Post

Kto jest teraz właścicielem TikTok? Wszystko o obecnym właścicielu aplikacji

-Kto jest teraz właścicielem TikTok?

TikTok stał się jedną z najpopularniejszych platform mediów społecznościowych. Z tej aplikacji do udostępniania wideo korzysta 20,83 procent z 4,8 miliarda internautów na świecie, ale kto jest teraz właścicielem TikTok i ile jest ona warta?

Co to jest TikTok?

TikTok to popularna aplikacja do mediów społecznościowych, która umożliwia użytkownikom tworzenie, oglądanie i udostępnianie 15-sekundowych filmów wideo z telefonu komórkowego.

Aplikacja wyróżnia się wciągającą jakością i wysokim poziomem zaangażowania, dzięki spersonalizowanym kanałom z dziwnymi krótkimi filmikami z muzyką i efektami dźwiękowymi.

W aplikacji dostępne są filtry, podkład muzyczny oraz naklejki, które można dodawać do filmów wideo zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Mogą oni współpracować nad treścią i tworzyć filmy w duecie na podzielonym ekranie, nawet jeśli znajdują się w różnych miejscach.

Jak rozumieć TikTok

TikTok, który zadebiutował w swojej obecnej formie w 2018 roku, szybko awansował do grona behemotów mediów społecznościowych.

Według Wallaroo Media, na początku 2021 roku miał około miliarda aktywnych miesięcznych użytkowników na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych pobrano ją co najmniej 200 milionów razy.

TikTok, podobnie jak wszystkie firmy z branży mediów społecznościowych, boryka się z nieustannymi, choć mglistymi obawami dotyczącymi potencjalnego wykorzystania lub niewłaściwego użycia prywatnych informacji, które gromadzi o swoich użytkownikach.

Różnica polega na tym, że TikTok jest w większości własnością chińskich inwestorów.

Powstanie TikTok

Nazwa TikTok odnosi się do krótkiego formatu filmów. Serwis został uruchomiony w 2016 roku przez chiński startup ByteDance, który w Chinach znany jest pod nazwą Douyin.

Jej meteoryczny wzrost popularności rozpoczął się pod koniec 2017 r., gdy zyskała konkurencyjną aplikację Musical.ly i przeniosła swoją listę 200 milionów kont do TikTok.

Na podstawie prywatnej sprzedaży niewielkiego pakietu udziałów w firmie, ByteDance był podobno wart nawet 140 miliardów dolarów do połowy 2020 roku. Wartość samego TikTok oszacowano na 50 mld USD.

Byłby to najbardziej wartościowy startup na świecie.

Działalność TikTok

Marketing TikTok jest wciąż w powijakach, ale coraz więcej agencji chętnie pomaga markom w tworzeniu dziwnych treści, które przyciągają kliknięcia na TikTok.

Tradycyjne reklamy, które podkreślają zalety produktu, są nieskuteczne. Lekkie, zabawne kampanie oparte na muzyce są strzałem w dziesiątkę. Celem jest wirusowe rozprzestrzenienie się w serwisie i zainspirowanie użytkowników TikTok do naśladowania.

Baza użytkowników TikTok

TikTok jest jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie, dostępną na ponad 150 rynkach i w 75 językach.

Według firmy analitycznej Sensor Tower, w marcu 2020 roku aplikacja miała prawie dwa miliardy pobrań, z czego 104,7 miliona w styczniu 2020 roku.

Polityka TikTok

TikTok, podobnie jak większość platform społecznościowych, nie jest pozbawiony kontrowersji. W połowie 2020 roku zakazano używania TikTok i innych aplikacji chińskiej produkcji w Indiach, uznając je za zagrożenie dla suwerenności kraju.

Nie można korzystać z TikTok w Bangladeszu. TikTok został na krótko zakazany w Indonezji ze względu na "pornografię, nieodpowiednie treści i bluźnierstwo".

W lutym 2019 r. firma zapłaciła 5,7 mln dolarów, aby rozstrzygnąć zarzuty, że nielegalnie zbierała dane osobowe dzieci w Stanach Zjednoczonych.

READ ALSO:

  • Jak zdobyć pieniądze od miliarderów
  • Strony internetowe, na których wirtualni nieznajomi rozdają pieniądze
  • Milionerzy, którzy rozdają pieniądze
  • Międzynarodowe Zarządzanie Pieniędzmi
  • Plan emerytalny z pasywnymi odsetkami
  • Darczyńcy, którzy spłacają kredyty studenckie

Kto jest teraz właścicielem TikTok?

Pewnie pytasz, kto jest teraz właścicielem TikTok? Pomimo wcześniejszych rozmów na temat sprzedaży firmy amerykańskiej, właścicielem TikTok jest teraz ByteDance.

Ta chińska firma technologiczna staje się tak duża, jak niektórzy z jej konkurentów.

Siedziba firmy ByteDance znajduje się w Pekinie, w Chinach, a jej biura znajdują się na całym świecie. Niektóre z jej oddziałów w Stanach Zjednoczonych znajdują się w pobliżu Seattle, San Francisco, Los Angeles, Chicago, Austin i Mountain View.

Firma posiada 36 biur w 23 krajach, z których nie wszystkie są poświęcone TikTok. Helo, Vigo Video, BaBe, Huoshan i Douyin również należą do ByteDance.

Douyin to chiński odpowiednik TikTok.

Więcej informacji o tym, kto jest obecnie właścicielem TikTok

Firma posiada 36 biur w 23 krajach, z których nie wszystkie są poświęcone TikTok. Helo, Vigo Video, BaBe, Huoshan i Douyin są również własnością firmy ByteDance.

Douyin to chiński odpowiednik TikTok, który posiada wszystkie te same funkcje.

Huoshan to kolejna platforma dla krótkich filmów wideo, ale różni się od TikTok pod względem oferowanych usług. Firma ByteDance prześcignęła swoich konkurentów w tworzeniu aplikacji dla przeciętnego użytkownika.

TikTok jest zdecydowanie jej najbardziej udanym przedsięwzięciem biznesowym, które osiągnęło globalny rozgłos. Firma założyła TikTok w 2018 roku po tym, jak ByteDance przejęła popularną aplikację Music.ly do oglądania filmów muzycznych.

Kto jest właścicielem ByteDance?

Właścicielem i założycielem ByteDance jest Zhang Yiming. Gdy ByteDance kupiło Music.ly, był on dyrektorem generalnym i byłym prezesem firmy, ale od tego czasu ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego.

Zhang ma wartość netto 53,2 miliarda dolarów i około 22 procent udziałów w firmie. Chociaż może nie wierzyć, że jest właściwą osobą do kierowania firmą, może teraz siedzieć spokojnie i zbierać pieniądze dzięki swoim udziałom.

Zhang Yiming urodził się w 1983 r. w chińskiej prowincji Fujian w rodzinie urzędnika państwowego.

Początkowo studiował mikroelektronikę na Uniwersytecie Nankai, zanim zdecydował się zmienić kierunek na inżynierię oprogramowania.

Więcej informacji o tym, kto jest właścicielem ByteDance

Zhang pracował jako pierwszy inżynier oprogramowania w firmie Kuxun, gdy wkrótce po ukończeniu studiów w 2004 r. rozpoczął swoją pierwszą pracę w tej branży.

Kuxun był firmą rozpoczynającą działalność, która specjalizowała się w cyfrowej rezerwacji podróży. Zhang kierował zespołem liczącym od 40 do 50 osób zaledwie rok po podjęciu pracy.

Przed założeniem ByteDance Zhang przez krótki czas pracował dla Microsoftu.

Umiejętności, które zdobył pracując dla Kuxun i Microsoftu, dostarczyły mu prawdziwych przykładów, jak prowadzić biznes internetowy.

Czy Oracle kupiło TikTok?

Nie, Oracle nie mogło kupić TikTok, ponieważ ByteDance nie widziało już potrzeby sprzedaży firmy, jeśli w najbliższym czasie nie zostanie wprowadzony ogólnokrajowy zakaz sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Rynek amerykański, podobnie jak wiele innych produktów i usług, może zadecydować o sukcesie lub porażce firmy. Były prezydent Donald Trump zagroził, że w sierpniu 2020 r. wprowadzi zakaz używania serwisu TikTok w Stanach Zjednoczonych.

Mimo braku niezbitych dowodów, przygotowali TikTok na najgorsze.

Zaoferowali firmie ByteDance możliwość kontynuowania działalności w Stanach Zjednoczonych, jeśli sprzeda ona swoją własność amerykańskiej firmie technologicznej.

Inne informacje Pogoda Oracle kupiła TikTok

Firmy doszły do porozumienia, które zadowoliło obie strony, ale miesiące opóźnień i problemów prawnych przesunęły datę zakupu na okres po odejściu byłego prezydenta z urzędu.

Po ustąpieniu groźby zakazu, firma ByteDance wycofała TikTok z rynku. Pierwotnie Oracle i Walmart planowały kupić 20 procent udziałów w TikTok Global za 12 miliardów dolarów.

Walmart był zainteresowany nabyciem udziałów w firmie ze względu na dużą liczbę odbiorców oraz na to, jak bardzo przemawia ona do młodszych pokoleń.

Czy Microsoft zamierzał kupić TikTok?

Nie, ale Microsoft był bardzo zainteresowany zakupem najbardziej udanej aplikacji stworzonej przez byłego pracownika.

Chociaż Microsoft jest bardziej znany z oprogramowania komputerowego i gier, posiadanie TikTok po swojej stronie poszerzyłoby jego zasięg i pomogło w sprzedaży w takich krajach, jak Chiny i Japonia.

Jednak firma ByteDance miała problem z wymaganiami Microsoftu dotyczącymi sprzedaży. Microsoft chciał mieć całkowitą kontrolę nad amerykańskimi operacjami aplikacji, danymi, kodem źródłowym oraz algorytmem TikTok.

Inne informacje o tym, czy Microsoft zamierza kupić TikTok

Biorąc pod uwagę sukces firmy z Zoom, ByteDance uznało Oracle za bardziej godną zaufania opcję na współwłaściciela TikTok.

Gdy dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella po raz pierwszy dowiedział się o możliwości zakupu TikTok, był zachwycony, ponieważ firma ta była dokładnie tym, co lubił Microsoft.

TikTok był usługą opartą na chmurze, która wykorzystywała sztuczną inteligencję do dopasowywania użytkowników do preferowanych przez nich treści.

Nadella stwierdził jednak również, że cała transakcja była "najdziwniejszą rzeczą", jakiej kiedykolwiek był świadkiem jako właściciel firmy technologicznej.

Dlaczego TikTok jest zakazany?

Indie są jedynym krajem, który całkowicie zakazał używania serwisu TikTok, ale kilka innych krajów próbowało to zrobić. Po tym, jak Indie miały konflikty graniczne z Chinami, zakazały używania serwisu TikTok.

W 2021 roku serwis TikTok został całkowicie zamknięty w Indiach. Miało to znaczący wpływ na indyjską społeczność twórców internetowych, zmuszając wielu z nich do budowania nowej publiczności na nowych platformach lub znalezienia nowej kariery.

W Pakistanie TikTok był wielokrotnie blokowany i odblokowywany, począwszy od października 2020 roku.

TikTok musiał dostosować treści do wymagań pakistańskiego rządu, aby aplikacja została odblokowana w tym kraju.

Więcej informacji o powodach zbanowania TikTok

Zarówno Indonezja, jak i Bangladesz były bliskie zakazania aplikacji TikTok, twierdząc, że naraża ona obywateli na pornografię i zwiększa ilość hazardu w kraju.

Zażądano również usunięcia filmów, które nie wyrażają szacunku dla ich religii lub kultury. Uważali, że zakazując korzystania z TikTok, ograniczą ilość nieodpowiednich treści, które konsumują ich obywatele.

Zamiast zakazu, firma ByteDance zgodziła się na monitorowanie filmów zgodnie z wymaganiami danego kraju.

Czy TikTok zostanie zakazany w Stanach Zjednoczonych?

Nie, obecny prezydent Joe Biden i jego administracja zrezygnowali z usług ByteDance do lutego 2021 roku. W aktach sądowych Departament Sprawiedliwości oświadczył, że umorzył postępowanie przeciwko firmom ByteDance i TikTok.

Po tym, jak Citizen Lab Uniwersytetu w Toronto nie stwierdził "jawnie złośliwego zachowania", coraz mniej osób postrzegało TikTok jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Choć nasiona strachu zasiane przez wczesne oskarżenia wobec platformy mediów społecznościowych pozostają, TikTok pokazał, że nie warto marnować zasobów na prowadzenie dochodzeń.

Więcej informacji Czy TikTok zostanie zakazany w Stanach Zjednoczonych?

Konsumenci stają się coraz bardziej obeznani z technologią, a wielu z nich przygotowało się na to, że w przypadku wprowadzenia zakazu będą mogli uzyskać dostęp do aplikacji za pomocą alternatywnych środków.

TikTok wciąż przyciąga miliony nowych użytkowników dziennie.

Innym powodem, dla którego nie wprowadzono zakazu korzystania z TikTok, był fakt, że były prezydent Donald Trump nie byłby w stanie samodzielnie lub natychmiast zlikwidować aplikacji.

Jeden z amerykańskich sędziów zablokował nawet starania byłego prezydenta, aby uniemożliwić ludziom pobieranie aplikacji. Jednak sędzia Carl Nichols unieważnił decyzję prezydenta

TikTok kontra prezydent Donald J. Trump

W lipcu 2020 r. ówczesny prezydent Donald J. Trump rozpoczął publiczny atak na aplikację TikTok, grożąc zakazem jej używania w Stanach Zjednoczonych.

Stało się tak dlatego, że Komunistyczna Partia Chin mogła wykorzystać dane zebrane od jego użytkowników do szpiegowania amerykańskich obywateli. Aby wyeliminować to zagrożenie, zażądał sprzedaży TikTok podmiotom amerykańskim.

Obawy związane z wykorzystywaniem i nadużywaniem prywatnych informacji przez firmy z branży mediów społecznościowych są w Waszyngtonie kwestią dwupartyjną, więc sprawa zyskała pewien rozgłos.

Dodatkowe informacje na temat TikTok vs. Prezydent Donald J. Trump

TikTok Global jest nową spółką typu spinoff, która byłaby częścią proponowanej transakcji. Oracle posiadałby 12,5% udziałów w spółce i stałby się jej dostawcą usług chmurowych w Stanach Zjednoczonych.

Zrobiono to, aby uspokoić obawy, że Chiny używają TikTok do zbierania danych o Amerykanach, ale faktyczna zmiana wydaje się niewielka.

Dane TikTok dotyczące amerykańskich użytkowników zawsze były przechowywane w USA, więc jest to po prostu przeniesienie ich z jednej chmury do drugiej.

W międzyczasie Walmart zgodził się na zakup 7,5 procent udziałów w TikTok Global.

Czy TikTok zbiera dane osobowe użytkowników?

TikTok faktycznie gromadzi niektóre dane osobowe użytkowników. Nie jest to jednak więcej informacji, niż zbierałaby jakakolwiek inna platforma.

Platformy takie jak TikTok, Snapchat czy Instagram nie gromadzą danych osobowych użytkowników w złych celach.

Zamiast tego platformy te starają się dostarczać treści najbardziej odpowiadające demograficznym i osobistym zainteresowaniom użytkowników. Jednym z pierwszych miejsc, w których TikTok uzyskuje informacje o użytkowniku, są pliki cookie i inne internetowe urządzenia śledzące.

Gdy użytkownik odwiedza stronę internetową, wysyła ona do jego przeglądarki niewielki pakiet danych zwany plikiem cookie. Pliki te pomagają witrynom zapamiętać użytkownika, gdy powraca on na stronę.

Więcej informacji o tym, czy TikTok gromadzi dane osobowe użytkownika

TikTok gromadzi takie informacje, jak treść wiadomości wysyłanych przez użytkownika na platformie, oglądane przez niego filmy wideo oraz czas oglądania określonych filmów podczas korzystania z aplikacji.

Użytkownik może również poinformować aplikację, co chciałby oglądać częściej, angażując się w różne posty. Zaangażowanie w post może obejmować pozostawienie komentarza, polubienie go lub po prostu obejrzenie go.

Na podstawie interakcji użytkownika z aplikacją TikTok uzyskuje informacje o użytkowniku, takie jak wiek, płeć i osobiste zainteresowania.

Dlaczego wobec TikTok prowadzone jest dochodzenie?

TikTok jest obecnie badany przez dwupartyjną grupę kierowaną przez prokuratora generalnego Nowego Meksyku Hectora Balderasa, który chce sprawdzić, w jaki sposób duże firmy technologiczne, takie jak ByteDance, wpływają na młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych.

W przeszłości przeprowadzono już podobne badania dotyczące Facebooka i YouTube, ale wiele z nich zdaje się powtarzać tę samą lekcję o tym, jak ważne jest umiarkowanie.

Jeśli śledztwo prowadzone przez Balderasa i jego zespół ujawni jakiekolwiek przypadki wykorzystywania dzieci, ByteDance może ponownie stanąć w obliczu reperkusji prawnych w Stanach Zjednoczonych.

Inne informacje o tym, dlaczego prowadzone jest dochodzenie w sprawie TikTok

W skład zespołu dochodzeniowego wchodzą prokuratorzy generalni stanów Nowy Meksyk, Kentucky, Nebraska, New Jersey, Kalifornia, Massachusetts, Floryda, Vermont i Tennessee.

Ich celem jest ustalenie, w jaki sposób aplikacja zwiększa zaangażowanie użytkowników wśród młodocianych odbiorców.

Balderas uważa, że uzależniająca natura algorytmu TikTok powoduje, że współczesne nastolatki intensywnie korzystają z mediów społecznościowych.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że spędzanie zbyt dużej ilości czasu w mediach społecznościowych jest szkodliwe dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Niektóre problemy, które doprowadziły do śledztwa w sprawie TikTok

Depresja, zaburzenia odżywiania i inne problemy związane z wizerunkiem ciała to jedne z najczęstszych problemów medycznych związanych z nadmiernym korzystaniem z mediów społecznościowych.

Nie jest to jednak jedyny problem, który pojawił się w serwisie TikTok. Niektóre wyzwania w mediach społecznościowych TikTok prowadziły do kradzieży, wandalizmu, zastraszania, a nawet bójek.

W jednym z wyzwań nastolatkowie ukradli całe umywalki z łazienek w swoich szkołach, aby sprawdzić, czy uda im się uciec.

Inny trend polegał na tym, że uczniowie szkół średnich rywalizowali ze sobą, aby sprawdzić, ile bójek uda im się wygrać.

Co TikTok planuje dalej robić?

TikTok aspiruje do bycia następnym Facebookiem, platformą społecznościową, która daje użytkownikom wszystko, czego potrzebują, aby nawiązać kontakt z innymi i zapewnić im rozrywkę.

Szybki wzrost TikTok pozwala przypuszczać, że zdetronizuje on Facebooka. Do końca 2022 roku przychody firmy ByteDance wzrosły o 60% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

TikTok był pierwszą aplikacją spoza Facebooka, która osiągnęła liczbę trzech miliardów użytkowników na całym świecie i nawiązał kontakt ze znacznie młodszą grupą odbiorców niż Facebook.

Dlaczego własność TikTok stoi pod znakiem zapytania?

Kwestia ta pojawiła się po tym, jak były prezydent USA Donald Trump naciskał na TikTok, aby znalazł amerykańskiego nabywcę. Ze względu na swoje obawy zagroził on zakazem używania popularnej aplikacji wideo.

Pojawiły się obawy, że chińska firma macierzysta Bute Dance może przekazać dane użytkowników z USA rządowi chińskiemu, mimo że ma miliony użytkowników.

TikTok kategorycznie zaprzeczył wszelkim zarzutom, jakoby używał aplikacji do przekazywania danych amerykańskich na żądanie chińskich urzędników.

Jaka jest obecna sytuacja TikTok?

Właściciel TikTok, miliarder Zhang Yiming, ogłosił niedawno swoje odejście ze stanowiska dyrektora generalnego Byte Dance, co sprawia, że przyszłość aplikacji jest niepewna.

Zapewnia on użytkowników Byte Dance, że nie sprzeda jej amerykańskiej firmie. Z powodu 90-dniowego terminu wyznaczonego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa na sprzedaż aplikacji krajowemu nabywcy lub przekazanie praw własności,

Najnowsza zapowiedź TikTok pozwala użytkownikom na dostęp do wszystkich katalogów muzycznych Universal Music Group. Od dłuższego czasu spekuluje się na temat własności TikTok.

Wartość netto TikTok

Szacuje się, że wartość TikTok wynosi 50 miliardów dolarów. Według ostatnich szacunków, firma macierzysta TikTok, ByteDance, jest warta od 200 do 400 miliardów dolarów.

Według South China Morning Post, w ostatnich miesiącach wycena wahała się między 325 a 450 miliardami dolarów.

Liczby te opierają się na anonimowych transakcjach opublikowanych i ułatwionych przez 36Kr, chińską firmę zajmującą się publikacją i danymi dotyczącymi nowych mediów.

Wartość netto założyciela TikTok

Zhang założył firmę TikTok w 2012 roku jako Yiming. W świecie biznesu odniósł niekwestionowany sukces.

Według listy miliarderów Forbesa Real-Time Billionaires List 37-letni były inżynier oprogramowania jest obecnie wart ponad 59,4 miliarda dolarów, co plasuje go na 22. miejscu na świecie.

Według "China Rich List" Forbesa, Yiming jest drugą najbogatszą osobą w Chinach.

Przyszłość TikTok

Obecna popularność aplikacji TikTok jest zdumiewająca, ale nie gwarantuje, że kiedykolwiek osiągnie ona poziom osiągnięty przez inne serwisy społecznościowe, takie jak Instagram czy YouTube.

Vine był kiedyś bardzo popularną platformą do dzielenia się filmami, ale teraz już całkowicie zniknął. Jest też wiele innych aplikacji, które szybko zyskały popularność, a potem zniknęły.

Aby utrzymać swoją obecną popularność, TikTok będzie musiał stale wprowadzać innowacje i znajdować nowe sposoby angażowania użytkowników. Mamy nadzieję, że ten, kto teraz jest właścicielem TikTok, przeniesie firmę na wyższy poziom.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące tego, kto jest terazwłaścicielem TikTok

1. Kto stworzył aplikację TikTok?

Zhang Yiming, chiński przedsiębiorca internetowy.


2. W jakim kraju powstała aplikacja TikTok?

Aplikacja została uruchomiona przez firmę ByteDance w Pekinie, w Chinach, we wrześniu 2016 r.


3. Czy YouTube jest właścicielem TikTok?

Nie! TikTok jest własnością chińskiej firmy technologicznej o nazwie ByteDance


4. Czy Douyin i TikTok to to samo?

Pomimo wysiłków firmy Bajtazar, aby przedstawić Douyin i TikTok jako ten sam produkt, w rzeczywistości są to dwa różne podmioty.


5. Czy TikTok ma powiązaną z nim akcję?

BajtDance jest spółką prywatną, co oznacza, że jej akcje nie są jeszcze dostępne na giełdzie.


6. Ile pieniędzy zarabia właściciel TikTok, ByteDance?

Post, opublikowany w środę przez internetowe konto "Daily Innovation Observation", opierał się na raporcie Reutersa z początku stycznia, w którym stwierdzono, że przychody ByteDance w 2021 roku osiągną 58 miliardów dolarów.


7. W jaki sposób TikTok jest związany z Chinami?

Firma TikTok wydała oświadczenie, w którym stwierdza, że chińska spółka zależna ByteDance, w której udziały ma chiński rząd, nie jest właścicielem TikTok, a jedynie chińskich aplikacji.


Inne pytania dotyczące tego, kto jest teraz właścicielem TikTok

8. Dlaczego Musical.ly zmienił nazwę na TikTok?

TikTok, dźwięk tykającego zegara, symbolizuje krótki charakter platformy wideo. Pod tą nową nazwą firma chce uchwycić kreatywność i wiedzę całego świata oraz przypomnieć wszystkim, aby cenili każdą cenną chwilę życia.


9. Kto jest teraz właścicielem TikTok?

Właścicielem TikTok jest obecnie firma ByteDance.


10. Czy TikTok jest zakazany w Chinach?

Mimo że aplikacja do dzielenia się plikami wideo TikTok została stworzona przez chińską firmę Bytedance, nie jest ona dostępna w Chinach. Zamiast tego użytkownicy mogą pobrać bliźniaczą aplikację, Douyin, która również została opracowana przez firmę Bytedance.


TikTok to zabawna i wciągająca aplikacja, która w ostatnich miesiącach zyskała na popularności. Aplikacja TikTok może stać się kolejną dużą platformą marketingową i społecznościową.

Jednak dopiero okaże się, jak twórcy aplikacji wykorzystają ten potencjał i utrzymają jej obecną popularność. Jakiego rodzaju treści z TikTok lubisz? Mamy nadzieję, że odpowiedzieliśmy na nurtujące Was pytanie, kto jest teraz właścicielem TikTok.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny. Prosimy o podzielenie się nim z rodziną i przyjaciółmi.

Udostępnij:

  • Twitter
  • Facebook

Lubię to:

Lubię to Loading... Tags:tiktokceo, kto stworzył tiktok, kto jest właścicielem tiktok net worth, kto jest właścicielem tiktok teraz 2020, kto jest właścicielem tiktok teraz 2021, kto jest właścicielem tiktok teraz 2022