Post

Jak stworzyć własny komputer z systemem Android za pomocą systemu Phoenix OS

Jak stworzyć własny komputer z systemem Android za pomocą systemu Phoenix OS.

Stwórz własny komputer PC z systemem operacyjnym Android za pomocą systemu Phoenix OS: Jeśli chcesz uruchomić system operacyjny Android na swoim komputerze. Dowiedz się, jakie są wymagania systemowe i jak zainstalować Phoenix OS, czytając dalszą część tego artykułu.

CZYTAJ TAKŻE:

  • Jak wejść do BIOS-u w systemie Windows 10 i starszych wersjach
  • Jak naprawić kod błędu 0x80070422 w systemie Windows 10?
  • Cztery podstawowe funkcje komputera Zastosowania i zalety
  • 5 Alternatywy Siri dla Androida: Asystent Google, Cortana, Alexa i inne
  • Jak podłączyć Internet przez miniport WAN: Łatwe

Phoenix OS to system operacyjny dla komputerów PC oparty na systemie Android, który jest zgodny z systemami Windows i Mac.

Obecna wersja obsługuje system Android 7.1 i jest przeznaczona do uruchamiania na laptopach, komputerach stacjonarnych i tabletach. Dzięki temu, że jest zapisywalny, można go łatwo przenosić na dysku flash i uruchamiać z innego komputera.

Najlepsze jest to, że Phoenix OS nie będzie miał wpływu na oryginalny system Windows lub macOS.

Ten lekki system operacyjny nie zajmuje dużo miejsca w katalogu głównym partycji.

Do uruchamiania systemu można użyć oryginalnego systemu operacyjnego lub systemu Phoenix OS. Jeśli nie spodoba Ci się on zbytnio, możesz go łatwo odinstalować.

Przez BlueStacks

BlueStacks to jedna z najdłużej działających metod instalowania Androida na PC, założona w 2011 roku i wciąż prężnie działająca.

BlueStacks ma imponującą wydajność, choć nie jest w stanie zastąpić Wirtualnego Urządzenia Android.

Dodatkowe funkcje obejmują uproszczony interfejs użytkownika, optymalizacje dedykowane grom, mapowanie klawiszy i obsługę wielu instancji, co pozwala na jednoczesne uruchamianie wielu aplikacji, a nawet kont Google.

Interfejs użytkownika w systemie Windows jest bardziej zbliżony do tego, który można zobaczyć w przeglądarce internetowej, i oferuje szybkie przełączanie aplikacji w formacie karty w górnej części okna.

Ci, którzy mieli nadzieję na zainstalowanie własnych launcherów, będą jednak zawiedzeni, ponieważ opcja ta nie jest już dostępna od czasu BlueStacks 4.

Na plus należy zaliczyć integrację BlueStacks z systemem Windows w celu przesyłania plików takich jak APK, a nawet uniwersalne kopiowanie i wklejanie.

BlueStacks pozostaje maszyną wirtualną w swojej istocie. Nie otrzymujemy więc natywnej wydajności systemu, ale dzięki temu aplikacja jest prosta w instalacji i obsłudze.

BlueStacks 4 działa na 32-bitowej wersji Androida 7.1.2 Nougat, więc nie jest to najbardziej aktualna wersja spośród wszystkich dostępnych opcji.

Jest też silnie monetyzowany, co niektórzy uważają za niesmaczne: będzie wielokrotnie prosił o pobranie aplikacji od swoich partnerów, a jeśli się na to nie zdecydujesz, będziesz musiał uiścić opłatę.

Mimo to, BlueStacks pozostaje jedną z najlepszych metod uruchamiania Androida na PC. Sprawdź, co BlueStacks ma do zaoferowania, klikając na poniższy link.

Możesz pobrać platformę na dole strony.

Rozwiązywanie problemów związanych z błędami rozruchu

Jeśli uruchomisz system Phoenix OS bezpośrednio po instalacji, otrzymasz błąd związany z bezpiecznym trybem rozruchu.

System Windows 10 instaluje go domyślnie, aby zapobiec ładowaniu złośliwego oprogramowania - rootkita - podczas uruchamiania urządzenia.

Aby wyłączyć bezpieczny tryb rozruchu, należy edytować konfigurację BIOS-u w trybie bezpiecznym Windows.

W starszych systemach Windows tryb ten wymagał przytrzymania klawisza Shift w celu ponownego uruchomienia systemu.

Aby przejść do trybu bezpiecznego w Windows 10, przejdź do "Ustawienia -> Aktualizacja i zabezpieczenia -> Odzyskiwanie", przejdź do "Zaawansowane uruchamianie" i kliknij "Uruchom ponownie teraz".

Dezinstalacja programu Phoenix OS z komputera z systemem Windows

Jeśli chcesz odinstalować Phoenix OS z komputera z systemem Windows, po prostu ponownie uruchom system operacyjny Windows 10 z menu menedżera rozruchu okna wyboru systemu operacyjnego.

I ponownie kliknij dwukrotnie, aby uruchomić plik exe systemu Phoenix OS.

  • Wybierz przycisk Odinstaluj.
  • Czy na pewno chcesz odinstalować Phoenix OS, więc wybierz przycisk Tak.
  • System operacyjny Android Phoenix OS został pomyślnie odinstalowany, więc kliknij przycisk Ok.

Udostępnij:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Polub Loading... Tags:android os dla pc, jak zainstalować phoenix os na windows 10, phoenix os 32 bit, phoenix os download for pc, phoenix os installer, phoenix os ram requirements, phoenix os x64.