Post

Najlepsze i niezawodne tanie samochody sportowe 2022 z cenami i zdjęciami

- Tanie Samochody Sportowe 2022 -

Jeśli chodzi o docenianie małych rzeczy w życiu, jazda autostradą w fantastycznym samochodzie jest bliska szczytu listy. Niewiele pojazdów może się równać z emocjami i radością, jakie daje samochód sportowy. Od osiągów godnych toru wyścigowego po uderzający wygląd i ostre prowadzenie. Nigdy wcześniej nie było tak szerokiej gamy samochodów sportowych w tak niskiej cenie, z których wszystkie dostarczają emocji na równi, jeśli nie lepiej niż ich droższe odpowiedniki. Trafiłeś w idealne miejsce, jeśli zawsze chciałeś mieć tani samochód sportowy, ale nigdy nie wierzyłeś, że zmieści się on w Twoim budżecie. W oparciu o dane CarMax dotyczące sprzedaży i cen z okresu od 1 lutego do 31 lipca 2022 r. przygotowaliśmy tę listę najlepszych niedrogich samochodów sportowych dla klientów z rocznika 2022, aby pomóc Ci zawęzić wybór. Średnia cena CarMax dla każdego z tych samochodów wynosi mniej niż 30 000 USD. 1 Należy pamiętać, że koszty niektórych z tych pojazdów mogą przekroczyć średnią cenę ze względu na konkretne lata modelowe i wyższe konfiguracje wykończeniowe.

Szukasz Tanie Samochody Sportowe 2022 dostępne na sprzedaż?

Wiele osób fantazjuje o jeździe szybkim samochodem po krętej drodze. Jednak marzenia wielu ludzi o posiadaniu samochodu sportowego pozostają tylko mrzonką z powodu wysokich kosztów i niepraktyczności takich pojazdów. Istnieje jednak mnóstwo niedrogich nowych i używanych samochodów sportowych, które zaspokoją Twoją potrzebę prędkości bez rozbijania banku.

Oto kilka samochodów sportowych, które zapewnią Ci fantastyczną jazdę bez rozbijania banku. Będziemy badać najszybsze nowe pojazdy sportowe poniżej 30.000 dolarów, jak również najszybsze używane samochody sportowe poniżej 20.000 dolarów i 15.000 dolarów, odpowiednio.

Oto najszybsze i najbardziej przystępne cenowo pojazdy:

Najlepsze Tanie Samochody Sportowe 2022 Poniżej 10k

1. Ford Mustang

Ford Mustang, jako najszybszy i najbardziej przystępny cenowo samochód sportowy, zajmuje pierwsze miejsce. Ma on również najlepszy wynik w skali jakości iSeeCars (8,8 na 10), co plasuje go w pobliżu szczytu naszej listy najbardziej niezawodnych samochodów sportowych. Standardowym wyposażeniem Mustanga jest 2,3-litrowy, czterocylindrowy silnik turbo o mocy 310 KM oraz sześciobiegowa, manualna skrzynia biegów. W połączeniu z opcjonalną 10-biegową przekładnią automatyczną, silnik ten może rozpędzić się od zera do 60 mil na godzinę w 5,1 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 121 mil na godzinę. Wyższe wersje z 5,0-litrowym silnikiem V8 mają jeszcze szybsze przyspieszenie i wyższe prędkości maksymalne, jak Ford Mustang GT, który osiąga 60 mph w 3,5 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 180 mph. Nowy Ford Mustang na sprzedaż zaczyna się od średniej ceny 25,697 dolarów.

Również:

Mustangi 2018-2019 są standardowo wyposażone w 310-konny turbodoładowany silnik czterocylindrowy 2.3L oraz sześciobiegową manualną skrzynię biegów z funkcją launch control dla szybszego przyspieszenia.

Upgrade do wersji 2017-2019 Mustang GT i GT Premium odblokowuje silnik 5.0L V8 z opcjonalnym układem wydechowym Active Valve Performance, który zapewnia większą moc i bardziej gardłowy dźwięk wydechu. Wszystkie podstawowe wersje Mustanga 2017-2019 mają atrakcyjne wyposażenie standardowe, w tym:
 • 17-calowe felgi aluminiowe

 • Ręcznie regulowany w czterech kierunkach fotel kierowcy

 • Jednostrefowa klimatyzacja manualna

 • 4,2-calowy system infotainment

 • Dwa porty USB z funkcją inteligentnego ładowania

Nie trzeba wydawać dużo pieniędzy, aby wsiąść do sportowego samochodu. Niezależnie od tego, czy szukasz prędkości, stylu, czy statusu, masz do wyboru wiele doskonałych opcji. Ta lista obejmuje wszystko, od dwumiejscowych samochodów z górnym siedzeniem, przez czterodrzwiowe sportowe sedany, aż po gorące hatchbacki, więc każdy znajdzie coś dla siebie, na miarę swojego budżetu i stylu życia.

2. Alpine A110

To również szczyty listy Tanie Samochody Sportowe 2022.

Każdy główny element Alpine A110 wrażenia z jazdy. Od zgrzytającej mocy turbodoładowanego silnika do wciągającej pewności i polotu jego obsługi - obraca się wokół słowa na "F": fun. Alpine A110 ożywia przygody i drogi, których nie znają konkurenci, a jego dynamika rośnie w miarę poznawania. Kiedy rozbierzesz ten samochód, zauważysz, że ma całkowicie aluminiowe nadwozie i dwuramienne zawieszenie po obu stronach. Oba te elementy spotykamy zazwyczaj tylko w supersamochodach, a dzięki nim czterocylindrowe Alpine czuje się znacznie lepiej niż suma swoich części. W A110 S, który pojawił się później, moc wzrosła z 252 do 288 KM.

Więcej szczegółów o Alpine A110

Dodano także mocniejsze zawieszenie i większe hamulce, ale podstawowe A110 pozostaje słodszą, bardziej wciągającą maszyną do jazdy po drogach. Ostatnio pojawiły się również różne edycje specjalne, takie jak pluszowy Legende GT, ale oryginalny A110 nie przestaje nas zadziwiać.

Nawet wśród niedrogich samochodów sportowych, rzadko spotyka się auto tak oddane zaangażowaniu kierowcy.

Tak wyjątkowo skuteczny w tej dziedzinie; ostatni raz była to prawdopodobnie Toyota GT86 w 2012 roku, samochód, któremu również przyznaliśmy pięciogwiazdkową rekomendację za jego najwyższą sprawność w wysysaniu szpiku z każdego kilometra.

A110 jest szybszy, zwinniejszy, bardziej żywiołowy i ostatecznie przyjemniejszy. Zasługuje na owację na stojąco.

3. Dodge Challenger

Znajduje się również na szczycie listy tanich samochodów sportowych 2022.

Dodge Challenger dwudrzwiowe coupe, amerykański muscle automobil, zajmuje drugie miejsce. Z oceną jakości iSeeCars na poziomie 7,8 jest to jeden z najlepszych samochodów sportowych na rynku. Mocny, sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,6 litra i mocy 303 KM jest standardowym wyposażeniem tego mocnego Challengera. Standardowy Challenger przyspiesza od 0 do 60 mil na godzinę w 5,3 sekundy i osiąga prędkość 156 mil na godzinę. W wyższych wersjach wyposażenia SRT dostępne są mocniejsze silniki V8, takie jak 5,7-litrowy Hemi V8 o mocy 375 KM, 6,4-litrowy Hemi V8 o mocy 485 KM lub doładowany 6,2-litrowy V8 o mocy 717 KM. Te mocniejsze silniki mogą przyspieszyć od 0 do 60 mph w mniej niż 3,5 sekundy. Średnia cena nowego Dodge'a Challengera na sprzedaż wynosi 23 994 dolarów.

Więcej na temat Dodge Challenger

Ten samochód, według producenta, jest obecnie najszybszym i najpotężniejszym muscle car na świecie. Challenger osiągnie 60 mph w 3,25 sekundy dzięki doładowanej 6,2-litrowej jednostce Hemi V-8 o dużej mocy 807 koni mechanicznych. Czas ćwierć mili Super Stock na dragstripie to zaledwie 10,5 sekundy przy 131 mph.

Chociaż te liczby nie do końca pasuje do 840 KM z SRT Demon, który krzyczał do 60 mph w 2,3 sekundy, co czyni go najszybszym samochodem produkcyjnym w tym czasie.

Nowy Challenger SRT Super Stock jest szybszy niż następny mroczny sługus Dodge'a, Challenger SRT Hellcat Redeye, który ma 797 koni mechanicznych.

4. Chevrolet Camaro

To również top lista tanich samochodów sportowych 2022.

Chevrolet Camaro, nazywany "samochodem sportowym dla każdego", zajmuje trzecie miejsce. Z oceną jakości 7,9, jest to również drugi najlepszy samochód sportowy w ogóle. Podstawowy, turbodoładowany, 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik w Chevrolecie Camaro produkuje 275 KM i przyspiesza od zera do 60 mph w 5,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 155 mph. Istnieją również mocniejsze silniki o szybszym przyspieszeniu, takie jak 3,6-litrowy V6 o mocy 335 KM, który może przejść od zera do 60 w pięć sekund, 355-konny 6,2-litrowy V8, który może przejść od zera do 60 w cztery sekundy. Jego najmocniejszy 6,2-litrowy V8 o mocy 650 KM może przejść od zera do 60 w 3,5 sekundy. Średnia cena nowego Chevroleta Camaro na sprzedaż wynosi 24 590 dolarów. Ten muscle car od 1967 roku konsekwentnie zapewnia doskonałe osiągi dzięki różnym układom napędowym i konfiguracjom, a obecne modele nie są wyjątkiem.

Więcej na temat Chevroleta Camaro

Wszystkie standardowe modele 2017-2019 Camaro wyposażone są w turbodoładowany, 275-konny, czterocylindrowy silnik 2.0L. Chociaż warianty V6 i V8 są dostępne wraz ze wzrostem poziomu wykończenia. W wersjach bazowych od 2017 do 2019 roku, standardowe sportowe zawieszenie niezależne na cztery koła zapewnia płynną jazdę i responsywną dynamikę jazdy, aby szturmować drogę lub tor. Następujące elementy są standardem w bazowym modelu 2017-2019 Camaro 1LS:
 • 18-calowe felgi aluminiowe

 • Kierownica z płaskim dnem owinięta skórą

 • Przełącznik trybów pracy kierowcy z trzema trybami

 • Siedmiocalowy ekran dotykowy

 • Łączność Bluetooth

5. Porsche 718 Boxster i Cayman

Znalazł się on na liście tanich samochodów sportowych.

718 jest zdecydowanie najbardziej wszechstronnym pojazdem sportowym z silnikiem średnim na rynku, nawet z mniejszym czterocylindrowym silnikiem benzynowym turbo. Obawy dotyczące sposobu, w jaki kręci się teraz korbą samochodu, pojawiały się z różnych źródeł od 2016 roku i w końcu przekonały Porsche do przywrócenia silnika typu flat-six dla modeli GTS. Niezależnie od tego, czy jest napędzany silnikiem cztero- czy sześciocylindrowym, Boxster i Cayman zawsze były i nadal są świetnymi samochodami sportowymi. Czterocylindrowe 2,0-litrowe i 2,5-litrowe turbo płaskie czwórki, które zostały wprowadzone do użytku w samochodzie w 2016 roku, przyciągnęły wiele flaków za brzmienie bez tonu. Brakuje gładkość, rześkość reakcji, liniowość i zakres pracy, i brakuje czystego odwołania kierowcy wiemy Porsche dla.

Również w Porsche 718 Boxster i Cayman

Później Porsche przywróciło 2,0-litrowy silnik do zgodności z WLTP i wprowadziło modele Boxster i Cayman T, których brak reakcji zaostrzył i tak już sporną sytuację. W 2019 roku Porsche przywróciło wolnossący silnik o płaskiej szóstce, w jednym z najbardziej nieoczekiwanych zwrotów branżowych w najnowszej pamięci. To fantastyczny silnik w każdym calu - bazuje na 3,0-litrowym silniku z 911 992, tylko większym i bez turbosprężarki - ale długa przekładnia manualna, z którą jest sparowany, nie pasuje do niego tak dobrze, jak powinna. Potrzeba samochodu o wyjątkowej dynamice, aby pokonać 718, który jest praktyczny, zawsze interesujący w prowadzeniu i bardzo szybki nawet w wersji czterocylindrowej.

6. Subaru WRX

Znalazł się on na liście tanich samochodów sportowych 2022.

Subaru WRX to sportowy sedan fun-to-drive z wydajnością samochodu rajdowego i standardem napędu na wszystkie koła. Turbodoładowany silnik czterocylindrowy 2.0L o mocy 268 KM i standardowa sześciobiegowa manualna skrzynia biegów pozwalają na interakcję z każdą zmianą biegów w wersjach 2017-2019. Bazowy WRX z lat 2017-2019 dostarcza prędkości, przechodząc od zera do 60 mph w 5,2 sekundy (według producenta, gdy jest nowy). Ten sportowy samochód Subaru jest praktyczną i wygodną alternatywą na weekendowe wypady na drogi, dzięki 12 stopom sześciennym przestrzeni bagażowej i 35,4 cala miejsca na nogi na tylnych siedzeniach.

Więcej szczegółów na temat Subaru WRX

Bazowy WRX na lata 2017-2019 zawiera następujące elementy wyposażenia standardowego:
 • Kierownica z płaskim dnem obszytym skórą

 • Fotele przednie z regulacją wysokości dla kierowcy

 • Aluminiowe nakładki na pedały

 • System automatycznej kontroli klimatu

 • Łączność Bluetooth

Subaru WRX wyposażone w pakiet RS to świetny sposób na poruszanie się o każdej porze roku, na krętej autostradzie lub bocznej drodze, czy też wijąc się pod górę. Testowana przez nas wersja to zwykły WRX, mniej obłędny w swoich możliwościach niż model WRX STI. Mimo to, do codziennego użytku, Subaru WRX wyposażone w pakiet RS jest świetnym sposobem na poruszanie się po krętej autostradzie lub bocznej drodze,

7. Hyundai Veloster N

To zrobiło listę tanich samochodów sportowych.

Hyundai Veloster N hot hatch, który jest wysokowydajną edycją Hyundai Veloster, jest na czwartym miejscu. Jego 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem w Hyundai Veloster N produkuje 275 koni mechanicznych. Podczas gdy standardem jest manualna skrzynia biegów, ośmiobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna jest dostępna za dodatkowe 1 500 dolarów. Hyundai Veloster N przyspiesza od 0 do 60 mph w 5,5 sekundy i osiąga prędkość 155 mph. Ten Veloster N, oprócz tego, że jest szybki i zabawny w prowadzeniu, ma więcej miejsca na bagaż niż normalne samochody sportowe ze względu na jego styl nadwozia hatchback. Średnia cena nowego Hyundai Veloster N na sprzedaż wynosi 27,652 dolarów.

Również o Hyundai Veloster N

Veloster N hot hatch, który jest wysokowydajną edycją Hyundai Veloster, znajduje się na czwartym miejscu. 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem w Hyundai Veloster N produkuje 275 koni mechanicznych. Standardem jest manualna skrzynia biegów, ale za dopłatą 1 500 dolarów dostępna jest ośmiobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia automatyczna. Hyundai Veloster N przyspiesza od 0 do 60 mph w 5,5 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 155 mph. Veloster N, oprócz tego, że jest szybki i przyjemny w prowadzeniu, ma więcej miejsca na bagaż niż zwykłe samochody sportowe ze względu na styl nadwozia hatchback. Średnia cena nowego Hyundai Veloster N na sprzedaż wynosi 27,652 dolarów.

CZYTAJ TAKŻE:

 • Starożytne ruiny na całym świecie
 • Miejsca do podróży na całym świecie w grudniu
 • Stambuł romantyczne restauracje blisko ciebie
 • Wakacje na plaży i kurorty All-Inclusive

8. Mazda MX-5 Miata

To sprawiło, że lista tanich samochodów sportowych 2022. Dwumiejscowy roadster Mazda MX-5 Miata zajmuje piąte miejsce. Miata przyspiesza od 0 do 60 mph w 5,7 sekundy, a jej prędkość maksymalna wynosi 135 mph. Wyposażona jest tylko w 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik, który wytwarza 181 koni mechanicznych i 151 funtów momentu obrotowego. Dostaje również świetny przebieg gazu, z 26 mpg w mieście i 35 mpg na międzystanowej, co jest dobre dla klasy samochodów sportowych.

Średnia cena nowej Mazdy MX-5 Miata na sprzedaż wynosi 26 551 dolarów.Mazda MX-5 Miata jest najlepiej sprzedającym się dwumiejscowym pojazdem sportowym na świecie, a Mazda ma nadzieję utrzymać ten rekord w 2020 roku.

Aby to zrobić, Mazda ulepsza model Miata, ale nie jest to pełne odświeżenie w połowie cyklu. Są to bardziej subtelne zmiany, które powinny spodobać się potencjalnym nowym klientom.

Więcej o Mazda MX-5 Miata

System monitorowania martwego pola z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu, wspomaganie hamowania w mieście oraz system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu to jedne z nowych funkcji bezpieczeństwa i-Activsense na 2020 rok.

Te elementy należą teraz do wyposażenia standardowego w wersji Sport. Zaktualizowano również oznaczenia Mazdy, wprowadzono nowe kroje pisma i nowy wzór breloczka do kluczy.

Cena Miaty 2020 wzrosła we wszystkich klasach. Podstawowa wersja Sport z manualną skrzynią biegów kosztuje 26 580 dolarów. Model 2019 ma cenę początkową 25 730 dolarów. Nie obejmuje to opłaty za miejsce przeznaczenia w wysokości 920 dolarów (965 dolarów dla mieszkańców Alaski). Automatyczna skrzynia biegów dodaje 1,350 dolarów do ceny, co daje łączną kwotę 27,930 dolarów.

9. BMW M2 Competition

To sprawiło, że lista tanich samochodów sportowych 2022.

Do niedawnego wprowadzenia na rynek extra-specjalnego M2 CS, BMW M2 Competition było jedynym modelem M2 dostępnym w Wielkiej Brytanii. Nie pozostało wiele czasu do zakończenia produkcji M2 przez BMW w tym roku. Kiedy to nastąpi, zmusi to samochód, który niedawno ewoluował w jeden z najlepszych samochodów M w ostatnich latach, do zejścia ze sceny. Uruchomili m2 Competition w 2018 roku, single-turbo straight-six poprzedniego modelu został zastąpiony przez twin-turbocharged straight-six z odpowiednim M Division "S"-prefixed kod silnika. Silnik zapewnił znaczny wzrost wydajności i szybkości reakcji dla M2, mimo że był nieco zdetuningowany w porównaniu do większych modeli M3 i M4, które go dzieliły.

Więcej na temat BMW M2 Competition

Kilka poprawek w podwoziu i zawieszeniu oznacza, że jest teraz jeszcze ostrzejszy i bardziej kontrolowany na poobijanych brytyjskich drogach niż kiedykolwiek wcześniej. Kiedy BMW M zaprezentowało M2 CS pod koniec 2019 roku, był to pierwszy raz, kiedy najmniejszy pojazd firmy otrzymał rygorystyczną przeprojektowaną wersję. CS był również pierwszym M2 z adaptacyjnym tłumieniem i oponami "pucharowymi", a oni zwiększyli moc do oszałamiających 444 KM. Samochód jest prawdziwym pogromcą, pełnym charakteru muscle car i doskonałych właściwości jezdnych na torach wyścigowych. Ale jest też bardzo drogi i choć interesujący, nie jest to płynny, adaptacyjny samochód o osiągach na drodze, który mógłby wynieść BMW na szczyt tej listy.

10. Toyota 86

To było na liście tanich samochodów sportowych. Toyota 86, która mechanicznie jest niemal identyczna z Subaru BRZ, znalazła się na siódmym miejscu. Jej wygląd zewnętrzny, materiały wewnętrzne, ceny i niewielkie różnice w zestrojeniu zawieszenia między Toyotą 86 a Subaru BRZ to niewielkie różnice. Toyota 86, w rezultacie, ma nieco wolniejszy czas 0-60 6,4 sekundy i prędkość maksymalną 140 mph. Ceny nowej Toyoty 86 na sprzedaż zaczynają się średnio od 28,826 dolarów. Po wprowadzeniu na rynek Subaru BRZ 2018, Toyota raczej milczy. Wbrew powszechnemu założeniu, nie jest to wszystko straszne, ponieważ Toyota chce się upewnić, że nowa 86 nie jest po prostu kolejnym BRZ knockoff.

Byliśmy ciekawi, co będzie odróżniać BRZ i 86, jak donosi Best Car Web, ponieważ będzie budować je na tej samej linii montażowej.

Więcej o Toyota 86

Pomimo partnerstwa w produkcji, prezydent Toyoty Akio Toyoda nakazał swojemu zespołowi projektowemu "stworzenie wyróżnika wydajności w stosunku do BRZ".

W rezultacie, wprowadzenie wariantu Toyoty zostanie najprawdopodobniej odłożone do przyszłego roku.

Jak już wcześniej stwierdzono, Toyota będzie miała podobny wygląd zewnętrzny do swojego odpowiednika z Subaru. Drobne zmiany w profilu przedniego zderzaka i tylnego oświetlenia kombi można zauważyć, jeśli przyjrzeć się uważnie.

Oprócz tych elementów, jedynym wyróżnikiem jest plakietka.

Nie wiadomo, czy te zmiany sprawią, że 86 stanie się naprawdę wyrazistym pakietem, ale jasne jest, że oba samochody nadal wykonują fantastyczną robotę, zaspokajając apetyt na tani samochód sportowy z napędem na tylną oś.

11. Lotus Elise Sport

Lotus Elise to fantastyczny samochód, którym możesz jeździć, jeśli tylko masz ochotę. Nie ma absolutnie nic równoważnego, jeśli chodzi o zanurzenie kierowcy w procesie mechanicznym. Charakteryzuje się jednym z najlepiej prowadzących się podwozi na świecie i doskonałym, niewspomaganym układem kierowniczym, a jeśli chcesz mieć dach i trochę luksusu, po prostu nie ma nic porównywalnego.

Ten Lotus, z drugiej strony, nabiera lat i stał się bardzo drogi w swoich późniejszych latach.

Ten rok (2022) będzie ostatnim rokiem samochodu na rynku, a Sport 240 Final Edition będzie oznaczać koniec 25-letniej historii Elise'a. Cena wywoławcza wynosi około 45 000 funtów i spodziewamy się, że produkcja zakończy się jeszcze przed zimą.

Więcej szczegółów na temat Lotus Elise Sport

Drogo? Tak. Skompromitowany? Absolutnie. Wady Elise'a łatwo przeoczyć, gdy jest się pochłoniętym pięknie analogowym, dotykowym aktem jazdy nim. Elise zawsze będzie wykwintny w swojej istocie. Z zapartym tchem oczekujemy nadejścia Emira. Najczystszy, najbardziej praktyczny pojazd sportowy na rynku pozostaje jednym z najprzyjemniejszych doświadczeń z jazdy dostępnych za wszelką cenę. Elise Sport 220 łączy zwinność, moc, równowagę i komunikację w jednym kompaktowym wyrazie czystej przyjemności z jazdy, bazując na wielu uznanych atrybutach Elise'a. W tym modelu Elise Sport 220 zastosowano kilka udoskonaleń, które pozwoliły obniżyć masę o kolejne 10 kg.

Więcej na temat Lotus Elise Sport

Zaczyna się od pionierskiego, klejonego aluminiowego podwozia, które waży zaledwie 68 kg. 8,7 kg zostało zaoszczędzone dzięki przeprojektowanemu, lżejszemu panelowi przedniemu z szerszymi otworami dla lepszego chłodzenia. Aby zaoszczędzić 0,3 kg, w tylnej części samochodu zastosowano dwa klastry świateł zamiast czterech, łącząc w ten sposób światła cofania i przeciwmgielne oraz zwiększając optyczną rozpiętość. Wyeksponowany, aluminiowy mechanizm zmiany biegów oszczędza 1 kg, zapewniając szybszą, bardziej precyzyjną i intuicyjną zmianę biegów.

12. Fiat 124 Spider

To sprawiło, że lista tanich samochodów sportowych 2022.

Fiat 124 Spider zaokrągla listę, dzieląc podwozie i wiele z jego podstaw z Mazda Miata. 160-konny, turbodoładowany silnik czterocylindrowy o pojemności 1,4 litra napędza Fiata 124 Spider. Standardem jest sześciostopniowa manualna skrzynia biegów i napęd na tylne koła, a opcjonalnie dostępna jest sześciostopniowa automatyczna skrzynia biegów. 124 Spider przyspiesza od 0 do 60 mph w zaledwie 6,9 sekundy. Średnia cena nowego Fiata 124 Spider wynosi 22 548 dolarów. Podczas gdy Mazda i 124 Spider mają wiele wspólnego z tą samą architekturą, wygląd Fiata jest zupełnie inny.

Więcej szczegółów na temat Fiat 124 Spider

W sumie jest o 5 cali dłuższy, przy czym większość dodatkowej długości pochodzi z przednich i tylnych zwisów. Stylistykę oparto na wcześniejszym modelu 124 Spider firmy Pininfarina, który został zaprojektowany i wykonany we Włoszech. Wewnątrz projekt jest podobny do Miaty, aż do systemu informacyjno-rozrywkowego i kierownicy, ale Fiat dodaje warstwę jakości zastępując plastiki Miaty delikatniejszymi, miękkimi w dotyku materiałami. Najbardziej znaczącą różnicą pomiędzy tymi dwoma pojazdami jest ich silnik.

Więcej o Fiat 124 Spider

Fiat posiada turbodoładowany, czterocylindrowy silnik z pojedynczym górnym wałkiem rozrządu o pojemności 1,4 litra, który wytwarza 160 koni mechanicznych i 184 funty momentu obrotowego, według Fiat-Chrysler. Silnik 1,4 litra nie jest tak wydajny jak silnik Mazdy, mimo że jest mniejszy. Osiąga on 25 KM w mieście, 36 KM na autostradzie i 29 KM łącznie z automatyczną skrzynią biegów oraz 26/35/30 KM z manualną skrzynią biegów. Natomiast oba modele Miaty uzyskują łączny wynik 30 mpg.

13. Toyota GR Supra

To sprawiło, że na liście tanich samochodów sportowych.

Czy Toyota Supra była najbardziej wyczekiwanym nowym samochodem roku? Najprawdopodobniej. Słynny samochód sportowy Toyoty w końcu powrócił do Wielkiej Brytanii po dwóch dekadach przerwy. Ale mało prawdopodobne jest, że ten klasyk zostałby wskrzeszony, gdyby nie współpraca z BMW, które stworzyło również nowe Z4. W rezultacie, pod atrakcyjnym wyglądem Supry kryje się wyprodukowany w Bawarii silnik, platforma, skrzynia biegów, uślizgowy dyferencjał, elektryka i mnóstwo przełączników.

Toyota GR Supra

Mimo to, Suprze udaje się stworzyć własną, dynamiczną tożsamość, jeśli chodzi o prowadzenie. Zawieszenie, układ kierowniczy i dyferencjał Supry są tak charakterystyczne, że Toyota uważa Porsche 718 Cayman - a nie Z4 - za jej głównego konkurenta.

Toyota, z drugiej strony, nie naciska na nic. I pod wieloma względami, to Supra jest lepszym samochodem sportowym.

Może nie dorównuje Porsche pod względem czystości prowadzenia i równowagi, ale jest blisko.

Więcej na temat Toyota GR Supra

Ma dużo bardziej płynną jazdę, gładszy i bardziej charakterny silnik i jest o wiele łatwiejsza w codziennym użytkowaniu.

Tymczasem dla tych, którzy uważają, że cena 50.000 funtów to trochę za dużo. Toyota niedawno wydała nieco tańsze czterocylindrowy, 2,0-litrowy wersja samochodu.

Jego prowadzenie może nawet zyskać na względnej lekkości mniejszego silnika.

14. Mini Cooper Countryman

To sprawiło, że lista tanich samochodów sportowych 2022.

Czterodrzwiowy Mini Cooper Countryman to kolejny praktyczny samochód sportowy, łączący turbodoładowane osiągi z komfortem wnętrza. Bazowe modele Cooper posiadają turbodoładowany, trzycylindrowy silnik 1.5L o mocy 134 KM i momencie obrotowym 162 funtów, ale można je doposażyć w 189-konny, czterocylindrowy silnik 2.0L Cooper S lub 228-konną, czterocylindrową wersję John Cooper Works. W wersjach 2017-2019 standardem jest sześciobiegowa manualna skrzynia biegów i napęd na przednie koła, natomiast dostępne są sześcio- i ośmiobiegowe automatyczne skrzynie biegów.

Więcej szczegółów o Mini Cooper Countryman

W modelach Countryman na lata 2017-2019 dostępny jest napęd na wszystkie koła ALL4, zapewniający trakcję przez cały sezon. Countryman ma wystarczająco dużo miejsca na sprzęt kempingowy i kije golfowe, z 17,6 stopami sześciennymi przestrzeni ładunkowej za tylnymi siedzeniami i 47,6 stopami sześciennymi po złożeniu tylnych siedzeń (modele 2017-2019). W standardzie w modelu 2017-2019 Mini Cooper Countryman znajdują się następujące elementy:
 • Moonroof

 • Tapicerka skórzana

 • Monitor widoku do tyłu

 • Czujniki parkowania z tyłu

 • Obsługa Apple CarPlay (tylko w latach 2018-2019)

Więcej o Mini Cooper Countryman

Mini Cooper S Countryman All4 z 2021 roku jest słodszy niż koszyk szczeniaków, ze swoimi reflektorami w kształcie oczu robaka, bezczelnym uśmiechem i światłami tylnymi inspirowanymi Union Jack. Za tym uroczym wyglądem zewnętrznym kryje się zaskakująco eleganckie wnętrze, a także o wiele więcej przestrzeni, niż można by się spodziewać po marce, której nazwa kojarzy się z niewielką ilością. Countryman sprawia dobre pierwsze wrażenie, ale jeśli sięgniesz głębiej, przekonasz się, że daleko mu do nieskazitelności.

15. BMW Z4 M40i

W ostatnim teście grupowym, BMW Z4 M40i z najwyższej półki zwyciężyło nad Porsche 718 Boxster T z niższej półki.

Chociaż stwierdziliśmy, że jest mniej spokojne, wyraziste i ostre w prowadzeniu niż Boxster, nasi testerzy chwalili je za dopracowanie, mocny i szybki silnik z prostą szóstką oraz niesamowitą prędkość na prostej.

Fakt, że ma wyraźne poczucie ulicznego charakteru bojowego dodaje BMW atrakcyjności.

Z drugiej strony, wyższe odmiany 718 oferują czystsze i bardziej atrakcyjne podejście do niedrogiego pojazdu sportowego.

Więcej informacji o BMW Z4 M40i

Podczas gdy BMW oferuje wiele emocji, nie jest tak wyraziste jako precyzyjne narzędzie, jak niektórzy lżejsi, mniejsi konkurenci w tej klasie.

Od 2003 roku BMW Z4 jest obecne na naszych drogach przez trzy sezony.

Wraz z pojawieniem się Porsche Boxster i Audi TT, a także Mercedesa SLK, segment roadsterów był w pełnym rozkwicie.

Niektóre japońskie i amerykańskie speedstery, takie jak Nissan 350Z Roadster, Honda S2000 i Chrysler Crossfire, mogą zostać dodane do tej całkowicie niemieckiej linii.

Więcej na temat BMW Z4 M40i

Ta złota era jednak nie trwała długo, a konkurencja na tym polu znacznie się zmniejszyła.

Pozostał nam 718 Boxster, stary 370Z Roadster, i Audi TT, który jest obecnie na ostatnich nogach, ponieważ jego producent ogłosił, że zostanie wycofany z produkcji.

Nie trzeba dodawać, że BMW Z4 trzeciej generacji 2020 to powiew świeżego powietrza, zwłaszcza w erze samochodów sportowo-użytkowych; żyjemy w krajobrazie motoryzacyjnym, który jest nie do poznania sprzed 15 lat.

16. Audi TT

To sprawiło, że lista tanich samochodów sportowych 2022.

Nowe Audi TT wydaje się być odpowiedzią firmy, która spędziła dekady broniąc popularnego samochodu przed zarzutami, że ma cały styl, ale nie ma substancji, aby być traktowane poważnie przez profesjonalnych kierowców. Charakteryzuje się ostrzejszymi refleksami w prowadzeniu i lekkością w prowadzeniu, której brakowało jego poprzednikom, a także wyborem silników o dużej mocy. TT S o mocy 306 KM, który wykorzystuje ten sam układ napędowy na cztery koła, co doskonały hot hatchback Mk7 VW Golf R (ale nie wykorzystuje tego samego tylnego rozdzielacza momentu obrotowego, co Golf R Mk8). Ale jest znacznie niższy i szczuplejszy, powinien być brany pod uwagę w pierwszej kolejności przez tych, którzy chcą użytecznej rozrywki z dawką powabu projektowania premium, dostarczane za rozsądną cenę.

Więcej na temat Audi TT

Prowadzenie jest proste i zwinne, a utrzymywanie wysokich prędkości jest proste. Wersja 20th Anniversary Edition modelu 2019 TT posiada wiele elementów retro inspirowanych oryginalnym prototypem TTS Roadster z 1995 roku. Kolory nadwozia to Aviator Gray lub Nimbus Gray (ten ostatni jest opcją dostępną tylko w USA), z matowo-srebrnymi emblematami Audi na tylnych progach bocznych. Wariant 20th Anniversary wyposażony jest w te same inteligentne tylne światła OLED, co TT RS, a także końcówki układu wydechowego ze stali nierdzewnej i 19-calowe, pięcioramienne stopy. Mimo że najnowsze TT nie jest nawet w połowie tak modne jak jego poprzednik, jego ogólny styl jest atrakcyjny.

17. Ford Mustang

To sprawiło, że lista tanich samochodów sportowych 2022.

Mustang automobil, co prawda, ma istotne wady w Wielkiej Brytanii. Będziesz musiał dwa razy zastanowić się, gdzie go zaparkujesz w mieście i będziesz musiał odbyć więcej podróży na stację benzynową niż Twoi rówieśnicy z niemieckich samochodów sportowych (chyba, że trafisz na używaną wersję z 2,3-litrowym silnikiem EcoBoost). Ale żaden inny samochód w tej cenie nie ma tak oczywistego i dającego się lubić poczucia charakteru. Układ napędowy Mustanga ma pewien powab, którego brakuje silnikom o mniejszej liczbie cylindrów, a wrodzona równowaga podwozia jest również dość dobra. Sensowność będzie przeklęta. Ford Mustang jest nadal dość radosnym samochodem, pomimo faktu, że jego nowy elektryczny brat zgarnia ostatnio całą prasę, a Ford oddaje mu trochę miłości, wypuszczając kilka specjalnych edycji kucyków dla twojej przyjemności z jazdy.

Więcej o Fordzie Mustangu

GT500 Heritage Edition i Coastal Limited Edition, oba ogłoszone w piątek, to jednoroczne edycje limitowane. GT500 Heritage Edition maluje i tak już paskudnego, 760-konnego GT500 w charakterystyczny odcień Błękitu Bretanii i zawiera ręcznie malowane lub winylowe paski wyścigowe jako opcję. Podstawowa cena GT500 z 2022 roku wynosi 77 260 dolarów i zawiera opłatę miejscową w wysokości 1 195 dolarów oraz podatek od gazu w wysokości 2 600 dolarów. Nowy GT500 Heritage z pakietem pasków winylowych w kolorze Wimbledon White kosztuje dodatkowe 2 140 dolarów (79 400 dolarów), natomiast model Heritage z ręcznie malowanymi paskami to wydatek rzędu 2 140 dolarów (79 400 dolarów).

Dlaczego ludzie tak bardzo kochają samochody sportowe?

Celem każdego entuzjasty motoryzacji jest posiadanie sportowego samochodu. Dla niektórych nawet jazda nim byłaby jednorazową przygodą w życiu.

Ale dlaczego tak jest? Co takiego jest w samochodach sportowych, że urzekają tak wielu ludzi? Co sprawia, że są one tak atrakcyjne dla niektórych ludzi?

Są drogie, zużywają dużo benzyny i mają małą pojemność bagażową.

Nie zapominaj, że Twój sportowy samochód będzie potrzebował szczególnej opieki, w tym dużo bardziej wystawnego garażu. Poważnie, nie kupuj samochodu sportowego bez wcześniejszej wizyty na stronie takiej jak A1Garage.com.

Ale najpierw wróćmy do pytania zawartego w tytule. Co takiego jest w samochodach sportowych, że tak przyciągają one ludzi? Nie chodzi tylko o to, że są szybkie. W końcu większość z nas jeździ SUV-ami lub samochodami rodzinnymi.

Dlaczego powinieneś wybrać klasyczne i tanie, niezawodne samochody sportowe?

W świecie, w którym panuje obsesja na punkcie technologii i innowacji, samochody sportowe mają ikoniczny urok, któremu trudno dorównać.

Samochody sportowe są również przeciwieństwem naszej technologicznej fiksacji. Choć jako społeczeństwo pragniemy coraz lepszej technologii, jesteśmy równie zaniepokojeni, że postęp ten może zdegradować nasze człowieczeństwo. Niektórzy twierdzą nawet, że boimy się utraty kontroli nad własnym postępem. Sportowy samochód pokazuje naszą technologiczną sprawność, a jednocześnie zapewnia, że zachowujemy kontrolę nad naszym dziełem. Zaprojektowano samochody sportowe tak, aby reagowały na kierowcę.

Przeczytaj także:

 • Praca, która zarabia dużo pieniędzy
 • Najlepsze ośrodki All-Inclusive i narciarskie dla par
 • Samochody rodzinne do kupienia w 2022 r.
 • Oferty leasingu samochodów dla nowych samochodów

Nigdy wcześniej nie było tak różnorodnej gamy pojazdów sportowych w niższej kategorii cenowej, z których każdy zapewnia emocje, które rywalizują, jeśli nie przewyższają, ich droższe odpowiedniki.

W tym segmencie rynku nie chodzi tylko o konie mechaniczne. Większość pojazdów z naszej listy w pierwszej dziesiątce przedkłada rozrywkę kierowcy nad czyste osiągi na prostej linii.

Gwarantujemy jednak, że każdy z nich w jakiś sposób wywoła uśmiech na Twojej twarzy.

Jeśli masz jakieś pytania na temat tego postu o Tanie Samochody Sportowe 2022, proszę zostawić je w sekcji komentarzy. Należy również zapisać się do otrzymywania powiadomień, gdy nowe treści są dodawane.

Share this:

 • Twitter
 • Facebook

Like this:

Lubię Loading... Tags:tanie samochody sportowe na sprzedaż, tanie samochody sportowe do wynajęcia, tanie samochody sportowe uk, tanie samochody sportowe uk poniżej 5000, tanie samochody sportowe poniżej $3, tanie samochody sportowe poniżej $5, tanie samochody sportowe poniżej 12k, fajne niedrogie samochody