanie uszkodzonych sektorów w pamięci flash USB może zmniejszyć jej pojemność i żywotność.

Po sformatowaniu dysku flash USB bez włączania funkcji szybkiego formatowania komputer skanuje dysk w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów i naprawia je. Jest to świetny sposób na zapewnienie optymalnej pracy dysku USB.

Usuwanie plików

: Formatowanie to także opcja masowego usuwania, która powoduje usunięcie wszystkich danych znajdujących się na dysku USB. Jeśli na dysku USB znajduje się wiele zbędnych plików, wystarczy go sformatować, a wszystkie dane zostaną usunięte.

Zmiana formatu pliku

: Istnieje kilka formatów plików dostępnych dla napędów USB, ale nie są one kompatybilne z każdym systemem operacyjnym.

Na przykład sformatowanie dysku flash w formacie NTFS spowoduje, że po podłączeniu go do systemu Mac nie będzie można zapisywać na nim żadnych danych.

Podobnie w przypadku sformatowania dysku flash w formacie APFS używanym przez system macOS nie będzie można go odczytać na komputerach z systemem Windows. Jeśli chodzi o zgodność między tymi dwiema platformami, najlepiej wybrać format ExFAT.

Jak sformatować pamięć USB przy użyciu Eksploratora plików

Aby sformatować pamięć flash USB za pomocą Eksploratora plików, wykonaj następujące czynności:

Otwórz Eksploratora plików.

W lewym panelu kliknij opcję Ten komputer.

W sekcji "Urządzenia i sterowniki" kliknij prawym przyciskiem myszy napęd flash i wybierz opcję Formatuj.

Użyj menu rozwijanego "System plików" i wybierz opcję NTFS.

W menu rozwijanym "Rozmiar jednostki alokacji" użyj wyboru domyślnego.

W polu "Etykieta woluminu" wpisz etykietę, która umożliwi szybką identyfikację dysku flash w Eksploratorze plików. Na przykład workFlash.

W sekcji "Opcje formatowania" wybierz opcję Szybki format.

Kliknij przycisk Start.

Kliknij przycisk Tak. Sprzedawanie lub pożyczanie dysku flash: Jeżeli sprzedajesz lub pożyczasz pendrive innej osobie, ważne jest, aby nie mogła ona odzyskać żadnych plików z pendrive'a.

Sformatowanie dysku flash umożliwi usunięcie wszystkich plików znajdujących się na dysku flash. Zmiana systemu plików podczas formatowania to także świetny sposób na zapewnienie, że nie będzie można odzyskać żadnych danych.

Udostępnij:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Lubię to Ładowanie... Tags:dysk bez utraty danych, formatowanie dysku usb windows 7, jak sformatować dysk flash, jak sformatować dysk flash, jak sformatować dysk usb windows 10, co to jest formatowanie usb