Post

Najlepsze oferty na konsole Xbox Series X i Series S w marcu 2022 r.

-Xbox Series X-

Xbox Series X to najpotężniejsza i najszybsza z dotychczasowych konsol Xbox. Tysiące gier z czterech generacji konsol są dostępne na Xbox Series X, a wszystkie wyglądają i grają lepiej.

Sercem Serii X jest architektura Xbox Velocity, która łączy własny dysk SSD ze zintegrowanym oprogramowaniem, zapewniając szybszą, sprawniejszą rozgrywkę i znacznie krótszy czas ładowania.

W mgnieniu oka przełączaj się między wieloma grami i szybko wznawiaj rozgrywkę.

Dzięki niezrównanej mocy przetwarzania grafiki wynoszącej 12 teraflopów, możesz odkrywać nowe, fascynujące światy i cieszyć się akcją jak nigdy dotąd.

Ciesz się nawet 120 klatkami na sekundę w grach 4K, wyrafinowanym dźwiękiem przestrzennym 3D i nie tylko.

Informacje o konsolach Xbox serii X

Dzięki usłudze Xbox Game Pass ultimate możesz od razu rozpocząć przygodę z biblioteką ponad 100 gier w wysokiej jakości.

W tym zupełnie nowe tytuły Xbox Game Studio w dniu ich premiery, takie jak Halo Infinite (członkostwo sprzedawane oddzielnie).

Xbox Series X może pochwalić się bardziej zaawansowaną technologią, która umożliwia wyświetlanie obrazu w większych rozdzielczościach (do 8K), szybsze odświeżanie obrazu.

oraz ray tracing w czasie rzeczywistym, a także szybki dysk półprzewodnikowy, który przyspiesza czas ładowania.

Xbox Series S jest wyposażony w ten sam procesor, co Xbox One, ale ma słabszy procesor graficzny, mniej pamięci RAM i pamięci wewnętrznej oraz nie ma napędu optycznego.

Konsole współpracują z praktycznie wszystkimi grami, kontrolerami i urządzeniami peryferyjnymi z serii Xbox One, w tym z grami zgodnymi wstecz z poprzednich platform Xbox.

Najlepsze oferty na konsole Xbox Series X i Series S w marcu 2022 r.

Aby ułatwić przejście między generacjami, firma Microsoft udostępniła w momencie premiery niektóre gry firm zewnętrznych i innych producentów zarówno na konsole Xbox Series X/S, jak i Xbox One.

Dzięki systemowi dystrybucji "Smart Delivery" gry na konsolę Xbox One są optymalizowane pod kątem konsol Xbox Series X lub Series S.

Konsole są także kompatybilne z Xbox Game Pass, usługą subskrypcji gier, oraz Xbox Cloud Gaming, platformą strumieniowania gier w chmurze.

Xbox Series X jest napędzany przez opatentowany procesor AMD Zen 2 z ośmioma rdzeniami pracującymi z nominalną częstotliwością 3,8 GHz lub 3,6 GHz przy jednoczesnej wielowątkowości (SMT).

Bazowy system operacyjny ma swój własny rdzeń CPU.

CZYTAJ TAKŻE:

 • Organizacje dostarczające za darmo używany sprzęt medyczny
 • Najlepszy krem do usuwania ciemnych kręgów
 • Najlepszy krem do usuwania włosów
 • Klinika usuwania woskowiny z uszu w pobliżu mnie
 • Usuwanie zębów mądrości

Najlepszy monitor do konsoli Xbox Series X 2022 i gier działających w rozdzielczości 4K i 60 FPS

Zintegrowany procesor graficzny, oparty na architekturze graficznej RDNA 2 firmy AMD, jest urządzeniem zastrzeżonym.

Będzie on posiadał 56 jednostek komputerowych (CU) i 3584 rdzenie z aktywnymi 52 CU i 3328 rdzeniami i będzie pracował ze stałą częstotliwością 1,825 GHz.

Moc obliczeniowa tej jednostki wynosi 12 teraflopów.

Jednostka jest wyposażona w 16 GB pamięci GDDR6 SDRAM, z czego 10 GB działa z prędkością 560 GB/s dla układu graficznego, a pozostałe 6 GB działa z prędkością 336 GB/s dla reszty zadań obliczeniowych.

Xbox Series X został zaprojektowany do renderowania gier w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, z procesorem, który jest mniej więcej cztery razy mocniejszy niż Xbox One X i układem graficznym, który jest dwa razy mocniejszy.

Akcesoria do konsoli Xbox Series X

Zarówno seria X, jak i seria S są wyposażone w nowy bezprzewodowy kontroler Xbox, który jest bardziej ergonomiczny i dostosowany do szerszego zakresu rozmiarów dłoni.

Kontrolery mają takie same dwa analogowe joysticki, które można wcisnąć, pad kołowy, cztery przyciski akcji, dwa przyciski systemowe ("Widok" i "Menu").

Główny przycisk domowy konsoli Xbox, dwa uchwyty (lewy i prawy) oraz dwa przyciski naramienne, takie jak w poprzednich kontrolerach (lewy i prawy).

Oprócz przycisków "Widok" i "Menu" nowy kontroler ma teraz przycisk "Udostępnij".

Jego jednokrotne naciśnięcie powoduje zrobienie zrzutu ekranu, a przytrzymanie uruchamia nagrywanie Game DVR.

Godne uwagi ulepszenia konsoli Xbox Serii X

Firma Microsoft odkryła, że dopasowując projekt do dłoni ośmiolatka, może trafić do szerszego grona odbiorców.

W rezultacie uchwyty są bardziej wyrzeźbione, a przyciski spustowe mniejsze i bardziej zaokrąglone.

Ryan Whitaker, starszy projektant konsoli, wyjaśnił, że D-pad ma nowatorską, wklęsłą konstrukcję.

Łączy w sobie typ D-pada ze zwykłego kontrolera Xbox One z wersją z modelu Elite, aby umożliwić różne style gry.

READ ALSO:

 • Usuwanie farby z włosów bez bólu
 • Alkohol izopropylowy na trądzik
 • Czy olej kokosowy może leczyć swędzenie po goleniu?
 • Karma dla psów z alergią
 • Jak długo morfina pozostaje w organizmie?

Niektóre z tych ulepszeń to m.in.

1. Aby ułatwić graczom skupienie palców na przyciskach, dodano na nich małe, wyczuwalne wzory kropek.

Kontroler będzie nadal zasilany dwiema bateriami AA, ale opcjonalnie dostępny będzie zestaw baterii do wielokrotnego ładowania.

2. Kontroler jest wstecznie kompatybilny z istniejącymi konsolami Xbox One i korzysta z tego samego protokołu bezprzewodowego, co konsola Xbox One. Kontroler Xbox One będzie działał także na konsolach Xbox Series X.

3. Nowy kontroler obsługuje także standard Bluetooth Low Energy, dzięki czemu może łączyć się z urządzeniami mobilnymi i innym sprzętem, który go obsługuje, a także posiada wewnętrzną pamięć do zapamiętywania tych połączeń.

4. Zamiast złącza USB Micro-B zastosowano złącze USB-C do użytku przewodowego i ładowania (z opcjonalnym zestawem baterii).

Architektura pamięci masowej konsoli Xbox serii X

W obu konsolach zastosowano architekturę Xbox Velocity Architecture - nowatorski system pamięci masowej, łączący sprzęt i oprogramowanie w celu zwiększenia szybkości transferu danych w konsoli.

Zmniejsza liczbę pobieranych plików cyfrowych i daje twórcom dodatkowe możliwości.

Sercem tej architektury jest wewnętrzna pamięć masowa - własny dysk SSD NVM Express (NVMe). Jest to dysk SSD o pojemności 1 TB (dostępne 802 GB) o wydajności surowego wejścia/wyjścia 2,4 GB/s w serii X.

Wbudowany blok kompresji/dekompresji wykorzystuje standardową w branży metodę dekompresji Zlib.

Oraz zastrzeżony algorytm BCPack zaprojektowany specjalnie dla tekstur gier, o łącznej przepustowości do 4,8 GB/s.

10 rzeczy, których nie wiedziałeś o konsoli Xbox Series X

Fani czekali na premierę konsoli Xbox Series X, aby móc skorzystać z tej najnowszej technologii.

Była to jak dotąd najważniejsza premiera konsoli Xbox. Nowa generacja konsol została oficjalnie zaprezentowana, a gracze nie mogą się doczekać, aby dowiedzieć się więcej na jej temat.

Xbox serii X to najpotężniejszy system do gier w historii, ale dlaczego?

Nowa konsola zapewnia więcej mocy i nowe funkcje. Zgodność wsteczna i szybkie wznawianie to tylko dwie z najbardziej imponujących cech konsoli Xbox Series X. Oto kilka fascynujących danych na temat serii X.

1. Łatwa rozbudowa pamięci masowej

Dodanie dodatkowej pamięci masowej nigdy nie było łatwiejsze. Nie trzeba się wysilać - wystarczy podłączyć i wymienić kartę rozszerzeń.

Gracze mogą mieć tyle kart, ile chcą, i z łatwością przełączać się między nimi.

Zewnętrzny dysk SSD (solid-state disk) działa w taki sam sposób jak wewnętrzny dysk SSD.

Gracze będą mogli grać na nim w gry na konsolę Xbox One, Xbox 360 i oryginalne tytuły na konsolę Xbox, a także w gry zmodyfikowane dla konsoli Xbox Series X, podobnie jak na wewnętrznym dysku SSD.

2. Szybkie wznawianie

Xbox Series X może pochwalić się niezwykle szybkim dyskiem SSD, który umożliwia wprowadzenie tej niesamowitej nowej funkcji, znanej jako "Szybkie wznawianie".

W najnowszych systemach Xbox nie trzeba już czekać na punkty kontrolne lub autozapisy przed przejściem do innej gry.

Gracze mogą bez wysiłku przełączać się między grami dzięki funkcji Quick Resume, która umożliwia to bez konieczności wychodzenia z gry.

Jest to znacząca poprawa jakości życia i trudno wyobrazić sobie przyszłe konsole do gier bez tej funkcji.

3. Dyski zewnętrzne

Współczesne gry zajmują dużo miejsca w pamięci masowej, a karta Seagate Expansion Card o pojemności 1 TB może być kosztowna.

Zewnętrzne dyski USB 3.1 są na szczęście realną opcją.

Jednak gry zgodne wstecz, które nie zostały zoptymalizowane pod kątem konsoli Xbox Series X, będą działać tylko na tych dyskach zewnętrznych.

Jeśli więc dysponujesz ograniczoną ilością miejsca na dysku, pamiętaj, aby używać dysku wewnętrznego lub karty rozszerzeń do gier z serii X lub gier wstecznie kompatybilnych, które zostały zoptymalizowane dla tego systemu.

4. Auto HDR

Graczy posiadających telewizory HDR ucieszy fakt, że firma Microsoft sprawiła, iż Xbox Series X automatycznie dodaje zgodność z HDR do swoich tytułów.

Jeśli telewizor gracza obsługuje HDR (High Dynamic Range), nawet gry o standardowym zakresie dynamiki będą wyświetlane w HDR.

Ze względu na większą różnorodność kolorów i wartości jasności, funkcja ta zwiększa jakość wizualną gier.

To może być wiadomość, na którą czekali niektórzy fani gier, aby przekonać się do zakupu telewizora z obsługą HDR.

5. Cichy jak mysz

Wiele osób doceniło i skrytykowało minimalistyczny design konsoli Xbox serii X. Ma on wykorzystywać wentylator na górze, niezależnie od tego, czy się to komuś podoba.

W rezultacie, jeśli system ma wystarczająco dużo miejsca, aby oddychać, wentylator będzie bezbłędnie spełniał swoje zadanie, zapobiegając przegrzaniu konsoli.

Tak długo, jak cichy wentylator konsoli nie będzie przeszkadzał, będzie cicho chłodził wszystko.

Dzięki temu gracz może cieszyć się doskonałymi wrażeniami z gry na konsoli Xbox Series X, jednocześnie pozostając całkowicie bezgłośnym i wolnym od przegrzania.

6. Nowy kontroler w grach

Kontroler nowej generacji, który został stworzony specjalnie z myślą o najnowszych platformach Xbox, będzie rozpoznawalny dla każdego weterana konsoli Xbox, a jednocześnie oferuje kilka nowych funkcji.

Według Ryana Whitakera, starszego projektanta w firmie Xbox, wyczuwalne wzory kropek na spustach i uchwytach "poprawią odczucia i wydajność podczas gry".

Zdecydowano się także na matowe pokrycie kontrolera, aby sprawiał wrażenie jak najbardziej naturalnego, niezależnie od tego, czy ręce gracza są suche.

Najwyraźniej nowy kontroler został stworzony z myślą o użytkowniku.

7. Przyjazne zaległości

Jeśli Twoja wcześniejsza kolekcja gier pozostanie nienaruszona, Xbox Series X jest jedną z najlepszych dostępnych konsol.

Z wyjątkiem gier wymagających Kinecta, każda gra na konsolę Xbox One jest w pełni zgodna z najnowszą platformą firmy Microsoft.

Większość z tych gier została ulepszona, aby wykorzystać potężny sprzęt konsoli Series X.

W momencie premiery 30 tytułów zostało w pełni zoptymalizowanych pod kątem konsol Series X i S, dzięki czemu gracze mogą od razu w pełni wykorzystać swoje możliwości.

8. Natywna rozdzielczość 4K

Xbox Series X obsługuje gry w pełnej rozdzielczości 4K. Firma Microsoft wypuściła na rynek zarówno konsolę Xbox Series X, jak i Xbox Series S, co może niektórych zmylić, ponieważ obie konsole mają podobne funkcje.

Zdecydowanie różnią się rozdzielczością.

Na konsoli Series S gry są odtwarzane w rozdzielczości 1440p. Dla osób posiadających telewizory 4K gry mogą być skalowane, choć może na tym ucierpieć jakość obrazu.

Seria X, bardziej zaawansowana wersja konsoli, nie ma tych ograniczeń, ponieważ obsługuje natywną rozdzielczość 4K.

9. Funkcje udostępniania

Gracze lubią mieć ze sobą kontakt i dzielić się zdjęciami i filmami z gry.

Dlatego kontroler Xbox serii X jest wyposażony we własny przycisk udostępniania.

Teraz łatwiej niż kiedykolwiek możesz wysyłać je do znajomych, nie tracąc czasu i nie korzystając z opcji ekranowych.

Ponadto, w sekcji "Preferencje przechwytywania i udostępniania" gracze mogą wybrać rozdzielczość klipu z gry w zależności od długości taśmy i jakości obrazu, jaką chcą uzyskać.

Dostępne są opcje jakościowe od 720p SDR do 4K HDR.

10. Projekt

Monolityczna forma konsoli Xbox serii X pełni bardzo konkretną funkcję.

Wygląd konsoli wynika z jej wymagań sprzętowych i programowych; był to najlepszy sposób na zintegrowanie obu tych elementów.

W rezultacie gracze otrzymują najwyższą szybkość i wydajność, jaką może zaoferować konsola nowej generacji.

W zestawie znajdują się trzy kanały przepływu powietrza, komora parowa, dzielona płyta główna i radiator.

Dzięki tym elementom Xbox Series X jest tak cichy i chłodny, a jednocześnie niezwykle wydajny.

CZYTAJ TAKŻE:

 • Używane urządzenia w pobliżu mnie
 • Odbiór śmieci w pobliżu mnie
 • Zwrot butelek w pobliżu mnie
 • Miejsca sprzedaży używanych płyt CD online
 • Gdzie można sprzedać stare akumulatory samochodowe w pobliżu

Zabawne fakty o konsoli Xbox serii X

Xbox Series X to najnowszy kamień milowy w gamie konsol Xbox, oferujący bezkonkurencyjne specyfikacje sprzętowe i wydajność, wyznaczający poprzeczkę na następne dziesięć lat.

Przygotowaliśmy listę 20 najważniejszych informacji o konsoli Xbox Series X, od flagowych funkcji po najdrobniejsze szczegóły.

1. Ma 12-teraflopowy układ GPU

Udokumentowana została wydajność zmiennoprzecinkowa układu 12TF. Jest ona dwukrotnie wydajniejsza od Xbox One X i rywalizuje z najlepszymi procesorami graficznymi dla komputerów PC, takimi jak GeForce RTX 2080.

Daje to wgląd w oczekiwaną moc graficzną.

To dwa razy więcej mocy niż procesor graficzny 6TF w konsoli Xbox One X, który z łatwością może konkurować z takimi kartami graficznymi dla komputerów PC, jak GeForce RTX 2080 czy Radeon RX Vega 56.

2. Procesor CPU obiecuje "czterokrotnie" większą moc niż Xbox One X

Xbox Series X jest oparty na najnowszej architekturze Zen 2 firmy AMD i zawiera niestandardowy procesor, który obiecuje lepszą wydajność i efektywność.

Microsoft obiecuje "czterokrotnie" większą moc obliczeniową konsoli Xbox One X, z ośmioma rdzeniami pracującymi z częstotliwością 3,8 GHz.

3. Microsoft obiecuje nowości z serii Xbox X co miesiąc

Xbox Series X jest oparty na najnowszej architekturze Zen 2 firmy AMD i zawiera niestandardowy procesor, który obiecuje lepszą wydajność i efektywność.

Microsoft obiecuje "czterokrotnie" większą moc obliczeniową niż Xbox One X, z ośmioma rdzeniami pracującymi z częstotliwością 3,8 GHz.

4. Obsługuje zarówno poziome, jak i pionowe pozycjonowanie.

Monolityczna konstrukcja konsoli Xbox serii X firmy Microsoft może spowodować reorganizację konfiguracji rozrywki, ale oferuje ona możliwość orientacji pionowej lub poziomej.

Dzięki solidnej, gumowanej podstawie, która eliminuje konieczność stosowania pionowej podstawki z klipsem, uniknięto wady, z którą borykał się oryginalny Xbox One.

5. Chłodzenie za pomocą jednego wentylatora

Firma Microsoft zrównoważyła swój flagowy sprzęt konstrukcją, której priorytetem jest cisza. Jak podaje serwis GameSpot, zastosowano w nim pojedynczy, duży wentylator o dużej wydajności.

Mówi się, że pod względem akustyki dorównuje on konsoli Xbox One X.

Przypomina to Mac Pro 2013 i jego niesławną cylindryczną obudowę "kosza na śmieci", ale bez problemów z dławieniem termicznym.

6. Microsoft idzie na całość z konsolą Xbox serii X

Skorzystanie z oficjalnej specyfikacji konsoli Xbox serii X firmy Microsoft pomaga lepiej zrozumieć pudełkowatą, monolityczną konstrukcję.

Urządzenie jest wysokie na 30,1 cm, szerokie na 15,1 cm i głębokie na 15,1 cm, a jego objętość wynosi 6864 centymetrów sześciennych.

To kolosalna wielkość, ponad półtora raza większa niż 4320 cm sześciennych konsoli Xbox One X.

7. Nowy, anielski dźwięk uruchamiania

Choć firma Microsoft nie ujawnia szczegółów dotyczących systemu operacyjnego Xbox Series X, udostępniła nam nowy, kojący dźwięk i animację startową.

Anielska, 10-sekundowa sceneria dźwiękowa stanowi wyraźny kontrast w stosunku do ostrych tonów poprzednich konsol i będzie regularnie słyszana w tej generacji.

8. Wszystkie dotychczasowe kontrolery Xbox One

Do konsoli Xbox Series X dołączony jest nowy, elegancki kontroler, ale kolorowa lista kontrolerów Xbox One, a także innych akcesoriów, obejmuje także następną konsolę Microsoftu.

Microsoft twierdzi, że wszystkie urządzenia peryferyjne Xbox One będą działać, choć los wycofanego już Kinecta i jego adaptera jest nieznany.

Brak optycznego złącza audio SPDIF wyeliminuje niektóre zestawy słuchawkowe, ale Microsoft obiecuje obejście, które pozwoli zachować kompatybilność tych modeli.

9. Microsoft stworzył technologię audio Ray-Tracing

Wewnętrzne podzespoły konsoli Xbox serii X obsługują technologię ray tracing, która śledzi, jak światło przemieszcza się w środowisku, aby uzyskać dokładniejsze oświetlenie, cienie i odbicia.

Microsoft eksperymentuje z podobną technologią dźwięku w ramach "Projektu Akustyka", który wykorzystuje zaawansowaną fizykę dźwięku do odwzorowania echa, przeszkód i innych zjawisk.

Pierwsze demo skupia się na grze Gears of War, dając imponujące rezultaty.

10. Ma na celu rozwiązanie problemu opóźnień

Imponującej mocy konsoli Xbox serii X towarzyszyć będzie kilka funkcji mających na celu zmniejszenie opóźnień.

Obejmują one dynamiczne wprowadzanie opóźnień (DLI), które synchronizuje ścieżkę renderowania gry z wejściami kontrolera, oszczędzając milisekundy sprzętowo.

Xbox Series X oferuje także tryb automatycznego obniżania opóźnień (ALLM), który poprawia kompatybilność telewizora i konsoli, zapewniając najlepszą równowagę między jakością obrazu a szybkością.

11. Microsoft nie zamierza wydawać konsoli Xbox Series X na wyłączność innych firm

Nawet po premierze konsoli Xbox Series X, Twoja konsola Xbox One nie będzie przestarzała.

Microsoft zamierza wydać nadchodzące gry na wyłączność, takie jak Halo Infinite, jako tytuły międzygeneracyjne, które będą dostępne na Xbox One, ale najlepiej będzie się z nimi obcować na Xbox Series X.

"Wszystkie nasze gry będą działać na całej rodzinie urządzeń" - powiedział serwisowi MCV Matt Booty, szef Xbox Game Studio.

12. Halo Infinite zostanie wydane wraz z konsolą Xbox Series X

Microsoft po raz pierwszy zapowiedział Xbox Series X wraz z Halo Infinite, wiążąc strzelankę, która zdefiniowała sukces konsoli, z początkiem jej następnej generacji.

Choć szczegóły na temat najnowszej odsłony gry są skąpe, wiadomo, że została ona zbudowana na całkowicie nowym silniku "Slipspace Engine", który wykorzystuje najlepsze możliwości najnowszego sprzętu.

CZYTAJ TAKŻE:

 • Jak można odzyskać komputery za gotówkę
 • Recykling starych gazet i czasopism za pieniądze
 • Recykling Pudełek Kartonowych za Pieniądze Online
 • Karta kredytowa Harley-Davidson 2021
 • Co to jest firmowa karta kredytowa?

13. Niższy model zastąpi serię Xbox o kryptonimie "Lockhart"

Podczas gdy Microsoft skupia się na następnej generacji konsoli Xbox Series X, krążą również plotki o bardziej przystępnej cenowo i mniej wydajnej konsoli.

Nazwa kodowa projektu to "Lockhart", a jego celem ma być podobno podcięcie rynku dla oszczędnych nabywców.

Według naszych źródeł, Microsoft zamierza zmniejszyć moc i usunąć napęd dyskowy, a jednocześnie wprowadzić kilka funkcji nowej generacji, które będą dostępne wyłącznie w konsoli Xbox Series X.

14. Pomimo nacisku na streaming w ramach projektu Xcloud, nie będzie to "ostatnia" konsola Microsoftu

Nawet podczas rozszerzania przez Microsoft technologii strumieniowego przesyłania gier w chmurze Project xCloud.

Dyrektor generalny firmy Xbox, Phil Spencer, uważa, że sprzęt konsolowy jest niezbędny do korzystania z konsoli Xbox.

"Myślę, że dojście do punktu, w którym nie trzeba posiadać konkretnego urządzenia, aby grać w konkretne gry, pomoże branży" - powiedział Spencer w podcaście AIAS Game Maker's Notebook.

Wierzę, że przez następną dekadę będę miał konsolę do gier podłączoną do telewizora.

15. Microsoft obiecuje nowe konsole Xbox serii Xws co miesiąc

W związku z premierą konsoli Xbox Series X, która ma nastąpić jeszcze w tym roku, Microsoft obiecuje stały dopływ nowych informacji za pośrednictwem comiesięcznej serii "20/20".

Kampania zapowiada kilkumiesięczną porcję informacji o Xbox Series X, w tym o nowych grach i funkcjach, które pojawią się w konsoli nowej generacji.

16. Ponad 50 nadchodzących gier już zobowiązało się do aktualizacji do Xbox Series X

Jeszcze przed premierą pod koniec 2020 roku upubliczniono kilka potwierdzonych nadchodzących tytułów.

Halo Infinite, Senua's Saga: Hellblade II, Cyberpunk 2077 i Resident Evil: Village znajdują się wśród dostępnych tytułów.

Kilka istniejących gier również zobowiązało się do aktualizacji, w tym Grand Theft Auto V, Fortnite, Destiny 2 i Rainbow Six Siege.

17. Na początku nie będzie obsługiwał zestawów słuchawkowych do wirtualnej rzeczywistości (Vr)

Firma Microsoft nie planuje wprowadzenia obsługi VR w konsolach Xbox serii X, a Phil Spencer, wiceprezes wykonawczy ds. gier w firmie Microsoft, stwierdził, że nie spodziewa się, aby konsola otrzymała wsparcie dla VR.

Phil Spencer, wiceprezes wykonawczy ds. gier w firmie Microsoft, stwierdził, że nie spodziewa się powrotu do skalowania swojej obecności w VR.

Choć pozostajemy otwarci na taką możliwość w przyszłości, nie wygląda na to, by zestaw słuchawkowy Xbox VR miał się wkrótce ukazać.

18. Gra Rożywia kartę pamięci

Xbox serii X i jego najbardziej ambitne tytuły wymagają wewnętrznego dysku SSD NVMe, co rodzi obawy dotyczące rozbudowy.

Firma Microsoft zwróciła się o pomoc do firmy Seagate, aby opracować własne rozwiązanie, które umieszcza 1 TB półprzewodnikowej pamięci masowej NVMe na małej karcie rozszerzeń.

Podłącza się ją do znajdującego się z tyłu portu rozszerzeń i łączy bezpośrednio z procesorem za pośrednictwem interfejsu PCIe 4.0, podwajając pojemność konsoli bez utraty wydajności.

19. Fizyczne płyty z grami nie znikną w najbliższym czasie

Owszem, branża coraz bardziej skłania się ku dystrybucji cyfrowej, co zapewnia dodatkową wygodę w miarę upowszechniania się subskrypcji i transmisji strumieniowej.

Jednak konsola Xbox serii X zachowuje napęd płyt, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób preferujących gry w formie fizycznej lub korzystających z odtwarzania płyt Blu-ray w rozdzielczości 4K.

20. Tajemniczym sosem może być "Game Core OS" konsoli Xbox

Według doniesień, Game Core OS, nowe środowisko programistyczne przygotowane dla następnej generacji, umożliwi korzystanie z różnych funkcji konsoli Xbox Series X.

Platforma, oparta na nadchodzących pracach nad Windows Core OS, usprawniłaby rozwój na najnowszych konsolach, umożliwiając dostęp do interfejsów API flagowych produktów.

Dla niektórych gry wideo są sposobem na ucieczkę od rzeczywistości, a innym pomagają cieszyć się chwilą. Niezależnie od tego, jak jest w danym przypadku, ważne jest, aby zawsze stawiać na jakość. Dlatego Xbox serii X to najlepszy wybór dla Ciebie.

Jeśli uważasz ten artykuł za pomocny, możesz odwiedzić nasz blog, aby znaleźć więcej interesujących artykułów.

Share this:

 • Twitter
 • Facebook

Lubię to:

Lubię Ładowanie... Tags:xbox series s, xbox series x amazon, xbox series x controller, xbox series x currys, xbox series x release date, xbox series x restock, xbox series x vs ps5, xbox series x vs series s